اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت منبع تغذیه سویچینگ باورودی 10الی15 و خروجی 12ولت 10 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت منبع تغذیه سویچینگ باورودی 10الی15 و خروجی 12ولت 10 امپر

سلام خدمت دوستان واساتید عزیز من یدونه منبع تغذیه سویچینگ نیاز دارم که ولتاژ ورودیش از 10 ولت تا 15ولت باشه و ولتاژ خرو جی ثابت 12ولت بده
    ممنون میشم کمکم کنین راستی تاحالا تجربه کار با سویچینگ ندارم
    در ارزويه روزي که تمام جوانان اين مملکت تمامي امکانات بروز را براي تحقق به ايده هاي خود در اختيار داشته باشند.....................

پاسخ : کمک در ساخت منبع تغذیه سویچینگ باورودی 10الی15 و خروجی 12ولت 10 امپر

سلام
    شما می تونی از مبدل افزاینده 150 وات موجود در فروشگاه سایت استفاده کنی و ولتاژت رو بالا ببری و روی حدود 16 ولت تنظیم کنی بعد با یه مبدل کاهنده که باز هم تو فروشگاه هست بیای ولتاژت رو رو 12 تثبیت کنی با این کار با تغییر رنج ورودی می تونی خروجی ثابت بگیری البته این ماژول ها رو تست نکردم ببینم واقعی هست یا نه.
    راه دوم اینه که بیای خودت مبدل افزاینده و سپس کاهنده یعنی بوست و باک رو پشت سر هم ببندی که البته بوست جریان بالا یکم درد سر داره و جواب گرفتن ازش ممکنه یکم دشوار باشه
    راه بعدی استفاده از مبدل هایی مثل فول بریج یا هاف بریجه که یکم پیچیده است ولی راحت تر جواب میده
    هزینه خرید اون ماژول هایی که گفتم کمتره نسبت به بقیه راه ها ولی من چون تست نکردم نمی تون قاطعانه بگم بهترین راه هست.

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری نمایش پست ها
      سلام
      شما می تونی از مبدل افزاینده 150 وات موجود در فروشگاه سایت استفاده کنی و ولتاژت رو بالا ببری و روی حدود 16 ولت تنظیم کنی بعد با یه مبدل کاهنده که باز هم تو فروشگاه هست بیای ولتاژت رو رو 12 تثبیت کنی با این کار با تغییر رنج ورودی می تونی خروجی ثابت بگیری البته این ماژول ها رو تست نکردم ببینم واقعی هست یا نه.
      راه دوم اینه که بیای خودت مبدل افزاینده و سپس کاهنده یعنی بوست و باک رو پشت سر هم ببندی که البته بوست جریان بالا یکم درد سر داره و جواب گرفتن ازش ممکنه یکم دشوار باشه
      راه بعدی استفاده از مبدل هایی مثل فول بریج یا هاف بریجه که یکم پیچیده است ولی راحت تر جواب میده
      هزینه خرید اون ماژول هایی که گفتم کمتره نسبت به بقیه راه ها ولی من چون تست نکردم نمی تون قاطعانه بگم بهترین راه هست.
      ممنون ازپاسختون جناب مهندس منتظری
      میشه یکم درموردمبدلهای فولبریج یاهاف بریج یکم توضیح بدین یا اگه شماتیک داشتین برام بزارین؟
      در ارزويه روزي که تمام جوانان اين مملکت تمامي امکانات بروز را براي تحقق به ايده هاي خود در اختيار داشته باشند.....................

دیدگاه

سلام
        تولیست تاپیک های آموزشی در قسمت منابع تغذیه یه تاپیک هست به نام آموزش سوئیچینگ اونو بخون در مورد هر دو توضی ح دادم.

sigpic

دیدگاه

یه سوال دیگه داشتم از خدمت دوستان گرامی
          چجوری میتونم از LM317 جریان خروجی 4تا5امپر بگشم با یه دونه 2N3055 میشه جریان خروجیشو به 5امپر رسوند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X