ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2008/10/03
    146
    2

روشن شدن لامپ با دستور صوتی

سلام . من میخواستم بدونم که کیتی موجود می باشد که بشه وصل کرد به کلید لامپ و وقتی مثلاً می گوییم روشن روشن شود و خاموش ، خاموش شود ؟ توی اینترنت گشتم اما چیزایی که بود همه با برق 6 تا 12 ولت کار می کردند اما من 220 ولت مد نظرم هست .

و یک سوال دیگر اینکه میشه چشم الکترونیک وصل کرد و وقتی وارد اتاق می شوید روشن شود و خارج که می شوید خاموش شود ؟ لطفاً راهنمایی کنید
    2008/04/28
    4
    0

پاسخ : روشن شدن لامپ با دستور صوتی

سلام دوست عزيز اين كاري كه ميخواي حتما ميشه من خيلي وقت پيش كه كتاب هاي الكترونيك ميخوندم اين كارو ديدم تو كتاب الكترونيك به زبان ساده از اقاي محمود بخت اور كه ميگفت با كف زدن يا فرمان صوتي روشن شه وميشه اگه بخواي 6 يا 12 رو تبديل به 220 كرد با استفاده از رله كه وقتي فرمان ميرسه بجاي روشن كردن لامپ رله رو فعال كنه تا برق 220 ولت وصل شه يك راهكار ساده فكر ميكنم
    :bye
    2008/10/03
    146
    2

میشه بیشتر توضیح بدین دوست عزیز ؟

من خیلی وارد نیستم . یعنی کیت آماده گیر میاد که رله به آن وصل بشه ؟ به چه وسیله ای میشه فرمان ها را بهش داد ؟ رایانه ؟ به چه پرتی وصل میشه ؟ برنامه خاصی میخواد ؟
    2007/12/28
    جنوب کشور
    885
    1

یعنی کیت آماده گیر میاد که رله به آن وصل بشه ؟ به چه وسیله ای میشه فرمان ها را بهش داد ؟ رایانه ؟ به چه پرتی وصل میشه ؟ برنامه خاصی میخواد ؟
    نه بابا. اين همه دنگ و فنگ كه نداره. اگه لازم باشه يه كامپيوتر بهش متصل باشه كه بري كليد رو بزني راحتتره . فقط بايد مشخص كني با روشن و خاموش گفتن يا با صدا؟ چون اكثر مدارات آماده به صورت دريافت صوت روشن و پس از مدتي خاموش و يا با صداي ديگر خاموش مي شود.
    اگر منظورتون با گفتن دو كلمه خاموش و روشن باشد،آ* مقداري كار دشوار مي شود. اما فقط صدا چندان كاري ندارد و نياز به آي سي هاي خاصي نيست. البته در مورد اولين مورد بايد پردازش صوت انجام بدي. اول مشخص كن تا روش بيشتر بحث بشه.
    در مورد دومين سوالتون درباره هنگام وارد شدن، بايد بگم الان سه راه رو در ذهن دارم. كه با يك مدار ساده يا با ميكروكنترلر مي شه اون رو ساخت.
    1- با استفاده از سنسور تشخيص انسان ( البته در ادامه مذيت اين نوع رو هم بيان مي كنم.)
    2- گذاشتن سنسور فتوسل و ليزر در مقابل يك ديگر، و هنگامي كه نور بين اين دو قطع شد ،آ* لامپ روشن و در نوبت دوم قطع شود.
    3- استفاده از يك كليد مانند درب يخچال.
    با توجه به كارتون بايد يكي از اين روش ها و يا روش هاي ديگه رو انتخاب كني.
    خوب گفتم در مورد مذيت گزينه 1.
    فرض كنيد در يك راه رو تاريك براي شما پيدا كردن كليد ها مشكل است. اين سنسور بگونه اي قرار مي گيرد كه كل راهرو رو پشتيباني كنه. حالا وقتي كسي مي خواد رد بشه لامپ روشن مي شه و وقتي هيچ كسي نيست، پس از 10 ثانيه خاموش مي شه و در برق صرفه جويي مي شه. اين راه بسيار مناسبي است و سنسورش هم PIR كه قيمتش حدودا هزار تومن بيشتر نيست. اين سنسور هنگام حركت بدن فعال مي شه. اين نوع بسيار مناسبه. البته اگه كار جدي نيست لازم نيست از اين سنسور استفاده كني. همچنين مي توني با يه فتوسل كاري كني كه هنگامي كه افراد عبور مي كنند در صورتي كه پنجره باز باشه و نور خورشيد داخل بتابه، لامپ ها روشن نشن. يعني با 2 سنسور و يه مدار ساده كه ترجيحا با ميكروكنترلر از هر نوعي باشه ( AVR مناسب تر و راحتتره ) انجام بشه.
    اگه سوالي بود در خدمتيم.
    کنکوری 90 ديروز،آ*دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!
    2008/10/03
    146
    2

