اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عبور سیم DC از کنار سیم AC و ایجاد نویز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عبور سیم DC از کنار سیم AC و ایجاد نویز

سلام دوستان عزیز و مهندس.
    یه سوال داشتم از خدمتتون.در اصل دوتا سوال
    من در حد 5 الی 6 متر سیم dc که در انتها وصل میشه به یه پایه ورودی میکروم از داخل یه لوله کنار سیم های ac میخوام ببرم.میخوام ببینم ایا سیم های ac نویز میندازه رو سیم dc ؟ اگر میندازه راهی هست که نذازیم بندازه ؟ یا مجبورم مسیر رو جدا کنم ؟ پیشاپیش ممنون بابت جواب هاتون

سوال دوم اینکه خروجی یه رله 5 امپر (ac) قراره وصل بشه به یه پاورسوئیچینگ 12 ولت 30 امپر ( از 30 امپر کامل استفاده میشه) خواستم ببینم ایا رله جواب میده ؟ یعنی واسه محاسبه این کار رو باید کنیم : 220*5 =12*30 ؟ یعنی میشه توان پاور سوئیچینگ dc رو برابر توان رله قرار داد و واسه اینکه مشکلی نباشه باید بگیم توان پاورسوئیچینگ باید کمتر از رله باشه....

پاسخ : عبور سیم DC از کنار سیم AC و ایجاد نویز

سلام
    دوتا راه دارین این که از سیم شیلد استفاده کنید
    راه دیگه این که اون سیم رو با اپتوکوپلر ایزوله کنید که این دومیه عالیه موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
      سلام
      راه دیگه این که اون سیم رو با اپتوکوپلر ایزوله کنید که این دومیه عالیه موفق باشی
      مرسی دوست عزیز از پاسختون. بدون هیچ مشکلی این روش ها جواب میدن ؟ اگر یه لینک اموزش استفاده هم بذارید برام ممنون میشم

دیدگاه

سلام
        من یکم سرچ کردم . اپتوکوپلر 4 تا پایه داره. اینو چطوری باید بذارم رو وسیلم ؟ من یه کلید دارم که gnd رو به یکی از پایه های ورودی آردوینو وصل میکنه( همون سیم DC) اون کلید یکم فاصله داره با اردوینو و برای رسیدن به اردوینو از یه لوله که سیم ac از داخلش رد شده سیمش رو میخوام رد کنم . حالا این اپتو کوپلر کجا باید نصب بشه والبته چطوری ؟ ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط re.mi نمایش پست ها
          من یکم سرچ کردم . اپتوکوپلر 4 تا پایه داره. اینو چطوری باید بذارم رو وسیلم ؟ من یه کلید دارم که gnd رو به یکی از پایه های ورودی آردوینو وصل میکنه( همون سیم DC) اون کلید یکم فاصله داره با اردوینو و برای رسیدن به اردوینو از یه لوله که سیم ac از داخلش رد شده سیمش رو میخوام رد کنم . حالا این اپتو کوپلر کجا باید نصب بشه والبته چطوری ؟ ممنون
          شماباید شماتیک بذاری .نقشه مدارتو با یکی از این نرم افزار های طراحی شماتیک بکش و بذار اینجوری بهتر متوجه میشیم که می خوای چیکار کنی.یا حداقل رو کاغذ پیاده کن؟
          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

اون توضیحاتی ه دادین دقیق متوجه نشدم با شکل و مدارباشه بهتره

اپتوکوپلر اینجوریه یه دوید داره یه فتودیود شما دیود رو ولتاژ بهش میدی مثلا3ولت دیود نوریش روشن میشه نورش باعث روشن شدن فتوترانزیستورش میشه اینجوری ورودی رو 0یا 1می کنن که ایزوله هم هست این روش نیاز به تغذیه جدا گونه هم داره واسه هر طرف اگه تغذیه هر طرف جداست که مشکل حله شما یه شکل ومدار وتوضیحات کامل بگید تا بشه دقیق تر کمک کرد
            بدرود
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

فقط 3تا قطعه .یه کلید یه اردوینو یه رله. فقط سیم بین کلید و اردوینو 5 6 متر فاصله داره و میخوام از داخل یه لوله که سیم ac داخلش رد شده ببرم.شماتیک اصلا ندارم همش ماژوله فقط چندتا سیم وصل شده به پایه ها اردوینو

دیدگاه

فقط 3تا قطعه .یه کلید یه اردوینو یه رله. فقط سیم بین کلید و اردوینو 5 6 متر فاصله داره و میخوام از داخل یه لوله که سیم ac داخلش رد شده ببرم.شماتیک اصلا ندارم همش ماژوله فقط چندتا سیم وصل شده به پایه ها اردوینو
                الان بنظر خودتان چقدر ایجاد نویز محسوس است؟
                همانطورکه اشاره کردند سیم دارای شیلد و یا ساخت یک شیلد ساده هم کارگشا و بی دردسر است
                البته با این بهانه کسب تجربه ی کار با اپتوکوپلر هم خوبست و بجای خود .

