اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت قدم به قدم ups 12v

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت قدم به قدم ups 12v

سلام خدمت دوستان واساتید گرامی انجمن
    من قصد ساخت ups12ولت دارم یدونه نمونه ساده هم ساختم حالا میخوام همونو پیشرفتش کنم
    ممنون میشم از دوستانی که منو راهنمایی بکنن
    من برای شارژر از lm317استفاده کردم ولی متاسفانه جریان این رگلاتور محدوده و برای شارژ باتری های مثلا 100امپر ساعت حدودا120ساعت طول میکشه تا باطری فول شارژبشه چجوری میتونم جریان این شارژرو به 10 امپر برسونم؟
    ایا میشه خروجی تغذیه هایه سوییچینگ 12ولت توی بازار رو با دستکاری به 13.8ولت رسوند تا از شر ترانس و مدار شارژر خلاص شد؟
    برای نشان دادن سطح شارژ باطری چه مداری پیشنهاد میکنین؟
    اینم شماتیک مداری که من ساخته بودم

منتظر نظرات دوستان هستم
    در ارزويه روزي که تمام جوانان اين مملکت تمامي امکانات بروز را براي تحقق به ايده هاي خود در اختيار داشته باشند.....................

پاسخ : کمک در ساخت قدم به قدم ups 12v

راستی یه چیز دیگه میشه بجای رله از چیز دیگه ای استفاده کرد که مکانیکی نباشه؟
    در ارزويه روزي که تمام جوانان اين مملکت تمامي امکانات بروز را براي تحقق به ايده هاي خود در اختيار داشته باشند.....................

دیدگاه

سلام
      شما با استفاده از دو ترانزیستور قدرت در خروجی 317 میتونید جریان خیلی بیشتری داشته باشین....مثلا 3055 خوبه
      بله میتونید ولتاژ خروجی پاور هارو زیاد کنید......یه پیچ روشون دارن که میشه ولتاژشو تا کم بالاتر از مقدار مجاز برد....اگر هم تا ته پتامسیومتر رو چرخوندید و نشد با عوض کردن یکی از مقاومت ها میشه این کار رو کرد اما در اون صورت دیگه نمیتونید جریان نامی پاور رو ازش بگیرین
      میتونید هم ولتاژ یه پاور 24 رو کم کنید و سلفش رو کمی تغییر بدید تا جریان نامی رو هم بتونید بگیرید
      بجای رله هم میتونید از ماسفت استفاده کنید
      ................Fx7SAM................

دیدگاه

سلام
        به نظر من از روش افزایش جریان های رگولاتور های 78XX استفاده کنید خیلیم خوب جواب میده

درمورد رله هم شما می تونی از رله های SSR استفاده کنی که مکانیکی نیستن
        مدارتون رو با رله تک هم می تونید درستش کنید (منظورم تک کنتاکته بود که یه NC وNO داره)
        موفق باشی در پناه حق
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ممنون از راهنمایی شما استاد عزیز
          ترانزیستور های قدرتو چجوری ببندم؟میشه یک شماتیک ازش بزارین؟
          درصورت تغییر مقاومت پاور چه مقدار جریانش کم میشه؟
          برای جایگزینی رله با ماسفت میتونین برام یه شماتیک بزارین؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
          سلام
          به نظر من از روش افزایش جریان های رگولاتور های 78XX استفاده کنید خیلیم خوب جواب میده

درمورد رله هم شما می تونی از رله های SSR استفاده کنی که مکانیکی نیستن
          مدارتون رو با رله تک هم می تونید درستش کنید (منظورم تک کنتاکته بود که یه NC وNO داره)
          موفق باشی در پناه حق
          ممنون مهندس جان
          فکر کنم قیمت ssr از رله خیلی گرونتر باشه قیمت برام خیلی مهمه باید هر کاری میتونم بکنم تا ارزون تردر بیاد
          رله هم بخاطر این دو کنتاکت استفاده کردم که ورودی اصلی مدار یدونه پاور 12 ولته و از ترانس شارژر جداست فکر کردم اگر منفی شارژر و ورودی از هم جدا باشه بهتره
          اگه منفی هارو یکی بکنم مشکلی پیش نمیاد؟ ولتاژ خروجی خیلی مهمه که رگوله باشه

