اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد نویز بر روی منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد نویز بر روی منبع تغذیه

با سلام
    1- برد من شامل میکروکنترلر mega2560 و ماژول sim900 می باشد .
    2- تغذیه برد توسط یک باتری 3.7 لیتیومی با امپر ساعت 3500mA .
    3- باتری 3.7 مستقیم به ماژول sim900 وصل است
    4- میکرو با رگولاتور lf33 تغذیه شده است

حالا وقتی باتری رو وصل می کنم میکرو روشن میشه و ماژول sim900 رو به درستی روشن می کنه . مشکل اینجاست که وقتی ماژول یک اس ام اس دریافت می کنه ،میکرو ریست میشه .
    با اسیلوسکوپ سیگنال روی باتری رو در هنگام دریافت اس ام اس اندازه گرفتم . یه نویز روش میافته !!!
    همچنین از خازنها ی 330 میکرو و 100 نانو بعد از باتری استفاده کردم.
    لطفا دوستان راهنمایی کنن

جدیدترین ویرایش توسط hfhossein; ۱۷:۲۰ ۱۳۹۵/۰۸/۲۳.
    IN GOD WE TRUST

پاسخ : ایجاد نویز بر روی منبع تغذیه

زمانی که پیام دریافت میشه .میکرو با کمبود جریان مواجه میشه و مجبوره خاموش بشه.از منبع با جریان بالا استفاده کنید.
    منظورتون از اینکه می گید هم باتری هست و هم یه رگولاترواسه میکرو چیه ؟یعنی فقط ماژول از باتری استفاده می کنه و میکرو تغذیه اش از یه منبع دیگه تامین میشه.یا هردو از باتری استفاده میکنند.ا گه باتری بصورت مشترک منبع تغذیه میکرو و ماژوله دیگه چرا واسه میکرو رگولاتورگذاشتید.باتری ولتاژش ثابته دیگه.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

پاسخ : ظاهر شدن نویز بر روی باتری sim900

نوشته اصلی توسط hfhossein نمایش پست ها
      با سلام
      1- برد من شامل میکروکنترلر mega2560 و ماژول sim900 می باشد .
      2- تغذیه برد توسط یک باتری 3.7 لیتیومی با امپر ساعت 3500mA .
      3- باتری 3.7 مستقیم به ماژول sim900 وصل است
      4- میکرو با رگولاتور lf33 تغذیه شده است

حالا وقتی باتری رو وصل می کنم میکرو روشن میشه و ماژول sim900 رو به درستی روشن می کنه . مشکل اینجاست که وقتی ماژول یک اس ام اس دریافت می کنه ،میکرو ریست میشه .
      با اسیلوسکوپ سیگنال روی باتری رو در هنگام دریافت اس ام اس اندازه گرفتم . یه نویز روش میافته !!!
      همچنین از خازنها ی 330 میکرو و 100 نانو بعد از باتری استفاده کردم.
      لطفا دوستان راهنمایی کنن

سلام
      خازن موازی با ولتاژ sim900 رو افزایش بدید به حدود 2200 میکرو احتمالا مشکلتون حل بشه

دیدگاه

پاسخ : ظاهر شدن نویز بر روی باتری sim900

نوشته اصلی توسط M3R-E نمایش پست ها
        سلام
        خازن موازی با ولتاژ sim900 رو افزایش بدید به حدود 2200 میکرو احتمالا مشکلتون حل بشه
        البته میشه با خازن هم برطرف کرد.درکل خازن 330 میکروبرای این ماژول خیلی کمه.من هم موافقم که خازن و افزایش بدهید.
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

وقت بخیر

باتری شما 3.7 هست و احتمالا رگولاتور شما 3.3 هست !! پیشنها میکنم از باتری با ولتاژ بالاتر مثلا 12 ولت استفاده کنید و برای ماجول رگولاتور سویچینگ 2576 استفاده کنید و برای کنتروللر هم میتونید از یک سویچیگ دیگه 5 ولت یا 7805 استفاده کنید !! حدس میزنم چون جریان بالایی ماجول در لحظه کار میکشه خروجی رگولاتور کنتروللر بشدت کم میشه چون ورودی اون خیلی کمه !!

دیدگاه

ممنونم از همه پاسخ های دوستان .
            بله شما درست می گید ،یعنی اگر باتری مستقیم به میکرو وصل می شد این مشکل پیش نمیومد .
            حالا با این مدار اگه ظرفیت خازن ها رو ببرم بالا مشکل حل میشه ؟
            البته مدار من هم با باتری و هم با اداپتور کار می کنه و من در قسمت کار با تری این مشکل و دارم

اینم تصویر کامل مدار تغذیه :

نوشته اصلی توسط taktrashe نمایش پست ها
            وقت بخیر

باتری شما 3.7 هست و احتمالا رگولاتور شما 3.3 هست !! پیشنها میکنم از باتری با ولتاژ بالاتر مثلا 12 ولت استفاده کنید و برای ماجول رگولاتور سویچینگ 2576 استفاده کنید و برای کنتروللر هم میتونید از یک سویچیگ دیگه 5 ولت یا 7805 استفاده کنید !! حدس میزنم چون جریان بالایی ماجول در لحظه کار میکشه خروجی رگولاتور کنتروللر بشدت کم میشه چون ورودی اون خیلی کمه !!
            IN GOD WE TRUST

دیدگاه

باید درست شه.یک خازن تپل به تغذیه ماژول بده .وپیشنهاد می کنم هم بعد از گولاتورمیکرو و هم برای تغذیه ماژول خازن و بزرگتر بذارید.تو مدار شما صرف نظر از مساله اصلی ،خازن ظرفیت بالا نیست.توصیه می کنم خازن با ظرفیت 2200با بالا استفاده کنید اگه فعلا موجود ندارید می تونید چند خازن رو با هم موازی کنید.
              جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۱:۰۵ ۱۳۹۵/۰۸/۲۳.
              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

مشکل ریست شدن ماژول جریان کشی هستش. میشه با خازن گذاری برطرفش کرد ولی به این هم توجه کنید که خازن با ظرفیت بالا در لحظه روشن شدن مدار جریان زیادی از باتری میکشه که با توجه به باتری 3500 میلی آمپری شما، میتونه باعث صدمه دیدن باتریتون بشه.
                www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X