دیدگاه

دقت کنید نویز به شدت به جریان عبوری از سیم برق و همینطور باری که به آن متصل است وابسته میباشد
                  ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Skylake نمایش پست ها
                    الان بنظر خودتان چقدر ایجاد نویز محسوس است؟
                    همانطورکه اشاره کردند سیم دارای شیلد و یا ساخت یک شیلد ساده هم کارگشا و بی دردسر است
                    البته با این بهانه کسب تجربه ی کار با اپتوکوپلر هم خوبست و بجای خود .
                    سلام ممنونم مهندس ولی از نظر شما سیم شیلد دار واقعا جواب گو هست ؟ چون تا قبل این کار همه راهی دارم ولی اگه برم جلو راه برگشت ندارم .یه سوال دیگه اینکه اطراف یه سیم ac تا چقدر نویز اثر میذاره ؟ مینیمم و ماکزیمم فاصله؟ممنونم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام سید علی ممنون مهندس . اون سیم های ac قراره روشنایی های خونه باشه . مثلا لوستر ، هالوژن ، نور مخفی .... مثلا خیلی شلوغ باشه فکر کنم 400 وات بشه دیگه

دیدگاه

سلام ممنونم مهندس ولی از نظر شما سیم شیلد دار واقعا جواب گو هست ؟ چون تا قبل این کار همه راهی دارم ولی اگه برم جلو راه برگشت ندارم .یه سوال دیگه اینکه اطراف یه سیم ac تا چقدر نویز اثر میذاره ؟ مینیمم و ماکزیمم فاصله؟ممنونم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام سید علی ممنون مهندس . اون سیم های ac قراره روشنایی های خونه باشه . مثلا لوستر ، هالوژن ، نور مخفی .... مثلا خیلی شلوغ باشه فکر کنم 400 وات بشه دیگه
                      شما خیلی حساس هستین می تونید دور سیم شیلد رو الومینیوم بزاری ولی خود سیم شیلد دار کفایت می کنه دقت کنید شیلد رو حتما به گراند مدار وصلش کنید
                      موفق باشید
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

خیلی ممنونم مهندس عزیز. اخه یه جای حساسه. قبلشم باید مطمئن بشم. وگرنه اگر انجامش بدم بعد مشکل داشته باشه راه برگشت ندارم ممنونم

دیدگاه

خیلی ممنونم مهندس عزیز. اخه یه جای حساسه. قبلشم باید مطمئن بشم. وگرنه اگر انجامش بدم بعد مشکل داشته باشه راه برگشت ندارم ممنونم
                          قراره این سیم یه رله رو روشن کنه؟؟؟؟دقیقا این سیم قراره چیکار کنه پست اول گفتین رله شما می تونی با اپتوکوپلر به راحتی این کار رو انجام بدی یعنی شمما دیگه شک نداشته باشه مطمئن باش نویزی نیست فقط اینم بگم اپتوکوپلر می زاری از دوتا تغذیه باید استفاده کنی...اپتوکوپلر باید نزدیک میکرو باشه
                          موفق باشی
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

قراره این سیم یه رله رو روشن کنه؟؟؟؟دقیقا این سیم قراره چیکار کنه پست اول گفتین رله شما می تونی با اپتوکوپلر به راحتی این کار رو انجام بدی یعنی شمما دیگه شک نداشته باشه مطمئن باش نویزی نیست فقط اینم بگم اپتوکوپلر می زاری از دوتا تغذیه باید استفاده کنی...اپتوکوپلر باید نزدیک میکرو باشه
                            موفق باشی
                            مهندس توو اون تصویر دقیقا نشون دادم. اون سیمی که کنار سیم AC ، وصل میشه به یه پایه اردوینو . یه پایه دیگه اردوینو هم وصله به یه ماژول رله.وقتی کلید دستی زده میشه اون رله فعال میشه... مساله اینه که سیم کلید زدن قراره کنار یه سیم َAC باشه.روی ماژول های رله خودش اپتوکوپلر داره. ولی مساله من سیمیه که وصل میشه به عنوان ورودی به اردوینو . خب اونجا من نمیتونم اپتوکوپلر بذارم . میتونم ؟

دیدگاه

مهندس توو اون تصویر دقیقا نشون دادم. اون سیمی که کنار سیم AC ، وصل میشه به یه پایه اردوینو . یه پایه دیگه اردوینو هم وصله به یه ماژول رله.وقتی کلید دستی زده میشه اون رله فعال میشه... مساله اینه که سیم کلید زدن قراره کنار یه سیم َAC باشه.روی ماژول های رله خودش اپتوکوپلر داره. ولی مساله من سیمیه که وصل میشه به عنوان ورودی به اردوینو . خب اونجا من نمیتونم اپتوکوپلر بذارم . میتونم ؟
                              بله اونجا هم می تونید بزارید دقیقا واسه همین میگم شماتیک بزارید ولی در کل بگم میشه مشکلی نیست.شما با اردوینو اپتو رو روشن کنیدخروجی اپتو بره به ورودی ماژول رله تستش کنید قبل از این که نصبش کنید
                              بدرود
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X