اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با sim 900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با sim 900

سلام دوستان من یک برد راه انداز sim 900 گرفتم قبلا همه چیش درست بود تا امروز .وقتی روشن میکنم همه چی اوکیه و کار میکنه ولی زمانی خاموشش کنم دیگه روشن نمیشه و باید برقشو کلا قطع کنم و وصل کنم تا دوباره روشن بشه نمیدونم چکارش کنم صبح باید پروژه رو تحویل بدم اینم اینطوری شده ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : مشکل با sim 900

نوشته اصلی توسط soheilshah نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک برد راه انداز sim 900 گرفتم قبلا همه چیش درست بود تا امروز .وقتی روشن میکنم همه چی اوکیه و کار میکنه ولی زمانی خاموشش کنم دیگه روشن نمیشه و باید برقشو کلا قطع کنم و وصل کنم تا دوباره روشن بشه نمیدونم چکارش کنم صبح باید پروژه رو تحویل بدم اینم اینطوری شده ممنون میشم کمکم کنید
    دوست عزیزتو این ماژول اتفاقات عجیبی می افته .هرکی یه جوری با این ماژول درگیره.خود شرکت simcom دیگه این ماژول رو تولید نمی کنه .
    اگه میشه از پروژتون یه عکسی شماتیکی چیزی بذارید.اساتید بهتر بتونن کمک کنند.باید مشخص بشه که شما با چه روشی ماژو ل رو خاموش می کنید.چون وقتی شما برق رو قطع می کنیدمشکل برطرف میشه ،شاید زمانی که شما خاموش می کنید ماژول خاموش نمیشه و به مد بعنوان مثال standby میره.(البته شاید)
    شما می تونید هنگام خاموش کردن علاوه بر خاموش کردن ماژول ،پایه reset رو هم درگیر کنید.ببینید چه اتفاقی می افته.
    ضمنا اگه ماژول شما قراره یه کار صنعتی انجام بده ،حتما در قسمت ارتباط با میکرو ازمقسم مقاومتی استفاده کند و گرنه پایه های 9و 10ماژول که برای ارتباط سریال هستند اسیب خواهند دید و به مرورزمان دیتا از ماژول به میکرو منتقل نمی شه.
    جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۱۸:۴۶ ۱۳۹۵/۰۸/۲۳.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

با تشکر از پاسخ سریعتون الان متوجه شدم مشکل از سریال هستش پایه های سریال رو که از میکرو جدا کردم درست شد .شرمنده من یکم تازه کارم میشه در مورد تقسیم مقاومتی روی پایه های سریال بیشتر توضیح بدین

دیدگاه

البته مقسم ولتاژبرای زمانی است .که ولتاژ ماژول با ولتاژ میکرو یکی نباشه .بعنوان مثال میکرو ولتاژ 5 ولت رو داره و ازیه رگولاتوردیگه که تغذیه 5 ولتی رو رگوله می کنه تغذیه میشه .ولی ماژول ولتاژ 4 ولتی مورد نیاز خودشواز یه رگولاتوردیگه ایتامین می کنه.این به این معنی است که ولتاژ تغذیه میکرو با ماژول یکی نیست.زمانی که شما میاید پایه های سریال میکرو که تغذیه 5 ولتی داره رو به سریال ماژول با تغذیه 4 ولت وصل می کنید .بنابراین این اختلاف 1ولتی در سطوح ولتاژ باعث اسیب دیدن سریال ماژول میشه.
        برای برطرف شدن مشکل از تقسیم مقاومتی استفاده میشه.به این صورت که اون یک ولت اضافی میکرو رو رو مقاومت می ندازیم.به گونه ای که خروجی نهایی از سریال میکرو بعد از مقاومتهای تقسیم کننده دارای ولتاژی به اندازه تغذیه ماژول sim00 باشه.
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

البته جسارتا مقسم ولتاژی باید طوری محسابه بشه که 2.8 روی پایه دیتای سیم 900 بیفته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronic_2222 نمایش پست ها
            البته جسارتا مقسم ولتاژی باید طوری محسابه بشه که 2.8 روی پایه دیتای سیم 900 بیفته.
            زمانی که سریال ماژول به میکرو وصل نیست.ولتاژسریال ماژول و اندازه بگیرید .میبینید که وولتاژ سریال براربر تغذیه ماژوله اگه تغذیه ماژول بعنوان مثال 3.5 ولت باشه شما باید در تقسیم مقاومتی همون خروجی 3.5 ولت و بسازی.
            چون خود دیتاشیت گفته بهترین تغذیه ماژول 2.8 ولت می باشد.بنابراین تقسیم ولتاژ 5 ولتی میکرو به 2.8 ولت زمانی است که شما ولتاژ 2.8 ولت رو به تغذیه ماژول داده باشید.
            جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۰:۱۱ ۱۳۹۵/۰۸/۲۳.
            eshop-hodhod.ir

دیدگاه

وقتی 2.8 به تغذیه ماژول بدید اصلا ماژول کار نمیکنه! حتی نمیره برای شبکه پیدا کردن!

