اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی مدار تغذیه میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی مدار تغذیه میکرو

با سلام خدمت دوستان
    من برای تغذیه میکروی مدارم از مدار زیر استفاده کردم حالا ولتاژی که به میکرو میرسه ین 3.9 تا4 ولت هست باتوجه به اینکه ولتاژکاری میکرو
    بین 2.7 تا 5.5 ولت هست ممکنه موردی برای کارکرد مدار پیش بیاد؟
    در ضمن وقتی فیوز بیت تشخیص ولتازو روی 4 ولت میزارم میکرو رو ریست میکنه.

پاسخ : راهنمایی مدار تغذیه میکرو

دوست عزیز..این مدار به احتمال زیاد روی میکرو نویز بندازه...در ضمن به میکرو 5 ولت بره ، بهتر کارمیکنه...شما از رگولاتور 7805 استفاده کن...

دیدگاه

داداش دیود رو برداری بهتره جلوی ۰/۶ افت ولتاژ رو بگیر
      گاهی نمی شود که نمی شود
      گاهی قرعه نگفته به نام تو می شود
      گاهی گدای گدایی و چاره چیست
      گاهی تمام شهر گدای تو میشود
      ای بنده بدان در این عالم ___هرچه خدا خواست همان می شور

دیدگاه

همون دیگاپلینگ که کردید کافیه. دیگه نیازی به دیود و سلف نیست. خود همون دیود ولتاژ رو کاهش میده. حداقلش اون دیود به کارتون نمیاد. سلف هم می تونه ولتاژ رو کاهش بده. اون سلف هم یه بار سلونوئیدی می تونوی در نظر بگیری و دیود رو کنارش بذاری. مثل مثلا دیود هرزگرد موتورها.
        واسه دیکاپلینگ هم نیازی نیست خازن به اون بزرگی بذاری. اون 3300 رو می تونی کمتر هم بذاری.اینکه چیکار می خوای بکنی دقیقا این خیلی مهمه.

دیدگاه

ممنون از پاسخ دوستان:
          ولتاژ ورودی مدارمون 5 ولت هست که 2 تا مازول دیگه رو هم تغذیه میکنه.علت این مداری هم که برای تغذیه میکرو گذاشتم اینه که اگه جریان کشی توسط یکی از مازولا داشتیم ولتاژ میکرو از طریق اون دیود برگشت نکنه...0.4 ولت روی سلفه (100 میکرو هانری )افت داریم و 0.7 هم روی دیود.
          ایا ممکنه مدار باعث ایجاد نویز بشه؟؟؟؟؟
          جدیدترین ویرایش توسط kargahelec; ۱۱:۱۷ ۱۳۹۵/۰۸/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kargahelec نمایش پست ها
            ممنون از پاسخ دوستان:
            ولتاژ ورودی مدارمون 5 ولت هست که 2 تا مازول دیگه رو هم تغذیه میکنه.علت این مداری هم که برای تغذیه میکرو گذاشتم اینه که اگه جریان کشی توسط یکی از مازولا داشتیم ولتاژ میکرو از طریق اون دیود برگشت نکنه...0.4 ولت روی سلفه افت داریم و 0.7 هم روی دیود؟
            ایا ممکنه مدار باعث ایجاد نویز بشه؟؟؟؟؟
            روال بر این هستش که اگه شما بقیه اون قطعات رو هم دیکاپلینگ بکنید مشکلی پیش نمیاد.
            در مورد افت ولتاژ نظر قطعی نمیشه داد ولی 0.7 رو خودتون با مولتی متر روی حالت دیود هم می تونید ببینید. نیازی به این قسمت نیست به نظر من.(سلف و دیود رو میگم.)
            الان با این پیشنهادات من مدارتون رو راه اندازی کنید ببینید مشکلی هست.

دیدگاه

از دیود شاتکی استفاده کن مشکل افت ولتاژت حل میشه .. وجود سلف اشتباهه یا اکه میخواییی باشه ظرفیت کمتری انتخاب کن

دیدگاه

دوستان یک مدار اصولی و تغذیه صنعتی لطفا بزارید اگر کسی موجود داره

دیدگاه

مداراستانداردش همونی بود که دوستان عرض کردند.وقتی شما می زنید vccدیگه اسمش روشه ولتاژ استانداردتغذیه برای میکرو
                  وجود دیود و علی الخصوص سلف نه تنها نیازی نیست که وجودشون اشتباهه. دیود باعث افت ولتاژو سلف هم بخاطر فرایند اندوکتانس داخلی باعث ایجاد نویز میشه .
                  سلف و بردارودیود و هم اگه ورداری خوبه.اینجوری مدارت استاندارد میشه.
                  مطالبی که کفته شد برای زمانی درسته که شما ولتاژvcc رو درست ساخته باشید.که معمولا برای اون از رگولاتور7805 استفاده میشه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط kargahelec نمایش پست ها
                  علت این مداری هم که برای تغذیه میکرو گذاشتم اینه که اگه جریان کشی توسط یکی از مازولا داشتیم ولتاژ میکرو از طریق اون دیود برگشت نکنه.
                  برا یانکه این مشکل پیش نیاد.شما باید تغذیه اون ماژول هارو بسته به جریان کشی شون از رگولاتورجداگانه ای بگیرید .و تغذیه اصلی هم امپربالا بذارید.
                  جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۰۲:۳۷ ۱۳۹۵/۰۸/۳۰.
                  eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام .از این مدار استفاده کن لینک زیر
                    پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب

