اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار نکردن مدار روی بردبرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار نکردن مدار روی بردبرد

سلام
    من توی نرم افزار های شبیه سازی میام و مداری میسازی کار میکنه ولی وقتی میام روی برد برد میسازم کار نمیکنه.
    مثلا یه آمپلیفایر ساختم حتی صدای خش خشم ازش نمیاد!
    به نظرتون چون من مبتدی هستم از چه برد بردی استفاده کنم؟
    آیا ممکنه که مثلا سیمی هایی که استفاده میکنم کمی خوردگی داشته باشه و برای همین نارسانا شده باشه؟
    من یه مدار ساده با یه ترانزیستور که یه لامپ رو روشن میکنه ساختم کار کرد ولی چند تا مدار ساده ی امپلیفایر ساختم کار نکرد. حتی صدای خش خش هم نمیده!
    پیشنهادتون چیه؟
    متشکرم.
    طراحی و برنامه نویسی وبسایت : http://ravand-design.ir/

پاسخ : کار نکردن مدار روی بردبرد

نوشته اصلی توسط ravand نمایش پست ها
    سلام
    من توی نرم افزار های شبیه سازی میام و مداری میسازی کار میکنه ولی وقتی میام روی برد برد میسازم کار نمیکنه.
    آیا ممکنه که مثلا سیمی هایی که استفاده میکنم کمی خوردگی داشته باشه و برای همین نارسانا شده باشه؟
    من یه مدار ساده با یه ترانزیستور که یه لامپ رو روشن میکنه ساختم کار کرد ولی چند تا مدار ساده ی امپلیفایر ساختم کار نکرد. حتی صدای خش خش هم نمیده!
    پیشنهادتون چیه؟
    متشکرم.
    سلام
    مدار اول یه مدار مطمئن پیدا کنید بعد روی برد بورد موناژش کنید سیم ها هم تمیز باشن اگه زنگ زدگی و.......داشته باشن اصلا به درد نمیخورن ومدار کار نمی کنه
    مدار های صوتی یکم حساسن باید خیلی دقت کنی تو بستنشون وگرنه جواب نمی دن از قطعات نو وسالم استفاده کنید.
    موفق باشید بدرود
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
      پیشنهادتون چیه؟
      متشکرم.
      بهترین کار اینه که بعد از بستن مدار دوباره اون رو چک کنید...ولی شاید هم قسمت هایی از بردبوردتون خراب باشه...به دو سر پراب مولتی متر دو تا سوزن بزنین بعد با تست بازر برد بورد رو تست کنید ببینید آیا از این سر تا اون سر راه داره یا نه...
      موفق باشید...

دیدگاه

با سلام به تازگی خرابی درون برد بردها بیشتر به چشم میخوره شما از متصل بودن مسیر ها اطمینان پیدا کنید و بعد سعی کنید از سیم های استاندارد مخصوص برد برد استفاده کنید و در پایان بستن مدار از روی نقشه مدارتون رو از نظر چشمی و تست اهم متری چک بفرمایید
        انسان فکر میکند ** ماشین کار میکند

دیدگاه

سلام
          پیشنهادتون چیه؟
          متشکرم.
          با سلام :
          کاربر گرامی، مدارات شبیه سازی شده توسط نرم افزار ها، مدارات دیجیتال را بخوبی جواب می دهند، اما در مدارات آنالوگ معمولا روی برد بورد یا مدار چاپی با مشکل مواجه می باشند. جالب اینجاست که من یک مدار آنالوگ را روی برد بورد و مونتاژ روی بورد بخوبی جواب گرفتم، اما این مدار آنالوگ در نرم افزار شبیه سازی شده کار نمی کرد. ( پروتئوس)
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

در کل این نرم افزار ها همهیشه درست کار نمی کنن...تا یه جایی میتونن با ما راه بیان بقیه رو باید عملی تست کرد...مثلا پروتئوس با اون کتابخونه قوی و با اون قدرتش ، هنوز هم مشکلاتی داره که ایشالا برنامه نویساش درستش کنن...اصلا خطایی در مورد اشتباه ما نمیگه...مثلا تو پروتئوس من با 900 ولت راحت یه LED رو روشن کردم...همینطوری هم روشن مونداااا.....اروری هم نداد...یا اینکه با 5 ولت میشه یه موتور 12 ولت رو راه انداخت(پرتئوس)...ایشالا این مشکلات رفع بشه...ولی این نرم افزار واسه میکروکنترلر عالیه...تقریبا میشه گفت 90 درصد تو میکرو درست عمل میکنه......بهتره زیاد به این نرم افزار غیر از میکرو ، تو طراحی مدار تکیه نکنیم...
            ----
            ببخشید که سرتونو در آوردم..فقط خواستم شما هم بدونید که ما چه قدر از دست این نرم افزار عذاب میکشیم...
            موفق باشید...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X