دیدگاه

وقتی 2.8 به تغذیه ماژول بدید اصلا ماژول کار نمیکنه! حتی نمیره برای شبکه پیدا کردن!
                درسته حق با شماست .دامنه ولتاژ تغذیه 3.4 تا 4.5 ولته .درموردتقسیم مقاومتی هم حق با شماست.اصلاح می کنم.
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

خیلی ممنون بابت پاسختون
                  یعنی الان من باید روی پین rx ماژول یه مقاوت بزارم که ولتاژ ورودی به ماژول 2.8 ولت باشه؟
                  بعد روی هر دو پایه باید بزارم یا اینکه یک پایه کافیه؟
                  تغذیه ماژولم 4.1 ولت هستش و تغذیه میکرو 5.1
                  با تشکر

دیدگاه

فقط روی rx ماژول باید بذارید.
                    جدیدترین ویرایش توسط electronic_2222; ۲۳:۰۵ ۱۳۹۵/۰۸/۲۳.

دیدگاه

اتصال پایه txمیکرو به rx ماژول حتما باید با تقسیم مقاومتی متصل شوند.
                      ولی نیازی نیست که برای اتصال txماژول به rxمیکرو این کاروبکنید .البته بهتره که بافر بذاریدولی اسیبی به سریال میکرو وارد نمیشه .چونکه ولتاژمیکرو بالاست ومیکرو ولتاژ4.1 ولت که تغذیه ماژولتون هست رو منطق یک در نظر میگیره.
                      فکر کنم شما باید یه مقاومت مثلا 200 اهمی بیارید با یه مقاومت متغیر سری می کنید.درمرحله بعدی مقاومت 200 اهمی رو می دهید به txمیکرو وسردیگراین مقاومت متغیررو به زمین مدارتون وصل می کنید.بعد از این مرحله شما باید مقاومت متغیر تون رو تغییر بدهید تا جایی که ولتاژمحل اتصال دو مقاومت با ولتاژماژول که در اینجا 4.1 اهم هست برابر بشه. درمرحله بعد محل اتصال دو مقاومت رو می دهید به rx ماژول.
                      چون من اندازه دقیق مقاومت دومی رو نمی دونستم .گفتم بهتره از مقاومت متغیراستفاده کنید بعد ا زاینکه به این سطح ولتاژرسیدید.می تونید اندازه مقاومت متغیر رو بگیریدو به جای اون از مقاومت معادل اون استفاده کنید.
                      البته این نظر من بودمهندسین عزیزنظر بدن که مشکلی پیش نیاد.
                      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

باز هم جسارتا باید در هرصورت به RX ماژول 2.8 برسه نه بیشتر، هرچند تغذیه ماژول 4 باشه

دیدگاه

باز هم جسارتا باید در هرصورت به RX ماژول 2.8 برسه نه بیشتر، هرچند تغذیه ماژول 4 باشه
                          خواهش می کنم.من براین اساس میگم زمانی که تغذیه ماژول و میکرو یکی میشه دیگه نیازی به این مقسم ها نیست.درواقع هرولتاژی که از دامنه ولتاژراه اندازی ماژول بیشتر بشه به این پایه اسیب می رسه.بنابراین حتما نیازی نیست که 2.8 ولت باشه .هرولتاژی که منطق یک به حساب بیادو اسیبی به این پین وارد نکنه.
                          خیلی از طراحان از میکرو های سریLاستفاده می کنند تا درولتاٰژهای پایین راه بیفته و از یک منبع مشترک استفاده بشه هیچ کس نمیاد ولتاژ 2.8 نمی سازه که.
                          التبه این برداشت من از توضیحات وتجربیات مختلف افرادد در همین انجمنه.در اینجا ولتاژ4.1 ولت به rxماژول اسیبی نمی رسونه.میتونید این ولتاژ تا سطح ۳.۳ولت هم بسازید.
                          جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۳:۲۷ ۱۳۹۵/۰۸/۲۳.
                          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

جسارتا بد نیست به ساختار داخلی این ماژول نگاهی بندازید

دیدگاه

جسارتان میشه ساختار داخلیش و یه خورده توضیح بدید.ممنون میشم البته.من خودم با این مازول مشکل داشتم.می خوام بدونم چرا نظرتون همینه ؟
                              .
                              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X