اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقدمات شروع طراحی با fpga؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقدمات شروع طراحی با fpga؟

سلام دوستان
    خواهشا دوستانی که با fpga کار میکنن یه راهنمایی کنن
    برای برنامه نویسی و طراحی مدار با fpga از کجا باید شروع کرد؟؟؟؟
    چه سری رو معرفی میکنید(آلترا یا زایلینکس)؟؟؟(از هر لحاظ..سرعت...قیمت....قابل دسترس بودن)
    چه مرجع آموزشی را معرفی میکنید(ترجیحا کتاب اونم فارسی اگر بود)؟؟؟؟
    به نظرتون کدوم برد آموزشی رو برای شروع کار تهیه کنم خوبه؟؟؟
    پاسخ : مقدمات شروع طراحی با fpga؟

سلام، برای آموزش کد نویسی FPGA باید اول یه زبان توصیف سخت افزار رو یاد بگیری مثل VHDL و یا Verilog
    اینکه چه سری رو پیشهناد کنیم، اختیاریه باید ببینی با کدوم راحت تری، به نظر من FPGA ساخت Xilinx تو کشور ما بیشتر جا افتاده
    از نظر اینکه کدوم زبان رو یاد بگیری بازم به خودت ربط داره، ولی VHDL سخت تر از Verilog هست و اینکه Verilog یه مقدار به زبان C شباهت داره.
    ولی در هر صورت واسه کار حرفه ای باید هردو رو بلد باشیم ولی یکیش رو بیشتر.
    مرجع آموزش فارسی (کتاب) والا من چیز خاصی ندیدم، اکثرا انگلیسی هستن
    برد آموزشی واسه شروع به نظر من بر پایه Spartan 6 خوبه .
    اگه خودت دستت تو عمل هست، میتونی برد آموزشیشو خودت بسازی، تو لینک زیر یه نمونشو گذاشته که خیلی عالیه، کامل با شماتیک و PCB و اینا گذاشته.

یه سری آموزش مقدماتی هست که این آموزشگاه فراد اندیش گذاشته که از سایتش میتونی دانلود کنی، کانال تلگرامم داره که آموزش میزاره به نظر من خوبه کارش
    در این مقاله، می‌آموزید که چگونه از ابزار FDATool در نرم‌افزار متلب برای طراحی یک فیلتر استفاده کنید.کلمه FDATool، مخفف عبارت Filter Design and Analysis Tool است.این یک ابزار ویژه است که برای طراحی و آنالیز فیلتر استفاده می‌شود.در واقع، شما به‌کمک ابزار FDATool می‌توانید فیلتر را طراحی، تحلیل، کوانتیزه و پیاده‌سازی کنید.این ابزار، کار […]

موفق باشی.

دیدگاه

سلام
      نمیدونم الان تو چه سطحی هستید و FPGA رو برای چه کاری میخواید ولی به نظر من:
      از مفاهیم پایه کار FPGA و تفاوتهای اساسی که با میکرو داره شروع کنید >>> چند جلسه اول کلاس وریلاگ دکتر صدری از دانشگاه صنعتی اصفهان اصولی و خوبه !
      بعد ی زبان توصیف سخت افزار یاد بگیرید در مورد انتخاب زبان نظر 4lir324 رو قبول دارم >>> بستگی داره چقدر بخواید عمیق یاد بگیرید :
      اگر وقت کافی دارید که همون کلاس دکتر صدری رو ادامه بدید
      اگر میخواید ی اطلاعات خوب و مختصر داشته باشید و بقیه مفاهیم رو به تدریج یاد بگیرید کارگاه آموزشی دکتر نوابی بی نظیره (همون RTL واس شروع خوبه )

نوع FPGA هم راستش تو ایران xilinx بیشتر کار میشه ولی چیزی که تعیین کننده هست شما هستید و اینا فقط ابزار هستن

کتاب فارسی خاصی نخوندم که بخوام توصیه کنم به نظرم از منابع زبون اصلی فرار نکن چون سایتا و کتابا و فروم های انگلیسی با فارسی اصلا قابل مقایسه نیست!!!
      فقط ی توصیه میکنم بهت که طراحی با fpga خیلی گسترده هست (از پردازش تصویر تا پیاده سازی پردازنده های soft coreو ...) روی ی زمینه متمرکز بشی بهتره

ایشالا موفق باشید

دیدگاه

سلام
        بنده هم قصد شروع یادگیری دارم
        میشه راهنمایی کنید کلاس بهتره یا خودم بخونم؟
        بین کلاس های نیراسیستم یا مجتمع فنی کدوم رو توصیه می فرمایید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X