اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امکان وجود نویز و حذف آن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

امکان وجود نویز و حذف آن

در یک مکانی بهمرا سیمهای 220 ولتی برق بایستی ولتاژ5v dcهم به نقاط مختلفی منتقل شود (بهمرا سیمکشی و در داخل یک لوله)
    اگر بخوام نویر ناشی از سیمهای 220 ولتی کمترین مقدار ممکن را روی 5v dcداشته باشند باید چه کنم؟

پاسخ : امکان وجود نویز و حذف آن

نوشته اصلی توسط leader. نمایش پست ها
    در یک مکانی بهمرا سیمهای 220 ولتی برق بایستی ولتاژ5v dcهم به نقاط مختلفی منتقل شود (بهمرا سیمکشی و در داخل یک لوله)
    اگر بخوام نویر ناشی از سیمهای 220 ولتی کمترین مقدار ممکن را روی 5v dcداشته باشند باید چه کنم؟
    سلام
    یه روکش فلزی واسه سیم5ولت بزارین جنسش مس یا سرب باشه
    یادتون نره افت ولتاژ 5ولت رو هم در نظر بگیرین البته اگه طول سیم زیاده (اینو گفتم جهت اطلاع)
    موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام.
      نویز بخاطر تغییرات آنی جریان به وجود میاد، از اونجایی که احتمال زیاد این تغییرات روی 220 ولت هست، نه روی 5 ولت، بهتره که مسیر 220 ولت شیلد داشته باشه که نویز به خارج از اون شیلد منتشر نشه. از طرف دیگه،سیمی که بتونه این جریان رو تحمل کنه، و شیلد هم داشته باشه، گرون خواهد بود. لذا پیشنهاد بهتر اینه که سیم 5 ولت شیلد دار باشه که نویز محیط روش اثر نگذاره. سیم های 3 رشته که 2 رشته ش روکش دار هست و سومین رشته در اصل شیلد اون هست، به راحتی و با قیمت مناسب در بازار یافت میشه.
      این چیزی بود که به ذهنم میرسید . ممکنه اشتباهاتی هم داشته باشم که خودم ندونم. اگر دوستان و اساتید نظر و پیشنهاد صحیح تر یا بهتری دارند، خوشحال میشم من هم از نظراتشون استفاده کرده باشم.

دیدگاه

از لطف دوستان سپاسگذارم.
        سیمهای برق 220 ولتی را که اصلا نمیتونم عایقبندی کنم.چون اولا طول سبمها زیاده (بیش از 500متر).حالا چه بصورت موازی و چه بصورت سری.
        ثانیا ممکنه قسمتهایی از این سیمها بعدا تعویض شوند.
        حالا میمونه سیمهای 12ولتی.(عذز میخوام 12 ولته نه 5 ولت)حالا این ولتاژ از منبع به مناطق مختلفی بهمراه همان سیمهای 220 ولتی سیمکشی میشه و در هر مقصدی تبدیل به 5 ولت میشه

دیدگاه

از لطف دوستان سپاسگذارم.
          سیمهای برق 220 ولتی را که اصلا نمیتونم عایقبندی کنم.چون اولا طول سبمها زیاده (بیش از 500متر).حالا چه بصورت موازی و چه بصورت سری.
          حالا میمونه سیمهای 12ولتی.(عذز میخوام 12 ولته نه 5 ولت)حالا این ولتاژ از منبع به مناطق مختلفی بهمراه همان سیمهای 220 ولتی سیمکشی میشه و در هر مقصدی تبدیل به 5 ولت میشه
          در هر صورت همین دوراه هستش یا روکش فلزی واسه سیم 12 ولت بزارین یا از سیم شیلد استفاده کنی که شیلد گزینه بهتریه
          12ولت رو بیشترش کن اگه طول سیم زیاد باشه افت ولتاژ داری هاااا از ما گفتن بود
          بدرود
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

از لطف دوستان سپاسگذارم.
            حالا میمونه سیمهای 12ولتی.(عذز میخوام 12 ولته نه 5 ولت)حالا این ولتاژ از منبع به مناطق مختلفی بهمراه همان سیمهای 220 ولتی سیمکشی میشه و در هر مقصدی تبدیل به 5 ولت میشه.
            در مقصد تبدیل از طریق رگولاتور از 12 به 5 انجام میشود.
            سوال:آیا میتوان از سیمهای بدون محافظت استفاده کرد و در عوض در هرمقصد نویر را حذف کرد؟اگر جواب مثبت است حداقلهای ممکن برای جلوگیری از نویز چیست؟
            اگر این امکان فراهم شود که سیمهای برق از این 12 ولت جدا کار بشه و هر کدام در یک لوله پلاستیکی جداگانه ای منتقل شوند حداقل فاصله این لوله ها از هم چقدر باید باشد؟
            دوستان چه راهکار بهتری پیشنهاد میدن