سلام .اینم شماتیک دیگه از تغذیه میکرو با sim900 لینک زیر را دانلود کن.
                    http://cdn.persiangig.com/download/yGwIZ6PqVN/%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%AA%20%D8

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mina_86 نمایش پست ها
                      سلام .از این مدار استفاده کن لینک زیر
                      پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب

سلام .اینم شماتیک دیگه از تغذیه میکرو با sim900 لینک زیر را دانلود کن.
                      http://cdn.persiangig.com/download/y...AA%D8%AA%20%D8
                      بی زحمت فایل ها تونو درpicofile آپلود کنید.اول اینکه پرشین گیگ و ...فایلها رو پس از مدت کوتاهی پاک می کنند.ثانیاقروفرزیاد داره برای باز شدن.
                      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید ممنون از پاسخ گویتون
                        من در مدارم از سه میکرو atmega32-8 استفاده میکنم بهترین مدار برای تغزه میکرو ها چیه اینم بگم که دو متور دوازده ولت و دو موتور شش ولتم دارم و دو باتری دوازده ولت هر دو باتری ها یک امپر هستن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad mousavi نمایش پست ها
                          سلام دوستان خسته نباشید ممنون از پاسخ گویتون
                          من در مدارم از سه میکرو atmega32-8 استفاده میکنم بهترین مدار برای تغزه میکرو ها چیه اینم بگم که دو متور دوازده ولت و دو موتور شش ولتم دارم و دو باتری دوازده ولت هر دو باتری ها یک امپر هستن
                          سلام از اپتوکوپلر استفاده کنید برای موتور ها.
                          مدار تغذیه میکرو رو هم از این استفاده کنید:

سلف رو هم می تونی از سلف زرد داخل پاور کامپیوتر استفاده کنی(مقدارش15میکرو هانری هستش) خازن C5 هم نزدیک میکرو باشه (واسه هرمیکرو کنار پایه تغذیش یه 100نانو بزار)
                          موفق باشی
                          جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۷:۳۳ ۱۳۹۵/۰۹/۰۱.
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                            سلام از اپتوکوپلر استفاده کنید برای موتور ها.
                            مدار تغذیه میکرو رو هم از این استفاده کنید:

سلف رو هم می تونی از سلف زرد داخل پاور کامپیوتر استفاده کنی(مقدارش15میکرو هانری هستش) خازن C5 هم نزدیک میکرو باشه (واسه هرمیکرو کنار پایه تغذیش یه 100نانو بزار)
                            موفق باشی
                            مهندس ممنون از پاسخ گویی سریعت فقط میشه بگی میتونم از سلف استفاده نکنم مواور ها رو با درایور وصل میکنم و منبع تغذیه جدا داره و سوال بعدیم اگه بخواهم موتور هارو از همین منبع تغزیه کنم و با همین مدار از کجای این مدار ولتاژ بگیرم برای موتور ها با توجه به سه موتور و سه میکرویی که از همین مدار تغزیه میکنند و افت ولتاژ و ریست شدن میکرو رو نداریم ممنون میشم اگه به همه سوال هام پاسخ داده بشه

دیدگاه

میشه بگی میتونم از سلف استفاده نکنم
                              بله شما از سلف استفاده نکردید موردی پیش نمیاد.در تمامی مدارات این اسی l7805 سلف نداره.فک کنم. هدف مهندس از گذاشتن ایم سلف حذف نویز حاصل از موتورهاست.

سوال بعدیم اگه بخواهم موتور هارو از همین منبع تغزیه کنم و با همین مدار از کجای این مدار ولتاژ بگیرم
                              این کاو نکنید شما سه عدد ای سی دارید.و قطعات جانبی دیگه که جریان زیادی لازم دارن.موتورهای 6ولتی اسباب بازی در کمترین حالت ممکن هرکدوم 600 میلی امپرجریان غورت میدن.در این مدار دو موتور12 ولت که حداقل هرکدوم یک امپرمصرفشونه.از طرفی این ای سی 7805 نهایت می تونه تا 1 امپرجریان تامین کنه.پس بیخیال این کارشو.اگه هم این کاررو کردی .میکروها ریست میشن.شاید اصلا روشن نشن.
                              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X