اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در انتخاب رگلاتور های ورودی و خروجی LM2576TV-5

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در انتخاب رگلاتور های ورودی و خروجی LM2576TV-5

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
    من برای تغذیه میکروکنترلر از LM2576TV-5 استفاده میکنم و جریان مصرفیم 1 آمپر بیشتر نیست از طرفی میخوام ولتاژ کاملا رگوله باشه
    خازن های ورودی و خروجی رو باید چه مقدار در نظر بگیرم ؟
    ولتاژ ورودی 9 ولت AC میباشد که از یک پل دیود رد میشه

سپاس
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : مشکل در انتخاب رگلاتور های ورودی و خروجی LM2576TV-5

آگر هنوز قطعات رو نخریدی از این رگولاتور ها بخر خیلی دقیق و خوب هستن و خروجی استیبلی داره درضمن تا 3 آمپر رو هم تحمل میکنه
    لیون الکترونیک مرکز خرید و فروش قطعات الکترونیک در تهران | خرید قطعات الکترونیک اورجینال از فروشگاه قطعات الکترونیک

دیدگاه

سلام ممنون
      من باید dip استفاده کنم و این آی سی هم خوبه اما سوال من چیز دیگری بود

کسی از دوستان میتونه کمکم کنه ؟
      I'm going to
      RWTH Aachen
      University

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
        من برای تغذیه میکروکنترلر از LM2576TV-5 استفاده میکنم و جریان مصرفیم 1 آمپر بیشتر نیست از طرفی میخوام ولتاژ کاملا رگوله باشه
        خازن های ورودی و خروجی رو باید چه مقدار در نظر بگیرم ؟
        طبق دیتاشیت این رگولاتور عمل کنید.
        خازن ورودی به رگولاتور100میکرو فارادباید باشه وچون ولتاژورودی تون 9ولته می تونید خازن 100 میکرو فاراد 25 ولت انتخاب کنیدولتاژهای بالاتر هم انتخاب کردیدمهم نیست تا 50ولت مجازید. .خروجیش هم 1000میکرو فاراد25 ولت بذارید.البته اگه 2200 میکرو هم گذاشتید بههتر میشه.
        من برای خروجی از خازن های تپل ظرفیت بالا وولتاژ بالااستفاده می کنم معمولا درورودی به مدارم از خازن های 2200میکرو 35 ولت استفاده می کنم. .تجربه به من ثابت کرده که این خازن ها باعث تثبیت بهترمیشه.انگاری نویز حاصل از سوچ رله های کاهش میدن.
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

الان متوجه شدم چرا به مقدار خازن ورودی شک کردم تو دیتاشیت ولتاژ ورودی رو دی سی در نظر گرفته و برای اون مقدار 100 میکرو فاراد در نظرگرفته اما ولتاژ ورودی من بعد از پل دیود هنوز نیاز به خازن صافی داره حالا برای مصرف 1 آمپر بعد از پل دیود چه خازنی قرار بدم ؟

سپاس
          I'm going to
          RWTH Aachen
          University

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
            برای مصرف 1 آمپر بعد از پل دیود چه خازنی قرار بدم ؟
            شما 1000میکرو فاراد25 ولت بذاری کافیه(یک خازن 104 مولتی لایر یا عدسی با این خازن موازی کنید).ولی می تونید ظرفیت بالترهم بذارید واسه صافی بهترمثلا 2200میکرو.چون فرایند یکسو سازی خودتون انجامش می دهیدوازکاهندهای سوچینگ استفاده نمی کنید.بهتره که یک خازن 50 ولت با ظرفیت کمتراز خازن صافی مثلا470 میکروموای کنید.
            eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X