اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در رفع لرزش نور ال ای دی شلنگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در رفع لرزش نور ال ای دی شلنگی

سلام

من حدود 20 متر ال یدی شلنگی از نوع زیر:

آپلود شده در img7.ir

برای یه قسمت نور مخفی بکار بردم ولی الآن یه لرزش خفیفی داره که اگه به نورش دقت کنید مشخصه مبدلشو باز کردم که بجز یه پل دیود هیچی توش نبود! از نوع زیر بود که عکسشو آپلود کردم:

آپلود شده در img7.ir

اینم ویدئوی لرزشش:

الآن یه لرزش کمی داره که اگه دقت نکنید اصلا متوجه نمیشید. ولی همونطور که میدونید این جریان ناصاف و رگوله نشده هم عمر ال ای دی ها رو پایین میاره و هم اینکه لرزش روی اعصاب تاثیر میزاره ناخودآکاه.
    راه حل تون برای این مشکل چیه ؟

ممنون از پاسختون

پاسخ : کمک در رفع لرزش نور ال ای دی شلنگی

منظورتون از لرزش چیه؟؟نورش کم و زیاد میشه؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
      منظورتون از لرزش چیه؟؟نورش کم و زیاد میشه؟؟
      بله
      چون ولتاژ صاف نیست و به شکل زیردر میاد باعث میشه نور نوسان داشته باشه و کم و زیاد بشه یا به اصطلاح لرزش داشته باشه

دیدگاه

سلام یه خازن 400 ولت قرار بدین هر چقدر ظرفیت بیشتر بهتر . حل میشه
        بله فرکانس نور خیلی روی اعصاب و روان تاثیر داره
        جدیدترین ویرایش توسط Azadfalah; ۰۱:۲۶ ۱۳۹۵/۰۸/۲۰.
        I'm going to
        RWTH Aachen
        University

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
          سلام یه خازن 400 ولت قرار بدین هر چقدر ظرفیت بیشتر بهتر . حل میشه
          بله فرکانس نور خیلی روی اعصاب و روان تاثیر داره
          سلام ممنون
          خازن رو در دوسر بار قرار بدم دیگه؟
          بعد چه نوع خازنی استفاده کنم؟خازن های پلی استر از اینا:

یا از خازنهای الکترولیتی مثل این:

بعد ظرفیتش اگه خیلی بالا باشه مشکلی پیش نمیاد مثلا 2200UF بزنم خوبه به نظرتون یا 470UF؟

دیدگاه

به نظر من هرچی بیشتر ظرفیت داشته باشه بهتره...صاف تر میشه...ولی نوع خازن رو من دقیقا نمیدونم....دوستان بهتر میدونن...

دیدگاه

این ال ای دی هامنبع تغذیه 12 ولت دارند.نباید اینجوری باشه.چون من خودم هفته گذشته برای اشژزخانه یکی از همکارام گذاشتم یه منبع تغذیه 12 ولتی کوچیک داشت.
              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanled نمایش پست ها
                سلام ممنون
                خازن رو در دوسر بار قرار بدم دیگه؟
                بعد چه نوع خازنی استفاده کنم؟خازن های پلی استر از اینا:

یا از خازنهای الکترولیتی مثل این:

بعد ظرفیتش اگه خیلی بالا باشه مشکلی پیش نمیاد مثلا 2200UF بزنم خوبه به نظرتون یا 470UF؟
                دوست عزیز تفاوت این ها در فرکانس کار اندازه و سقف ولتاژ و ... دیگه هستش من که فکر نکنم بتونی 2200 میکرو فاراد 400 ولت پیدا کنی جریان مصرفتو بگو ویا تعداد ال ای دی در یک متر رو بشمار و حساب کن کلا چند تا ال ای دی داری تا بتونم مقدار دقیق خازن رو رو بگم .
                I'm going to
                RWTH Aachen
                University

دیدگاه

سلام این led ها به صورت سری بسته شدن تا اندازه ای که ولتاژشون به 220 ولت برسه و با سری بعدی موازی شدن برای خازن هم همون 470uf بزار البته با ظرفیت 400v کافیهبیشتر هم شد مشکل نداره از نوع الکترولیتی هم باشه و بعد از پل دیود قرار بده هواست به پلاریته خازن هم باشه
                  سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

یه سوال هم از دوستان داشتم...الآن بعد دیود پل 220 مستقیم میشه دیگه؟؟؟یعنی ایشون اگه میخواد مثبت منفی رو پیدا کنه تا خازن رو با پلاریته درست بزنه ،باید مولتی متر رو حالت دی سی بزاره؟؟؟...این سواله برام...

