اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال ای سی LM 3914 n به میکرو avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال ای سی LM 3914 n به میکرو avr

سلام بر همه دوستان و مهندسین گرانی که پاسخ گوی ادم های تازه کار مثل من هست این تایپیک رو درست کردمبه خاطر این که تو هیچ سایت یا انجمنی جواب سوالم رو ندادم و یا نبوده بنده میخولهم برای ارسال و مانیتورینگ درصد شارژ باطری از ای سی LM 3914 n استفاده کنم و پایه های خروجی اون رو
    به میکرو بدم با توجه به شماتیک و مدار های توی اینترنت و فرمایش یکی از دوستان در همین سایت این ای سی خروجی هاش gnd هست یعنی منفی ال ای دی به خروجی های ای سی وصل میشه من میخواهم خروجی های این ای سی رو به جای ال ای دی به میکرو بدهم میخواستم بدونم از چه قطعاتی استفاده کنم که ارزون و کمترین قیمت پام در بیاد من خیلی خیلی تازه کارم اگر قطعه ایی معرفی میکنید حتما مدل رو بنویسید و توضیحت کمی در اندازه فهم من در بارش بدید ممنون

پاسخ : اتصال ای سی LM 3914 n به میکرو avr

سلام
    وقت بخیر
    نوشته اصلی توسط mohammad mousavi نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان و مهندسین گرانی که پاسخ گوی ادم های تازه کار مثل من هست این تایپیک رو درست کردمبه خاطر این که تو هیچ سایت یا انجمنی جواب سوالم رو ندادم و یا نبوده بنده
    میخواهم برای ارسال و مانیتورینگ درصد شارژ باطری از ای سی LM 3914 n استفاده کنم و پایه های خروجی اون روبه میکرو بدم
    با توجه به شماتیک و مدار های توی اینترنت و فرمایش یکی از دوستان در همین سایت این ای سی خروجی هاش gnd هست یعنی منفی ال ای دی به خروجی های ای سی وصل میشه من میخواهم خروجی های این ای سی رو به جای ال ای دی به میکرو بدهم میخواستم بدونم از چه قطعاتی استفاده کنم که ارزون و کمترین قیمت پام در بیاد من خیلی خیلی تازه کارم اگر قطعه ایی معرفی میکنید حتما مدل رو بنویسید و توضیحت کمی در اندازه فهم من در بارش بدید ممنون
    با توجه به اینکه برای هدف مورد نظرتون ( مانیتورینگ درصد شارژ باطری و همینطورنمایش آن ) میتوان از میکرو کنترولر ، به تنهایی استفاده نمود ، دلیل این کار( استفاده از LM3914 ) رو میفرمایید ؟

با احترام
    95/9/2

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_moayeri نمایش پست ها
      سلام
      وقت بخیر

با توجه به اینکه برای هدف مورد نظرتون ( مانیتورینگ درصد شارژ باطری و همینطورنمایش آن ) میتوان از میکرو کنترولر ، به تنهایی استفاده نمود ، دلیل این کار( استفاده از LM3914 ) رو میفرمایید ؟

با احترام
      95/9/2
      سلام
      دلیله استفاده از این ای سی اینه که باطریم دوازده ولت هست و البته دو باطریم دارم و اینکه کم بودن حجم کم کد نویسی منظورم از مانیتورینگ ال سی دی نبود منظورم ارسال یک یا صفر بوذن پایه های میکرویی که بهش پایه های خروجی این میکرو وصل هست با ماژول فرستنده

دیدگاه

سلام
        وقت بخیر
        سلام
        دلیله استفاده از این ای سی اینه که باطریم دوازده ولت هست و البته دو باطریم دارم و اینکه کم بودن حجم کم کد نویسی منظورم از مانیتورینگ ال سی دی نبود منظورم ارسال یک یا صفر بوذن پایه های میکرویی که بهش پایه های خروجی این میکرو وصل هست با ماژول فرستنده
        نمیدونم منظورتون رو درست متوجه شدم یا نه !!
        طبق فرمایشتون ، قراره که در یک نقطه ، توسط دو عدد " LM3914 " ، وضعیت شارژ دو عدد باطری اندازه گیری شده و در نقطه ای دورتر (بدون سیم) ، این وضعیت نمایش داده بشه ، اون هم با کمترین کد نویسی ؟

