اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار کنترل استابلایزر(تثبیت کننده ولتاژ)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدار کنترل استابلایزر(تثبیت کننده ولتاژ)

باسلام
    من یه ترانس با چند خروجی دارم که می خوام تحت ولتاژهای ورودی مختلف یکی از خروجی هامو وصل کنه و مدار کنترلیش یه خورده واسم مشکله .ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه؟

پاسخ : ساخت مدار کنترل استابلایزر(تثبیت کننده ولتاژ)

استابیلایزرهای توی بازار معمولا یک ترانس حلقوی دارن که سر متغیر اون به شفت یک استپ موتور وصله و کنترل موتور هم توسط میکرو انجام میشه وقتی ولتاژ کم و زیاد میشه موتور چپگرد یا راستگرد میچرخه و ولتاژ خروجی رو تنظیم میکنه ( البته برای ولتاژ ac )
    اگه بتونم فردا برات عکس میگیرم
    اگه از ترانس چند سر استفاده میکنی برای هر سر یک رله بزار وقتی ولتاژ ورودی به حد مطلوب رسید(بوسیله adc میکرو ولتاژ رو بخون) رله مورد نظرت رو روشن کن(البته این روشی هست ک به ذهن من میرسه)
    جدیدترین ویرایش توسط hamid.ch; ۲۰:۲۰ ۱۳۹۵/۰۸/۲۳.

دیدگاه

با تشکر از شما دوست( و برا) عزیزوالا من اینو واسه پروژه کارشناسیم میخوام وچیزی که استاد ازم میخواد استابلایزر با ترانس چند سره و بدون استفاده از میکرو .نمیدونید آیا رله ای هست که بتونه به ازای ورودی های مختلف کنتاکتهای خروجی متفاوتی رو وصل کنه.با تشکر

دیدگاه

نه همچین رله ای نیست شما در خروجی بادید از رله های با ولتاژ مختلف به ازای ثانویه های مختلف استفاده کنید .منتها قسمت کنترلیش چیزی به ذهنم نمیٰ رسه.فقط اگه شما رو مقایسه کننده ها فک کنید شاید به نتیجه برسید.
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

شما از مقایسه کننده استفاده کن ، به ازای ورودی های مختلفی که داری ولتاژ رفرنس درست کن مثلا با دیود زنر یا تقسیم مقاومتی بعد توی هر ورودی یک مقایسه کننده عمل میکنه و رله متناظر با اون روشن میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X