اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط میکرو کنترلر با میکروsd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط میکرو کنترلر با میکروsd

سلام دوستان من میخوام میکرو sd رو به میکروکنترلر اتصال بدم اما متاسفانه نه به دیود زنر نه به رگلاتور 3.3 ولت دسترسی دارم ایا میتونم از تقسیم مقاومتی برای این منظور استفاده کنم ایا صدمه ای به میکرو sd نمیزنه ایا ارتباط به درستی برقرار میشه میشه بگین مقدار مقاومتا درسته یا باید بیشتر در نظر بگیرم با تشکر
    تصویر گذاشتم صبر کنید تا لود شه
    جدیدترین ویرایش توسط سید سجاد احدزاده; ۲۳:۲۵ ۱۳۹۵/۰۸/۱۵.
    سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

پاسخ : ارتباط میکرو کنترلر با میکروsd

سلام دوستان من میخوام میکرو sd رو به میکروکنترلر اتصال بدم اما متاسفانه نه به دیود زنر نه به رگلاتور 3.3 ولت دسترسی دارم ایا میتونم از تقسیم مقاومتی برای این منظور استفاده کنم ایا صدمه ای به میکرو sd نمیزنه ایا ارتباط به درستی برقرار میشه میشه بگین مقدار مقاومتا درسته یا باید بیشتر در نظر بگیرم با تشکر
    تصویر گذاشتم صبر کنید تا لود شه

دیدگاه

دوسته عزیز مقاومت هارو درست انتخاب کردید ، ولی در نظر داشته باشید که موقع نوشتن و خواندن دیتا جریان بیشتری نسبت به حالت بی کاری کشیده میشه ، حالا شما باید طوری انتخاب کنید مقاومت هارو که باعث افت بیشتری روی مقاومت 100 اهمی نیوفته و ولتاژ کمتر از مقدار نامیش نشه. البته تلرانس مقاومت هارو هم در نظر بگیرید که باعث تغییر در مقادیر میشه.
      کلا شما باید یه ولتاژ تثبیت شده و نامتغییر داشته باشید . برای همین رگولاتور میزارن.

موفق باشید.
      به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

سلام دوستان
        ارتباط بین میکرو ,و رم برقراره اما پایه miso ولتاژش خیلی پایینه و میکرو نمیتونه تشخیص بده و ورودی این پایه رو صفر در نظر میگیره دستورارسال میکنه اما برای دریافت داده روی خط miso میکرو فقط صفر تشخیص میده با اسیلاسکوپ چک کردم خروجی درست بود ولتاژ 2 ولت بود با تستی که رو پایه های io میکرو atmega8a انجام دادم فهمیدم حداقل ولتاژ 1 منطقی 3 ولت هست چطور میتونم خروجی miso رم رو تا 3 ولت یا بیشتر تقویت کنم البته بدون بافر چون فعلا دسترسی بهش ندارم تغذیه رم رو هم رگلاتور 3.3v گذاشتم
        برای تقویت اپ امپ و ترانزیستور هم تو دسترسم هست
        با اپ امپ هم تست کردم تقویت میکنه اما شکل موج کاملا تغییر میده
        ممنون میشم کمک کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید سجاد احدزاده نمایش پست ها
          خروجی miso رم رو تا 3 ولت یا بیشتر تقویت کنم البته بدون بافر چون فعلا دسترسی بهش ندارم تغذیه رم رو هم رگلاتور 3.3v گذاشتم
          برای تقویت اپ امپ و ترانزیستور هم تو دسترسم هست
          از دو عددترانزیستورpnp و npnاستفاده کنید.به گونه ای زمانی که درصورت خروجی 2 ولت از رم ترانزیستورpnpمنطق یک رو به میکرو اعمال کنه و در صورتی که ولتاژش صفره ترانزیستورnpn,منطق صفررو بسازه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با اپ امپ هم تست کردم تقویت میکنه اما شکل موج کاملا تغییر میده
          اپ امپ ها سرعت پایینی دارند .و عقب می مونند بخاطر همینه که شکل موجب عوض میشه
          جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۱:۲۵ ۱۳۹۵/۰۹/۰۳.
          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام دوستان مشکل ولتاژ هم حل شد حالا یه مشکل دیگه هست میکرو کنترلر رو این قسمت گیرپاژ میکنه یعنی به بایت بعدی نمیره و داخل این حلقه گیر میکنه پایه ss سخت افزاری هم به صورت خروجی تعریف کردم و مقدارش هم روی یک گذاشتم و از پایه دیگه ای به عنوان ss استفاده کردم
            کد:
              while (!(SPSR & _BV(SPIF)));
            مدار با مد نرم افزاری spi تو بسکام تست کردم و جواب میده حالا میخوام با مد سخت افزاری spi تو اتمل استدیو پیاده سازی کنم تنها مشکلم حلقه بالاست میکرو دیگه هم تست کردم همین مشکل بود با تشکر از همه

دیدگاه

سلام دوستان مشکل ولتاژ هم حل شد حالا یه مشکل دیگه هست میکرو کنترلر رو این قسمت گیرپاژ میکنه یعنی به بایت بعدی نمیره و داخل این حلقه گیر میکنه پایه ss سخت افزاری هم به صورت خروجی تعریف کردم و مقدارش هم روی یک گذاشتم و از پایه دیگه ای به عنوان ss استفاده کردم
              کد:
              مدار با مد نرم افزاری spi تو بسکام تست کردم و جواب میده حالا میخوام با مد سخت افزاری spi تو اتمل استدیو پیاده سازی کنم تنها مشکلم حلقه بالاست میکرو دیگه هم تست کردم همین مشکل بود با تشکر از همه
              بازم سلام دوستان امکان داره به خاطر وقفه باشه چون تو یکی بهم گفت میتونه به خاطر وقفه باشه ولی من نه وقفه سراسری رو فعال کردم نه به بیت وقفه تو ریجیستری مورد نظر مقدار دادم اگه میشه لطفا یه برنامه نمونه واسه ,وقفه spi تو اتمل اسدیو قرار بدین که تست کنم ممنون میشم

دیدگاه

کد:
                با سلام دوستان بلاخره یافتم نکته رو میگم دوستانی که بعدا به این مشکل برخوردن بتونن حلش کنند
                میکرو در مد مستر راه اندازه می شود
                زمانی که شما از ss اصلی میکرو استفاده نمی کنید یا استفاده می کنید بسته به نیازتون
                اول این پین ss اصلی به عنوان خروجی تعریف کنید سپس به ریجستری SPCR مقدار دهی کنید ((یا دتون باشه که ترتیبش خیلی مهمه)) و گرنه میکرو وارد مد اسلاو میشه
                و اولین بیتی که از این ریجستری باید مقدار دهی کنید بیت SPE هست که راه حل این مشکل هست
                با تشکر از همه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X