اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لحیم کردن ای سی SMD با هویه معمولی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لحیم کردن ای سی SMD با هویه معمولی

سلام،من یه پی سی بی برا TDA2822 اس ام دی زدم که خوب هم درومد،البته چون گوشی نوکیا 1200 من عکس هاش خیلی با کیفیته و تو آپلودش مشکل پیش میاد مجبور شدم عکس مجازی پروتئوس رو بذارم،سوال من اینه که با هویه معمولی چطوری میتونم ای سی رو به بهترین شکل لحیم کنم و قلع هم فقط در محل اتصال پایه ها به برد باشه و پخش نشه؟آیا باید قبل از قرار دادن ای سی جای پایه ها رو قلع اندود کنم؟

پاسخ : لحیم کردن ای سی SMD با هویه معمولی

نوشته اصلی توسط em_eca نمایش پست ها
    سلام،من یه پی سی بی برا TDA2822 اس ام دی زدم که خوب هم درومد،البته چون گوشی نوکیا 1200 من عکس هاش خیلی با کیفیته و تو آپلودش مشکل پیش میاد مجبور شدم عکس مجازی پروتئوس رو بذارم،سوال من اینه که با هویه معمولی چطوری میتونم ای سی رو به بهترین شکل لحیم کنم و قلع هم فقط در محل اتصال پایه ها به برد باشه و پخش نشه؟آیا باید قبل از قرار دادن ای سی جای پایه ها رو قلع اندود کنم؟

بلی دوست عزیزبایداول جای پایه المانهاروقلع اندودکنی تانظردیگردوستان چی باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط em_eca نمایش پست ها

برای بهتر انجام شدن کار جای پایه ها رو قلع اندود کن و سیم لحیم مخصوص smd از نظر ضخامت میگم تهیه کن و روغن لحیم مرغوب استفاده کن
      موفق باشید
      انسان فکر میکند ** ماشین کار میکند

دیدگاه

سلام روغن لحیم نزن بجاش روغن فلاکس به مقدار ناچیز استفاده کن تو کار smd حدالمقدور هویه مخصوص استفاده کن من برا درک این مطلب 500 تومن از جیبم رفت موفق باشی
        جهان پیر است و بی بنیاد ازاین فرهاد کش فریاد
        که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم

دیدگاه

1-همونطوری که دوستان گفتند جای پایه هارو قلع اندود کنید.به شرطی که این لایه خیلی نازک باشه به گونه ای که یه لایه سفید روی مس رو بپوشونه.اگه لایه قلع روی تمام پایه ها ضخیم باشه موقع لحیم اولین پایه ضخامت قلع بقیه پایه ها نمیذاره که ای سی بشینه رو فیبر.
          2-برای لحیم حرفه ای اس ام دی بهتره که از سیم لحیم با ضخامت نیم میل استفاده بشه.اگه پایه ای سی فاصله شون زیاد باشه می تونید ازهمون ضخامت یک میل استفاده کنید.
          3-هویه حتما نوک تیز باشه .اگه نوکش ضخیم باشه موقع لحیم کاری پایه ها اتصال می کنند.بهترین هویه گات ژاپنه .
          4-برای لحیم قطعات اس ام دی از هویه 40وات و حتی 20وات استفاده کنید بهتره .به هیچ عنوان از هویه های 60 و بیشتراتفاده نکنید.
          5-همه پایه هارو بلافاصله و پشت سرهم لحیم نکنید.اجازه بدهید که قطعه یه خورده سرد بشه بعدا برید سراغ پایه بعدی. اگه ازاسپری فریز استفاده کنید بهتره.یا اینکه هنگام لحیم کاری یه قطعه یخ تو پلاستیک بذاریدو بعد از لحیم دو یا سه پایه قطعه یخ رو به پشت قطعه متصل کنید تا خنک بشه.
          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

اول بیا به یکی از پد ها یکم قلع بزن ، و یعد آیسی رو روی جاش دقیق بزار . چون اگه یه پایه قلع باشه ، میتونی با گرم کردنش تو حالت مایع نگهش داری و آیسی رو تنظیم کنی.
            بعد به راحتی میتونی همه پایه هاشو لحیم بزنی . مقدار سیم لحیم خیلی کم بگیر.
            دوستان هم درست میگن ، ولی اگه روی یه پایه بیشتر قلع بره ، میره رو مغزت تنظیم کردن آیسی ، بخصوص میکرو اس ام دی.
            منم همین دردسر هارو اول داشتم ، یه میکرو لحیم زدم ، اشتباه بود طرز قرار گیریش ، حالا بیا درش بیار ، چقدر داستان داره در آوردنش بدون هیتر. برای همین رفتم هیتر گرفتم خلاص شدم. خیلی فاز میده لحیم کاری اس ام دی.
            پس مراقب باشید که جابه جا لحیم نزنید.
            البته برا مقاومت های راحت هست.
            موفق باشید.
            به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

ممنون از همه ی شما،خیلی مفید بود،یه راه حل دیگه هم برای این که قلع پخش نشه و فقط در محل اتصال پایه ها بمونه،اینه که بعد از اسیدکاری،جوهر پرینتر رو فقط در قسمت اتصال پایه های ای سی برداریم و بعد از لحیم کاری کل برد رو تمیز کنیم.
              جدیدترین ویرایش توسط em_eca; ۱۱:۲۰ ۱۳۹۵/۰۹/۰۲.

دیدگاه

من از روغن استفاده کردم با هویه معمولی 2 3 تا خراب کردم الان راحتم فلاکس بهتر نه اینکه با روغن اصلا نشه
                گاهی نمی شود که نمی شود
                گاهی قرعه نگفته به نام تو می شود
                گاهی گدای گدایی و چاره چیست
                گاهی تمام شهر گدای تو میشود
                ای بنده بدان در این عالم ___هرچه خدا خواست همان می شور

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X