دیدگاه

از لطف دوستان سپاسگذارم.
              حالا میمونه سیمهای 12ولتی.(عذز میخوام 12 ولته نه 5 ولت)حالا این ولتاژ از منبع به مناطق مختلفی بهمراه همان سیمهای 220 ولتی سیمکشی میشه و در هر مقصدی تبدیل به 5 ولت میشه.
              سوال:آیا میتوان از سیمهای بدون محافظت استفاده کرد و در عوض در هرمقصد نویر را حذف کرد؟اگر جواب مثبت است حداقلهای ممکن برای جلوگیری از نویز چیست؟
              اگر این امکان فراهم شود که سیمهای برق از این 12 ولت جدا کار بشه و هر کدام در یک لوله پلاستیکی جداگانه ای منتقل شوند حداقل فاصله این لوله ها از هم چقدر باید باشد؟
              این که اخر کار نویزشو بگیرید شاید بشه وکار سخت تر بشه شاید نشه
              در اخر باید سلف وخازن بزاری که درد سر های خودشو داره
              داخل لوله پلاستکی چرا؟؟؟داخل لوله فلزی بزار اگه میخوای داخل لوله پلاستیکی بزاری از همون شیلد استفاده کن
              شیلد بهترین راهه
              بدرود
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                حدس میزنم این سوالتون در ارتباط با نصب آیفون تصویری باشه..
                به هر حال... از سیم های مخصوص با شیلد استفاده کنید و حتماً سیم شیلد رو به GND متصل نمایید. به این شکل کمترین نویز رو خواهید داشت.
                اگر نویز 50Hz شنیده میشود (به شرط فرض آیفون..)، به طراحی و نصب فیلتر نیاز دارید.
                *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

پیشنهاد من اینه که اگه میتونی ولتاژ 12 ولت دی سی رو تا اونجا که میتونی بالا ببر که مشکل اتلاف انرژی نداشته باشی و شاید هم نویز کمتر خودشو نشون بده ...
                  دوستان اصلاح کنند اگر اشتباه میگم ....

دیدگاه

از لطف دوستان سپاسگذارم.
                    حرف های آقای مستقیمی به نظرم درسته
                    میتونی از حلقه های فریت تو جایی که سیمت به مصرف کننده میرسه استفاده کنی چون میتونه تا حد زیادی مثل یه مدار balun (بالانس-آنبالانس)عمل کنه.
                    از یه طرف دیگه هم باید به فکر تلفات هم باشی چون مسیر نسبتا طولانیه . 500 متر.....
                    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                    الکترونیک قدرت
                    الکترونیک آنالوگ
                    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                    ---------------------BMCELEC@-------------------
                    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                    ---------------www.bmc-elec.com--------------
                    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

حرف های دوستان کاملا صحیحه
                      البته من حدس میزنم اگر ولتاژ ورودی رگولاتورتون فاصله کافی با 5 ولت داشته باشه به شرط خازن کافی نویز نداشته باشین
                      بستگی به کارتون داره که چقدر نویز مشکل نداره
                      ................Fx7SAM................

دیدگاه

سپاس.
                        خب بنظر شما 12 تا 5 فاصله مناسبی نیس؟
                        با توجه به محدودیت فضا حداکثر خازنی که میتونم استفاده کنم.1000میکرو 16 ولت است.
                        البته بهمراه خازن عدسی 104.
                        با سلفم مشکلی ندارم.

دیدگاه

سپاس.
                          خب بنظر شما 12 تا 5 فاصله مناسبی نیس؟
                          با توجه به محدودیت فضا حداکثر خازنی که میتونم استفاده کنم.1000میکرو 16 ولت است.
                          البته بهمراه خازن عدسی 104.
                          با سلفم مشکلی ندارم.
                          منظور ایشون اینه که توی فاصله زیاد ولتاژ افت می کنه ودرست هم هست
                          بایید بیشتر از 12باشه ولتاژ
                          اگه بخوای با7805ولت12رو به 5برسونید باید2.5ولت بیشتر از ولتاژ نامی رگولاتور بهش بدید که ولتاژ 12ولت باشه توی500متر افت زیادی داره بیشترش کنید
                          موفق باشید
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سپاس از سرورانی که با وقت باارزش خویش در مشکلات و ابهامات بقیه را یاری میکنند.
                            بله متوجه منظور این دوست عزیزمون هستم.
                            فقط یک نکته یادم رفته عرض کنم خدمتون که منظور از 500 متر بصورت طولی نیس .بلکه کلا اگر از منبع تغذیه تعداد انشعاباتی که به قسمتهای مختلفی اعم از سری یا موازی به متراژ اندازه بگیریم نهایتش 500 متره .
                            مثلا گاهی از منبع تا مبدا یا همون مصرف کننده 15 متره گاهی یه مسیر دیگه 100 متره.
                            میزان جریان مصرفی هم در هر مقصد نهایتش 70ma هست.
                            جدیدترین ویرایش توسط leader.; ۱۲:۲۹ ۱۳۹۵/۰۸/۱۰.

دیدگاه

سپاس از سرورانی که با وقت باارزش خویش در مشکلات و ابهامات بقیه را یاری میکنند.
                              بله متوجه منظور این دوست عزیزمون هستم.
                              فقط یک نکته یادم رفته عرض کنم خدمتون که منظور از 500 متر بصورت طولی نیس .بلکه کلا اگر از منبع تغذیه تعداد انشعاباتی که به قسمتهای مختلفی اعم از سری یا موازی به متراژ اندازه بگیریم نهایتش 500 متره .
                              مثلا گاهی از منبع تا مبدا یا همون مصرف کننده 15 متره گاهی یه مسیر دیگه 100 متره.
                              میزان جریان مصرفی هم در هر مقصد نهایتش 70ma هست.
                              شاید یکم نویز بیشتر بیفته ولی کلا توضیه هایی که دوستان کردن وکار هایی که بنده گفتم انجام بدین نباید مشکلی به وجود بیاد
                              بدرود
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X