اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ بیشتر از ورودی در خروجی دیود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ بیشتر از ورودی در خروجی دیود

سلام
    من یه دیود تو مدار دارم که ولتاژ 3 به ورودیش وصل شده ولی وقتی با ولتمتر بین خروجی دیود و نول ( زمین) اندازه گیری می کنم 4.5 ولت نشون میده؟
    ورودی من 3 ولت و ثابته و با ولتمتر هم اگه بین ورودی و زمین اندازه گیری بشه دقیقا 3 ولت نشون میده؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید کجای کار مشکل داره؟

پاسخ : ولتاژ بیشتر از ورودی در خروجی دیود

بستگی داره مدارت و چطور وصل کنی بعضی از مدارات دیود٠/٧ولت بیشتر میکنه وقتی ولتاژ ac رو به dc تبدیل کنیم ولتاژ کمی زیاد میشه که با رگوله کردن ثابت میکنیم

Sent from my iPhone using Tapatalk
    o_O

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vb study نمایش پست ها
      سلام
      من یه دیود تو مدار دارم که ولتاژ 3 به ورودیش وصل شده ولی وقتی با ولتمتر بین خروجی دیود و نول ( زمین) اندازه گیری می کنم 4.5 ولت نشون میده؟
      ورودی من 3 ولت و ثابته و با ولتمتر هم اگه بین ورودی و زمین اندازه گیری بشه دقیقا 3 ولت نشون میده؟
      لطفا راهنمایی بفرمایید کجای کار مشکل داره؟
      با سلام :
      آیا ولتاژ ورودی شما 3 ولت متناوب است که با عبور از دیود و وصل به خازن خروجی 4.5 ولت می شود، یا مورد دیگری.؟ لطفا توضیح دهید.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

بستگی به چینش مدار و بقیه قطعات متصل به مدار داره. شاید ولتاژ کاتد از آند بیشتره و اساساً دیودتون خاموشه که در این صورت این ولتاژ طبیعیه

دیدگاه

من یادمه یه دبیری داشتیم می گفت ولتاژ بعد دیود همون قبلیه ولی مولتی متر داره ولتاژ مجازی نشون میده..یعنی دیود داره مولتی مترو غول میزنه..منم هنوز اینو نفهمیدم...کسی فهمید به ماهم بگه...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
            من یادمه یه دبیری داشتیم می گفت ولتاژ بعد دیود همون قبلیه ولی مولتی متر داره ولتاژ مجازی نشون میده..یعنی دیود داره مولتی مترو غول میزنه..منم هنوز اینو نفهمیدم...کسی فهمید به ماهم بگه...
            با سلام :
            خیر، ولتاژ بعد دیود، حدود 0.5 الی 0.7 ولت کم تر از قبل دیود می باشد. ( علت افت ولتاژ روی دیود)
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
              درسته. در صورتیکه بعد از دیود مصرف کننده ای وجود نداشته باشه و جریانی از دیود عبور نکنه، این حالت ایجاد میشه و عددی که ولتمتر نشون میده اعتباری نداره.
              کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

قبل و بعد از دیود هر ولتاژی ممکنه داشته باشه..و در حالت روشن بودن دیود ولتاژ اند از کاتد بیشتره..البته در دیود های زنر قضیه برعکسه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X