بیشتر نظرم این هست که با گفت روشن ، روشن شود و با گفتن خاموش، خاموش شود . البته داشتم روی این فکر می کردم که بهتره 2تا سنسور قرار داده بشه و وقتی کسی وارد شد لامپ روشن شود . اما به ایم سؤال رسید م که آیا میشه کاری کرد که اگر نفر دوم وارد شد خاموش نشود . کمی فکر کردم و دیدم اگه بشه کاری کرد که سنسورها تعریف شوند و دستوری داده بشه که اگر اول سنسور 1 و بعد 2 عمل کرد روشن (سنسور 1 یعنی جلوتر از سنسور 2 قرار دارد و هنگام ورود سنسور 1 ابتدا ما را مشاهده می کند ) روشن و اگر ابتدا 2 و سپس 1 عمل کرد خاموش شود . امیدوارم منظورم را فهمیده باشی.

کار خیلی حساس نیست که بخام سنسور برای تشخیص انسان قرار دهم.

2008/10/03
    146
    2

تصمیم گرفتم که فعلاً با صدا را شروع به ساختن کنم . خوب دوستان کسی هست که کمک کنه بگه چیا لازم دارم و چه کارایی باید انجام بدم ؟
    2007/06/28
    2,405
    16

سلام ................

شما براي اين كار بايد از يك روش بسار متداول استفاده كنيد اون هم Pattern Recognition هست . اگه خواستيد روش صحبت ميكنيم. موفق باشيد .
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2008/10/03
    146
    2

اگر بیشتر در مورد این روش صحبت کنید ممنون میشم .
    2007/12/28
    جنوب کشور
    885
    1

سنسور تشخيص انسان نياز به اون كارها نداره. خيلي ارزون و راحته . البته مي شه برنامه نوشت كه بفهمه كي وارد شده كي خارج.
    بهترين روش سنسور تشخيص انسان و فتوسل است كه راحت كارتو راه مي ندازه. من در اين زمينه بيشتر مي تونم كمكت كنم.
    اگه دوستان روش هاي ديگه اي دارن توضيح بدن، ببينيم كدوم بهترين روشه.
    منتظريم.
    کنکوری 90 ديروز،آ*دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!
    2008/10/03
    146
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید
    سنسور تشخيص انسان نياز به اون كارها نداره. خيلي ارزون و راحته . البته مي شه برنامه نوشت كه بفهمه كي وارد شده كي خارج.
    بهترين روش سنسور تشخيص انسان و فتوسل است كه راحت كارتو راه مي ندازه. من در اين زمينه بيشتر مي تونم كمكت كنم.
    اگه دوستان روش هاي ديگه اي دارن توضيح بدن، ببينيم كدوم بهترين روشه.
    منتظريم.
    ببینید من فکر می کنم مشکلات زیادی داره سنسور نوری . مثلاً میشه براش برنامه نوشت که اگر 3نفر وارد شدن وقتی 3نفر خارج شدن خاموش کنه نه وقتی 1 یا 2 نفر ؟؟

اگه اینطور بشه عالی هست .
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18