اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول esp8266 با Lua

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول esp8266 با Lua

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    دوستان یه چند وقتی هستش که ماژول esp8266 رو از سایت تهیه کردم و دارم باهاش دست و پنجه نرم می کنم
    این اواخر به یه نتایجی رسیدم که خواستم با شما به اشتراک بزارم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اول تعداد زبانهای برنامه نویسی رو برای این مازول بگم
    1 - Arduino
    2 - lua
    3 - payton

من با گزینه های 1 و 2 کار کردم ولی گزینه سوم رو هنوز نه.
    با توجه به اینکه آردوینو با این ماژول یه کم سز نا سازگاری داره از Lua استفاده میکنیم

ماژول esp8266 مدل های مختلفی داره ولی همه این ماژول ها از یم هسته برخوردار هستند، پس نوع ماژول شما فرق چندانی نداره و شما فقط تعریف IO ها رو تغییر میدید

خب حالا بیایم از صفر با Lua شروع کنیم
    هر ماژولی که خریداری میشه معمولا خالی هستش و شما باید اون رو بسته به نیاز خودتون Flash کنید
    Lua یک فریمور مخصوص خودش رو داره که باید اون رو روی ماژول بریزید تا بتونه براتون اجرا کنه
    Lua میشه گفت که یک سیستم عامل هستش که میتونه فایل هایی رو که برای ماژول تحت Lua نوشته میشه رو اجرا بکنه و نیازی به کامپایل کردن دنداره

قبل از هر چیزی به این لینک سری بزنید
    در اینجا خیلی کامل توضیح داده شده که برای استفاده از Lua چه کاری باید انجام بدید
    http://benlo.com/esp8266/esp8266QuickStart.html
    اول برنامه flasher رو بسته به سیستم عامل خودتون دانلود کنید
    دوم فایل فریم ور نسخه آ خر رو دانلود کنید
    و بعدش رو ماژول پروگرم کنید
    اگه این کار رو انجام دادید قدم اول رو به درستی به اتمام رسوندید
    دیر وقته، ادامه بحث بمونه برا فردا شب.شب خوش دوستان

پاسخ : راه اندازی ماژول esp8266 با Lua

خیلی ممنون از توضیحاتتون ،من میخوام یه ربات بسازم که از طریق گوشی اندروید کنترل بشه و ارتباط این دو هم از طریق وایفای با استفاده از سری 7 esp هستش ولی خوب الان توی رااه اندازی مازول گیر کردم من برای ارسال at command ها از سریال مانیتور نرم افزار اردوینو استفاده کردم ولی جوابی نمیگیرم از طرفی مد کاری ماژول رو روی حالت وب سرور گذاشتم با وقتی با گوشی سرچ میکنم پیداش میکنم ولی باز که تغذیه رو قطع میکنم دیگ پیدا نمیشه ( بااستفاده از at command ها میخام پورت مورد نیاز برای نوشتن برنامه سمت اندروید رو پیدا کنم ) شما چه پیشنهادی دارین ؟ از قبل ممنون

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      ببینید AT commandها فقط برای زمانی هست که شما ماژول رو از طریق یک میکرو کنترلر جانبی کنترل کنی
      روشی که من (یعنی خارجی ها) توضیح دادم برای استفاده از میکرو کنترلر داخلی ماژول و ورودی و خروجی های خودش هست.
      به نظرم از میکرو داخلی استفاده کنید بهتره چون 160 مگا هرتز بهتون سرعت میده
      موفق و پیروز باشید

دیدگاه

خیلی ممنونم از پاسختون ،دقیقا من هم میخوام از خود ماژول استفاده کنم البته برنامرو با استفاده از آردوینو بنویسم ولی از طرفی میخوام از سلامت ماژولم مطمعن بشم .حالا نمیدونم چکار کنم یکبار ماژول رو برای مد سرور پروگرام کرد م و انجام شد ولی ایرادی که هستش اینه که بعد قطع و وصل مجدد vccدیگ از طریق سرچ wifi گوشی نمیتونم اسم مازولو پیدا کنم ؟/
        ازطرفی هم ip ماژول رو هم برای نوشتن برنامه سوکت بخش اندرویدی نیاز دارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X