از دوستان عزیز کسی نیست منو راهنمایی کنه؟
          جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۲۱:۱۹ ۱۳۹۵/۰۹/۰۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR987 نمایش پست ها
            ممنون از راهنمایی شما استاد عزیز
            ترانزیستور های قدرتو چجوری ببندم؟میشه یک شماتیک ازش بزارین؟
            درصورت تغییر مقاومت پاور چه مقدار جریانش کم میشه؟
            برای جایگزینی رله با ماسفت میتونین برام یه شماتیک بزارین؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ممنون مهندس جان
            فکر کنم قیمت ssr از رله خیلی گرونتر باشه قیمت برام خیلی مهمه باید هر کاری میتونم بکنم تا ارزون تردر بیاد
            رله هم بخاطر این دو کنتاکت استفاده کردم که ورودی اصلی مدار یدونه پاور 12 ولته و از ترانس شارژر جداست فکر کردم اگر منفی شارژر و ورودی از هم جدا باشه بهتره
            اگه منفی هارو یکی بکنم مشکلی پیش نمیاد؟ ولتاژ خروجی خیلی مهمه که رگوله باشه
            مشکلی پیش نمیاد ولی حساس هستین و چون شارژرتون جداست اصلا نیازی به این کار نیست....گراند ها جدا باشن از همون رله دوکنتاکت استفاده کنید البته ماسفت هم می تونید بزارید
            این یه مدار یو پی اس با مایفت هستش:

تغذیه گیت نات هم از باتری بک اپ گرفته میشه
            اینجا بار همون موتوره
            دیود D1 هم بسته به جریان یه دیود شاتکی بزار جاش البته اگر بار سلفیه (مثل موتور یا...)
            موفق باشید
            جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۰:۲۹ ۱۳۹۵/۰۹/۰۸.
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

مهندس جان من یه جا دوازده ولت اینطوری میخواستم با بکاپ یه کار دیگه کردم.
              باتری رو شارژ کردم (شارژر همیشه متصل) و جریان کل مدار رو از سر باتری گرفتم. فیدبک جریان مدار شارژر رو هم فقط از باتری گرفتم که جریان مدار روی جریان شارژ اثر نذاره. مدارم به شدت ساده شد.
              حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
              به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

من قصد ساخت ups12ولت دارم یدونه نمونه ساده هم ساختم حالا میخوام همونو پیشرفتش کنم
                من برای شارژر از lm317استفاده کردم ولی متاسفانه جریان این رگلاتور محدوده و برای شارژ باتری های مثلا 100امپر ساعت حدودا120ساعت طول میکشه تا باطری فول شارژبشه چجوری میتونم جریان این شارژرو به 10 امپر برسونم؟
                ایا میشه خروجی تغذیه هایه سوییچینگ 12ولت توی بازار رو با دستکاری به 13.8ولت رسوند تا از شر ترانس و مدار شارژر خلاص شد؟

منتظر نظرات دوستان هستم
                این چه جور ups ای هستش؟!
                خودتون طراحی کردین؟!
                [emoji15]

دیدگاه

منتظر نظرات دوستان هستم
                  با سلام :
                  تغذیه سویچینگ باتری آماده ساخت شرکت های ایرانی در آمپر های گوناگون وجود دارد، ارزان تر از ساخت در می آید.
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri نمایش پست ها
                    مهندس جان من یه جا دوازده ولت اینطوری میخواستم با بکاپ یه کار دیگه کردم.
                    باتری رو شارژ کردم (شارژر همیشه متصل) و جریان کل مدار رو از سر باتری گرفتم. فیدبک جریان مدار شارژر رو هم فقط از باتری گرفتم که جریان مدار روی جریان شارژ اثر نذاره. مدارم به شدت ساده شد.
                    سلام اقای وزیری اگر میشه مداری که میگین رو اینجا قرارش بدید تا ماهم استفاه کنیم باسپاس
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

