اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی سنسور mq137

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی سنسور mq137

سلام.در راه اندازی سنسور mq137 مشکل دارم.تمام پست های قبلی را خوندم ولی جوابی نگرفتم.مرسی اگر کمکم کنید.

پاسخ : مشکل در راه اندازی سنسور mq137

سلام ،
    کجای کار مشکل دارید واسه راه اندازی؟؟
    خروجی رو به کجا میخواهید بدید؟

دیدگاه

سنسور mq137 را به adc میکرو متصل کنم.نحوه کالبیره کردن؟

دیدگاه

سلام. مهندسین ایرانی یکی پیدا نمی شود با mq137 کارکرده باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

شما چه مشکلی دارین؟
          نقشه ای سورسی چیزی بزاریدتا ببینیم چی به چیه بعد توقع کمک داشته باشید.
          با تشکر
          چرا ناراحتی پاتریک!
          + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
          - از دیدنش ناراحت شدی؟
          + نه
          پس چی ناراحتت کرده
          + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
          تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
          محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mina_86 نمایش پست ها
            سلام. مهندسین ایرانی یکی پیدا نمی شود با mq137 کارکرده باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
            با سلام شما بفرمایید با چه زبانی و چه میکرویی و چه دقتی راه اندازی بفرمایید من خدمتتون توضیح بدم
            موفق باشید
            انسان فکر میکند ** ماشین کار میکند

دیدگاه

سلام.می خواهم با زبان C بنویسم راه اندازی MQ137 ودر محیط پرتئوس شبیه سازی کردم ولی جواب نمی گیرم.

دیدگاه

http://cdn.persiangig.com/home/
                برای من که ادرس لینک خالی بود.مجددا چک کنید.
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام.می خواهم با زبان C بنویسم راه اندازی MQ137 ودر محیط پرتئوس شبیه سازی کردم ولی جواب نمی گیرم.اینم لینک شماتیک پروژه در پرتئوس
                  پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب

دیدگاه

سلام.می خواهم با زبان C بنویسم راه اندازی MQ137 ودر محیط پرتئوس شبیه سازی کردم ولی جواب نمی گیرم.اینم لینک شماتیک پروژه در پرتئوس
                    http://cdn.persiangig.com/download/U...yXLBAUs.jpg/dl

خب شما کدی چیزی دارید تصحیح کنیم و عیب یابی کنیم یا خودمون کد پیشنهاد کنیم ؟

دیدگاه

لطفا کمکم کنید

دیدگاه

لطفا کمکم کنید
                        گفتم که خدمتتون حداقل سورسی بزارید که من بررسی کنم اگر ندارید بفرمایید من بنویسم براتون و مرحله مرحله پیش بریم

دیدگاه

سلام اگه براتون زحمتی نیست برنامه برای mq137 بنویسید.چون انگار بنظرم برنامه mq7 با mq137 خیلی فرق داره.

دیدگاه

این سنسوربا adcراه اندازی میشه.و براساس غلظت گاز محیط خروجی اون مقداربصورت خطی تغییر می کنه.واسه کالیبره کردنش هم به شیوه سخت افزاری انجام بشه بهتره.با پتانسیومتر.من د جایی خوندم این سنسورها دقت بسیارپایینی دارند.و فقط از وجود گازو یا عدم وجود گازحکایت می کنند.ولی غلظت گاز رو نمیشه با این سنسوراندازه گرفت.چونکه اختلاف زیادی داره با مقدار واقعی.
                            ضمنا حداقل شما یه تعدادسورس اینجا بذارید اخه شماکه اومدید پروتوس طراحی کردید و درست هم هست طراحی تون .چجوری و با چی شبیه سازی کردید.کدی؟ برنامه ای ؟ سورسی.
                            اصلا برنامه رو تو پروتیوس به میکرو معرفی کردید؟واسه شبیه سازی هم باید دکمه play بزنید این کارو کردید؟
                            eshop-hodhod.ir

دیدگاه

ببینید معمولا همه سنسور ها خروجی ولتاژ وبا حس یک عامل فیزیکی و ... مقدار ولتاژ اونا زیاد میشه. تا اونجایی که من فهمیدم این سنسور 1ولت خروجی داره و با حس کردن گاز، مقدار ولتاژش زیاد میشه.
                              این سنسور تو پروتئوس نیست که بخواید شبیه سازی کنید
                              واسه شبیه سازی اول باید سنسور رو از روی دیتا شیت و یا تو عمل بررسی کنید و ببینید با چه عواملی و مقدار تغییر ولتاژ خروجیش چقدر میشه و بعد با توجه به چیزی که متوجه شدید برنامشو بنویسید و شبیه سازیش کنید
                              همونطور که خودتون تو عکس هم نشون دادید به جای سنسور از تقسیم ولتاژ استفاده کردید و با تغییر مقدار پتانسیومتر مقدار ولتاژ تغییر میکنه و تو نمایشگر نشون میده، (تغییر ولتاژی که میزنید با توجه به مقدار خروجی سنسور باشه).
                              برنامه نویسیه این ADC هم مثل بقیه به این صورته که به ازای ورودی ADC مقدار رو خونده با توجه به چیزی که میخوای یه سری عملیات رو انجام میده و در خروجی به نمایشگر نشون میده.
                              مثل همین برنامه نمایش ولتاژ که این زیر هست.
                              کد:
                              [FONT=Yekan]while (1)[/FONT]{
                              volt=read_adc(0);
                              volt=(volt*5)/1023;
                              sprintf(st,"Voltage=%.2f",volt);
                              lcd_clear();
                              lcd_puts(st);
                              delay_ms(10);
                              [FONT=Yekan]}
                              [/FONT]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...