دیدگاه

سلام پیدا کردن نیاز به مولتی متر نداره کاملا مشخصه جایی که کاتد دوتا دیود یکیه خروجی مثبت که باید به مثبت خازن و جایی که اند دوتا دیود یکیه میشه صفر یا منفی که باید منفی خازن به اونجا وصل بشه بعد از خروج از پل دیود هنوز به صورت کامل دی سی نیست وبا گذاشتن خازن صاف و دی سی میشه مولتی متر هم باید برای اندازه گیری رو ولتاژ دی سی باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید سجاد احدزاده نمایش پست ها
                        سلام این led ها به صورت سری بسته شدن تا اندازه ای که ولتاژشون به 220 ولت برسه و با سری بعدی موازی شدن برای خازن هم همون 470uf بزار البته با ظرفیت 400v کافیهبیشتر هم شد مشکل نداره از نوع الکترولیتی هم باشه و بعد از پل دیود قرار بده هواست به پلاریته خازن هم باشه
                        با سلام :
                        کاربر گرامی، استفاده از خازن 400 ولت 470 میکرو فاراد در خروجی پل دیود 220 ولت، باعث سوختن پل دیود و پریدن فیوز 25 آمپری منزل می گردد.!!!
                        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                          با سلام :
                          کاربر گرامی، استفاده از خازن 400 ولت 470 میکرو فاراد در خروجی پل دیود 220 ولت، باعث سوختن پل دیود و پریدن فیوز 25 آمپری منزل می گردد.!!!
                          چرا این اتفاق میوفته؟؟؟دلیلش چیه؟؟مگه خازن چیکار میکنه که دیودپل رو میسوزونه؟؟

دیدگاه

با سلام :

استفاده از خازن در خروجی پل یک استاندارد است
                            بنده قبلا هم که یک لامپ LED 220V درایورش سوخته بود را به همین روش (پل دیود + خازن) روشن کردم هیچ مشکلی وجود نداشت
                            البته شخصا در آن مورد به این نتیجه رسیدم که در صورت بکار گرفتن پل دیود کامل، نیازی نخواهد بود برای گرفتن ریپل از استفاده خازن استفاده شود

دیدگاه

با سلام :
                              سلام اقای تحریری با تشکر از شما فقط چند سوال مگه خازن یک المان غیر خطی نیست مگه فقط وظیفه خازن ذخیره ولتاژ نیست و پس از شارژ کامل دیگه جریانی از خودش عبور نمیده
                              پس چطوری میتونه چنین جریانی با این ظرفیت کم از خودش عبور بده که باعث سوختن پل دیود و پریدن فیوز 25 امپری بشه این وضعیت تا جایی که من میدونم زمانی پیش میاد که بیایم خروجی مثبت و منفی بعد از پل دیود به هم بچسبونیم یا به قولی اتصال کوتاه کنیم اما با چندین بار تست خازن با مولتی متر تا حالا ازش اتصال کوتاه ندیدیم مگر اینکه رفتار خازن در اون شرایط تغییر کنه حالا لطفا میشه علت رو بیان کنید با سپاس از شما

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته فکر کنم چون ظرفیت این خازن یکم بالاست برای چند لحظه تمام جریان از خودش عبور و همین چند لحظه برای سوختن پل دیود و پریدن فیوز کافیه با عرض معزرت از دوستان عزیز به خاطر اطلاعات
                              معمولا برای صاف کردن برق شهر بعد از پل دیود خازن هایی در اندازه تقربا 40 میکرو فاراد قرار میدن
                              جدیدترین ویرایش توسط سید سجاد احدزاده; ۱۳:۰۳ ۱۳۹۵/۰۸/۲۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X