اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو و تبادل نظر] چگونه با کامپیوتر ارتباط دو طرفه برقرار کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[گفتگو و تبادل نظر] چگونه با کامپیوتر ارتباط دو طرفه برقرار کنم؟

سلام
    این مبدل رو اگه وصل لپ تاپ کنیم بعدش هم وصل میکرو
    آیا ارتباط دو طرفه برقرار می کنه یا نه .
    من دنبال یه مبدل هستم که بتونم با لپتاپ ارتباط دو طرفه انجام بدهم حالا اگه بیسیم هم نبود اشکالی نداره .
    مثلا شما نگاه کنید الان ماژول بلوتوث می تونه ارتباط دو طرفه برقرار کنه با موبایل و میکرو . درست می گم .
    ماژول های nrf هم می تونند ارتباط دو طرفه با موبایل برقرار کنند اینم درسته آیا ؟
    حالا من یه مبدل میخوام که بتونم با رایانه ارتباط برقرار کنم و باید دو طرفه هم باشه .
    خواستم بدونم با چه مبدلی میشه .
    آیا با مبدل زیر میشه .
    ماژول مبدل USB به TTL با تراشه CP2102 .

آیا میشه ماژول های وایفای یا nrf یا بلوتوث رو وصل لپ تاپ کرد و یک ارتباط دو طررفه با میکرو برقرار کرد .
    اگه میشه باید در لپ تاپ با چه نرم افزارهایی کار کرد مثلا میشه برنامه رو با ویژوال استودیو به هر زبانی مثلا چون ما با سی ++ کار می کنیم انجام دداد . یا نرم افزار خاص دیگه ای لازمه .
    چه دستوراتی لازمه برای فرستادن به پورت یو اس پی .
    چه اطلاعاتی لازمه .
    و ...
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

پاسخ : چگونه با کامپیوتر ارتباط دو طرفه برقرار کنم . هر کسی هر چی میدونه دریغ نکنه . سپاس

بله با این تراشه میتونید یک ارتباط دوطرفه بین میکرو pc برقرار کنید. فقط یه درایور داره که باید روی کامپوتر نصب بشه.
    توی میکرو با ارتباط یوزارت با این آی سی ارتباط برقرار میشه و کار باهاش خیلی سادس
    توی کامپیوتر از تمام نرم افزارهایی که ترمینال پورت com دارن میشه برای ارتباط استفاده کرد. مثل هایپر ترمینال-ریل ترم-کدویژن-متلب- VB- داک لایت و....
    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

پاسخ : چگونه با کامپیوتر ارتباط دو طرفه برقرار کنم . هر کسی هر چی میدونه دریغ نکنه . سپاس

وقت بخیر

مناسب نرین و ساده ترین را استفاده از و تولید و بکارگیری فانکشن های modbus می باشد ارتباط استاندارد دوطرفه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi نمایش پست ها
        بله با این تراشه میتونید یک ارتباط دوطرفه بین میکرو pc برقرار کنید. فقط یه درایور داره که باید روی کامپوتر نصب بشه.
        توی میکرو با ارتباط یوزارت با این آی سی ارتباط برقرار میشه و کار باهاش خیلی سادس
        توی کامپیوتر از تمام نرم افزارهایی که ترمینال پورت com دارن میشه برای ارتباط استفاده کرد. مثل هایپر ترمینال-ریل ترم-کدویژن-متلب- VB- داک لایت و....
        اما این خروجیش تی تی اله و کام نیست
        و اینکه برنامه ای که ما با متلب یا کدویژن می نویسیم نمیشه همه جا استفاده کرد چون باید حتما کدویژن و متلب نصب باشند درسته ؟
        میششه بیشتر توضیح دهید
        سپاس

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط taktrashe نمایش پست ها
        وقت بخیر

مناسب نرین و ساده ترین را استفاده از و تولید و بکارگیری فانکشن های modbus می باشد ارتباط استاندارد دوطرفه .
        شما دوست گرامی هم میشه توضیح بیشتر دهید
        سپاس از شما و تمامی دوستان
        مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iranesabz نمایش پست ها
          اما این خروجیش تی تی اله و کام نیست
          و اینکه برنامه ای که ما با متلب یا کدویژن می نویسیم نمیشه همه جا استفاده کرد چون باید حتما کدویژن و متلب نصب باشند درسته ؟
          میششه بیشتر توضیح دهید
          سپاس
          خودتون توی پست اول فرمودید مبدل یو اس بی به تی تی ال! خب این یه مبدله دیگه. برنامه اگه با کدویژن باشه خب باید روی میکرو ریخته بشه دیگه
          www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X