اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد اتصال پایه های lcd n96

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد اتصال پایه های lcd n96

سلام دوستان - من کتابخانه آقای ایمانی فر رو برای این ال سیدی استفاده میکنم - من میدونم که میشه پایه های دیتا رو روی هر پورت دلخواهی تنظیم کرد - اما سوالم اینه که آیا میشه تک تک پایه های دیتا رو روی هر پایه ی دلخواهی از میکرو تنظیم کرد ؟
    آخه توی تنظیمات فقط میشه پورت رو تغییر داد : ببینید :

#define LCD_DATAPORT_MSB_DDR DDRD
    #define LCD_DATAPORT_MSB_PORT PORTD
    #define LCD_DATAPORT_MSB_PIN PIND

#define LCD_DATAPORT_LSB_DDR DDRA
    #define LCD_DATAPORT_LSB_PORT PORTA
    #define LCD_DATAPORT_LSB_PIN PINA

در اینجا به راحتی میشه پورت رو تغییر داد اما من مشکلم اینه که مثلا میخوام 4 پایه از پایه های دیتا روی پورت َA و 4 پایه ی دیگه روی پورت c و ... باشه - آیا میشه این کارو کرد ؟!

پاسخ : سوال در مورد اتصال پایه های lcd n96

من این کاررو روی ال سی دی کارکتری انجام دادم شد .چون دوتا از پین های میکرو خراب بود.من دو پایه rsو e رو یک پورت اتصال دادم و پایه های d4تا d7رو روی یک پایه دیگه میکرو اتصال دادم.مشکلی نداره.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

بله کاراکتری رو میشه براحتی تنظیم کرد - ولی من منظورم السیدی n96 هست -ممنون میشم اگه کسی بلده کمک کنه

دیدگاه

بله میشه اما باید ساختار توابع تغییر کنن و در قسمت هایی که اطلاعات بر روی پورت دیتا قرار داده میشه باید دیتا دیکد شده و بیت متناظر با هر پین بر روی اون اعمال کنید.
        چرا ناراحتی پاتریک!
        + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X