همین. به همین سادگی.
                      شارژر باتری به فیدبک جریان داره دیگه. به این شکل فیدبک جریانر و از باتری بگیر. بار رو وصل کن به خود باتری.
                      تا برق هست باتری رو شارژ میکنه جریان بار رو هم تامین میکنه. برق که بره بدون قطعی جریان از باتری تامین میشه. جریان باتری هم جدا از بار توسط شارژر اندازه گیری میشه که جریانکشی کم و زیاد بار روی روند شارژ اثر نذاره.
                      تنها یه ایراد داره که البته ایراد حساب نمیشه چون بارهای 12 ولتی معمولا به رگولاسیون بالایی نیاز ندارن. یعنی توی نقشه شما هم ولتاژ خروجی رگوله نبود و به باتری متصل بود. اون ایراد هم اینه که وقتی باتری خالیه ولتاژ خروجی کمی کمتر از 12 ولته و وقتی باتری پر میشه کمی بیشتر از 12 ولته.

K.Show

دیدگاه

[ATTACH=CONFIG]9974[/ATTACH]
                        همین. به همین سادگی.
                        شارژر باتری به فیدبک جریان داره دیگه. به این شکل فیدبک جریانر و از باتری بگیر. بار رو وصل کن به خود باتری.
                        تا برق هست باتری رو شارژ میکنه جریان بار رو هم تامین میکنه. برق که بره بدون قطعی جریان از باتری تامین میشه. جریان باتری هم جدا از بار توسط شارژر اندازه گیری میشه که جریانکشی کم و زیاد بار روی روند شارژ اثر نذاره.
                        تنها یه ایراد داره که البته ایراد حساب نمیشه چون بارهای 12 ولتی معمولا به رگولاسیون بالایی نیاز ندارن. یعنی توی نقشه شما هم ولتاژ خروجی رگوله نبود و به باتری متصل بود. اون ایراد هم اینه که وقتی باتری خالیه ولتاژ خروجی کمی کمتر از 12 ولته و وقتی باتری پر میشه کمی بیشتر از 12 ولته.
                        ممنون اون مشکل ولتاژ قابل حله مشکلی نیست

اگه و اسه بارمون ولتاژ رگوله شده مهم باشه میشه درستش کرد مشکلی نیست

بسته به باری که میخوایم بزاریم داره وگر نه مشکلی نیست
                        موفق باشید
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

چطور رگوله ش میکنی؟ ولتاژ باتری از 10.5 تا 14.5 حدودا متغیره. حالا ما به دوازده ولت نیاز داریم.
                          راه حل ارزون و ساده باشه. از راههای گرون و پر هزینه هر کاری رو میشه انجام داد. مدار شما هم وقتی میره رو باتری دیگه تابع باتری میشه. باتری هز ولتاژی داشته باشه همون ولتاژ رو داریم.
                          و اینکه معمولا بارهای 12 ولتی نیاز به رگولاسیون ندارن. مثلا ال ای دی که سری موازی میکنن حدودا به رگولاسیون نیازه که البته به یوپی اس نیاز نیست.

K.Show

دیدگاه

چطور رگوله ش میکنی؟ ولتاژ باتری از 10.5 تا 14.5 حدودا متغیره. حالا ما به دوازده ولت نیاز داریم.
                            راه حل ارزون و ساده باشه. از راههای گرون و پر هزینه هر کاری رو میشه انجام داد. مدار شما هم وقتی میره رو باتری دیگه تابع باتری میشه. باتری هز ولتاژی داشته باشه همون ولتاژ رو داریم.
                            و اینکه معمولا بارهای 12 ولتی نیاز به رگولاسیون ندارن. مثلا ال ای دی که سری موازی میکنن حدودا به رگولاسیون نیازه که البته به یوپی اس نیاز نیست.
                            بله بنده هم گفتن نیازی نیست مثلا یک پخش ماشین تا 16 ولت جا داره با 12هم کار می کنه بیشترش هم کار می کنه اون دوسه ولتاژ زیاد مهم نیست ومشکلی ایجاد نمی کنه
                            بدرود
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

هوم. اشتباه از برداشت من از جملات بود پس

K.Show

دیدگاه

لطفا صبر کنید...