اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 12 به 220 ولت برای توان های بیشتر از 1KW

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 12 به 220 ولت برای توان های بیشتر از 1KW

سلام دوستان برای توان های بیشتر از یک کیلو وات به چه طریق باید 12 رو به 220 سی نوسی تبدیل کنیم ؟

با سپاس
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : تبدیل 12 به 220 ولت برای توان های بیشتر از 1KW

سلام
    در اینورتر های قدیمی این کار با تعداد زیادی ترانزیستور قابلمه ای انجام میشد
    با سوییچینگ و اینورتر های چند سطحی هم ممکنه که اطلاعات بالایی نیاز داره
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

مرسی

ممکنه بیشتر توضیح بدین ؟ چیزی که تو ذهن من وجود داره رسوندن 12 به 320 ولت DC و توسط PWM موج سی نو سی بسازم اما مشکلم این که کانوتر DC to DC یک کیلو وات ندیدم .
      I'm going to
      RWTH Aachen
      University

دیدگاه

دوستان هسته فریت برای توان های بیشتر از 1 کیلو وات وجود داره ؟
        I'm going to
        RWTH Aachen
        University

دیدگاه

پروزه اینورتر 500 وات 1

پروزه اینورتر 500 وات 2

پروزه اینورتر 1000 وات

پروزه اینورتر 3000 وات
          پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

مرسی دوست عزیز میشه این 3 کیلو ولت آمپر رو برسی کنیم ببینیم توسط چه روشی این کارو کرده ؟ چون من تکنولوژی شو درک نمیکنم مدار خیلی برام پیچیده به نظر میرسه .
            برای تحلیل راحت تر مدار 3 کیلو ولت آمپر ما اگر فید بک مدار رو در نظر نگیریم و مدار رو بخوایم خیلی ساده کنیم دقیقا داره چه اتفاقی میوفته که 12 ولت ما به 220 AC تبدیل میشه این روش توسط نسبت تبدیل ترانس انجام شده ؟
            سوال من این که چطور 12 ولت به 320 میرسه ؟ تو این مدار از ترانس افزاینده استفاده شده ؟ اگر بله روش های بهتری هم وجود داره ؟
            I'm going to
            RWTH Aachen
            University

دیدگاه

دادا حواست باشه انواع مختلف اینورتر داریم هااااااااااا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
                دادا حواست باشه انواع مختلف اینورتر داریم هااااااااااا
                سلام مهندس به رشته یه سر نخ یه چیزی بگو من جایی نیاز دارم یک ولتاژ 220 تهیه کنم در زمان قطع برق توان هم باید بالا باشه یه سر نخ به من بدین بارمم مختلط . از چه روشی استفاده کنم میخوام از میکرو کنترلر استفاده کنم پس کلا قسمت فیدبک و محدود کننده جریان مدارات بالا حذف میشه چون انگاری مدار بالا برای موقعی که میکروکنترلر رواج نداشت برای کنترل هر چیز داستان درست کرده
                I'm going to
                RWTH Aachen
                University

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
                  سلام مهندس به رشته یه سر نخ یه چیزی بگو من جایی نیاز دارم یک ولتاژ 220 تهیه کنم در زمان قطع برق توان هم باید بالا باشه یه سر نخ به من بدین بارمم مختلط . از چه روشی استفاده کنم میخوام از میکرو کنترلر استفاده کنم پس کلا قسمت فیدبک و محدود کننده جریان مدارات بالا حذف میشه چون انگاری مدار بالا برای موقعی که میکروکنترلر رواج نداشت برای کنترل هر چیز داستان درست کرده
                  سلام
                  اول بگین مصرف کننده چیا هستن

در مورد میکرو هم اینطور نیست که شما میگین....همین الان هم تو غالب منابع از مدارات انالوگ استفاده میکنن و نه میکرو
                  چون میکرو های ساده و ضعیف مناسب نیستن و همچنین برنامه نویسی میخان و میکرو های قوی هم گرون در میان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
                    سلام
                    اول بگین مصرف کننده چیا هستن

در مورد میکرو هم اینطور نیست که شما میگین....همین الان هم تو غالب منابع از مدارات انالوگ استفاده میکنن و نه میکرو
                    چون میکرو های ساده و ضعیف مناسب نیستن و همچنین برنامه نویسی میخان و میکرو های قوی هم گرون در میان
                    مرسی
                    در کل مدارات میکروکنترلری بهترن حالا شاید این ها بخاطر هزینه برنامه نویسی و چیز های دیگه ازش استفاده نکردن .
                    من بارم لامپ کم مصرف + ترانس 220 به 24 در اصل مصرف من خیلی بالا نیست نهایتا نزدیک 1 کیلو مصرف میکنه اما در شرایطی هم ممکنه 3 کیلو مصرف داشته باشیم الان که دارم بهش فکر میکنم نیاز الان من 1 کیلو شاید بعدا 3 کیلو هم ساختم . ارزون ترین حالت برای 1 کیلو چه پیشنهادی میکنید تمام سی نو سی باید باشه که به هیچ جا آسیب نزنه

