اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پورت کردن ENC424J600 برای STM32F4xx

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پورت کردن ENC424J600 برای STM32F4xx

سلام وقت دوستان عزیز بخیر
    من میبایست یک پورت Ethernet با کمک SPI راه اندازی کنم که از قطعه ENC424J600 برای این کار استفاده کردم.
    با نرم افزار MikroC و کتابخوانه های بسته این نرم افزار این کار را انجام دادم اما بعد ان نیاز به کتابخوانه ومثال های باز دارم تا در محیط Keil بتونم این قطعه رو پرت کنم,,, اما مثالهایی که وجود دارند از پورت کردن این قطعه خیلی دور و پیچیده اند, به طوری که نتوانستم از انها استفاده کنم,
    خواهشم از دوستان این هست که اگر این قطعه را قبلا به این ترتیب راه اندازی کرده اند و یا مثالی دارند راهنمایی بفرمایند تا بتوانم از پس این موضوع بر بیام!
    خیل ممنون

پاسخ : پورت کردن ENC424J600 برای STM32F4xx

شما از stm32f4 استفاده کردی بعدش با
    ENC424J600 داری کار میکنی ؟؟؟ !!!!
    خود میکرو واسه اینکار mac داره مثل شیر مرد کار میکنه ....

دیدگاه

بله همینطوره! اما توی پروژه ای نیاز بود به این کار,انشالاه ورژن بعدیش اصلاح میشه
      شما کار کردید با این قطعه راحنمایی بفرمایید منو؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microprocesor_2002 نمایش پست ها
        شما از stm32f4 استفاده کردی بعدش با
        ENC424J600 داری کار میکنی ؟؟؟ !!!!
        خود میکرو واسه اینکار mac داره مثل شیر مرد کار میکنه ....
        بله این میکرو پورت اترنت داره اما برای ارتباط با شبکه نیاز به یه قطعه به عنوان ترانسیور فیزیکی شبکه هم داره.

نوشته اصلی توسط alireza salehi نمایش پست ها
        من میبایست یک پورت Ethernet با کمک SPI راه اندازی کنم که از قطعه ENC424J600 برای این کار استفاده کردم.
        من با کیل ترانسیورهای ENC28J60 - W5500 - LAN8720a رو راه اندازی کردم، با SPI که نباید مشکلی وجود داشته باش، شما اول از همه برای SPI یه تابع خوندن و نوشتن بنویس مثل همه برنامه ها دیگه یا از مثالهای دیگه که داری کپی کن، بقیش دیگه با میکرو سی فرق نداره توابع ENC رو کپی کنی بجای توابع SPI میکرو سی توابعی که داخل کیل نوشتی جایگذین کن،اگر مثال کم اووردی از مثالها اردوینو استفاده کن حتما مثال ساده گیرت میاد.
        بهترین ترانسیور شبکه برای این میکرو LAN8720A هست که از RMII استفاده میکنه و خیلی کاملتره، منم از ENC استفاده میکردم اما نهایتا مجبور شدم از LAN8720 استفاده کنم چون خیلی قابلیتها بیشتری داره.

دیدگاه

اره نیاز به یه ای سی مبدل هستش ولی میتونی از ای سی مثل dp83848 استفاده کنی ....
          دیگه مبدل نیست ....
          یا همون lanxxx. هم اب سی خوبی هستش ....
          جدیدترین ویرایش توسط microprocesor_2002; ۱۳:۱۸ ۱۳۹۵/۰۹/۰۹.

دیدگاه

خیلی ممنونم از همگی
            لطف کردید وقت گذاشتید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X