سپاس
                    I'm going to
                    RWTH Aachen
                    University

دیدگاه

مرسی
                      در کل مدارات میکروکنترلری بهترن حالا شاید این ها بخاطر هزینه برنامه نویسی و چیز های دیگه ازش استفاده نکردن .
                      من بارم لامپ کم مصرف + ترانس 220 به 24 در اصل مصرف من خیلی بالا نیست نهایتا نزدیک 1 کیلو مصرف میکنه اما در شرایطی هم ممکنه 3 کیلو مصرف داشته باشیم الان که دارم بهش فکر میکنم نیاز الان من 1 کیلو شاید بعدا 3 کیلو هم ساختم . ارزون ترین حالت برای 1 کیلو چه پیشنهادی میکنید تمام سی نو سی باید باشه که به هیچ جا آسیب نزنه

سپاس
                      .
                      امیدوارم منظورتون امثال AVR نباشه که بالکل منتفیه.....در مورد میکروهای قویتر هم عرض کردم،در چنین مدارات ساده ای هیچ کس از میکرو استفاده نمی کند!

برای لامپ کم مصرف فکر میکنم بشه از اینورتر پله ای استفاده کرد
                      اگر بجای اون ترانس هم پاور صنعتی استفاده کنید و مصرف کننده دیگری هم ندارید دیگه نیازی به سینوسی ندارین........سینوسی خیییییییلی داستان داره....من که در این توان فعلا نمیتونم بسازم......کار سختیه،آدم حرفه ای میخاد

یه نکته ای.....برای یک کیلووات مصرف با مدار با راندمان 80 درصد به 12 ولت و صد آمپر نیاز دارید....این جریان رو از کجا قراره تامین کنید؟

دیدگاه

من یک جای خیلی پر نویز یا این جوری بگم یک جای وحشت ناک هسته کنترلی Atmega32 دیدم که قلب یک اینورتر بود اصلا هم قاط نمیزد بجز اینورتر بودن کار دیگه ای هم میکرد . واقعا نمیدونم چرا Atmega رو قبول ندارند دوستان اما من تو دستگاه های مختلف زیاد دیدم .
                        چند تا باتری سری در حدود 45 ولت در اختیار دارم .

حالا یک سوال PWM که نمیخوام اصلا اون هیچ - اگر بخوام از روش ترانس استفاده کنم وقتی به ترانس موج مربعی بدم چی القا میشه اون ور ؟ اون ور مربعی القا میشه ؟
                        میشه این طرف با خازن کاری کرد که شبیه سینوسی باشه ؟
                        یا اگر سمت اولیه ترانس من PWM بزنم و جریانم رو شکل سی نوسی بدم بهش اون ور ولتاژم شکل سی نو سی میگیره ؟
                        I'm going to
                        RWTH Aachen
                        University

دیدگاه

تقریبا هر چی بدین اون ور همونو میگیرین........ولی تغییرات هم دارین و همچنین بعلت اندوکتانس ترانس اصلا نمیتونین یه شکل خوشگل بهش بدین!!!
                          ساخت سینوسی فراتر از این حرف هاست
                          البته اقای کی نژاد یه تاپیک در این باره دارن که حتما به دردتون میخوره.......انجمن الکترونیک قدرت

دیدگاه

دوستان کسی میدونه آمپلی فایر های Class D چطور موج سی نو سی رو به مربعی تبدیل میکنند ؟ فکر کنم با استفاده از اون بشه یدونه اینورتر عالی ساخت

سپاس
                            I'm going to
                            RWTH Aachen
                            University

دیدگاه

دوستان کسی میدونه آمپلی فایر های Class D چطور موج سی نو سی رو به مربعی تبدیل میکنند ؟ فکر کنم با استفاده از اون بشه یدونه اینورتر عالی ساخت

سپاس
                              بله.....اونهابامدولاسیون پهنای باندیاهمونPWMاین کاررومیکنن
                              توی تاپیک "آموزش سوییچینگ به زبان ساده" توضیح داده شده
                              البته درسته که طرز کار معلومه اما خب ساخت مداریکه این کار رو کنه....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X