با احترام
        95/9/2

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_moayeri نمایش پست ها
          سلام
          وقت بخیر

نمیدونم منظورتون رو درست متوجه شدم یا نه !!
          طبق فرمایشتون ، قراره که در یک نقطه ، توسط دو عدد " LM3914 " ، وضعیت شارژ دو عدد باطری اندازه گیری شده و در نقطه ای دورتر (بدون سیم) ، این وضعیت نمایش داده بشه ، اون هم با کمترین کد نویسی ؟

با احترام
          95/9/2
          کلن بیخیال ماجرا برای دانستن فقط برای اتصال خروجی های این ای سی از چه قطعه ایی استفاده کنم ؟؟؟

دیدگاه

کلن بیخیال ماجرا برای دانستن فقط برای اتصال خروجی های این ای سی از چه قطعه ایی استفاده کنم ؟؟؟
            سلام
            خروجی ای سی رو مستقیم به ال ای دی وصل می کنن بسته به تعداد ال ای دی هایی که روشنه مقدار شارژ باتری هم مشخص میشه
            بدرود
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
              سلام
              خروجی ای سی رو مستقیم به ال ای دی وصل می کنن بسته به تعداد ال ای دی هایی که روشنه مقدار شارژ باتری هم مشخص میشه
              بدرود
              بله مهندس اینا میدونم من به جای ال ای دی میخواهم خروجی های ای سی رو به میکرو بدم با توجه به پایه های خروجی این ای سی که گراند هست با چه قطعه یا چه مدل ترانزیستوری این کارو انجام بدم
              جدیدترین ویرایش توسط mohammad mousavi; ۱۸:۲۴ ۱۳۹۵/۰۹/۰۲.

دیدگاه

بله مهندس اینا میدونم من به جای ال ای دی میخواهم خروجی های ای سی رو به میکرو بدم با توجه به پایه های خروجی این ای سی که گراند هست با چه قطعه یا چه مدل ترانزیستوری این کارو انجام بدم
                مستقیم بده به میکرو
                تست کن وقتی که پایه هاش خاموشن چند ولت میده اگه ولتاژی نداشت که هیچ ولتاژ داشت میتونی با pnp بدی به میکرو که یکم کار سخت میشه شما تست کن ببینیم چی به چیه شاید بشه با مقاومت این کار رو کرد
                موفق باشی
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

مستقیم بده به میکرو
                  تست کن وقتی که پایه هاش خاموشن چند ولت میده اگه ولتاژی نداشت که هیچ ولتاژ داشت میتونی با pnp بدی به میکرو که یکم کار سخت میشه شما تست کن ببینیم چی به چیه شاید بشه با مقاومت این کار رو کرد
                  موفق باشی
                  نه این ای سی گراند زمین منفی ال ای دی رو میده یک تایپیک دیگه دیدم در همین انجمن که امتحان کرده بود دوستمون مستقیم نشده بود و جواب نگرفته بود یک دوته دیگه ایی هم نوشته بود با ترانزیستور که مدلش رو ننوشته بود مدل ترانزیستور میتونه چی باشه چطوری وصل بشه یا چه قطعه دیگه ایی جای ترانزیستور بزارم ؟

دیدگاه

نه این ای سی گراند زمین منفی ال ای دی رو میده یک تایپیک دیگه دیدم در همین انجمن که امتحان کرده بود دوستمون مستقیم نشده بود و جواب نگرفته بود یک دوته دیگه ایی هم نوشته بود با ترانزیستور که مدلش رو ننوشته بود مدل ترانزیستور میتونه چی باشه چطوری وصل بشه یا چه قطعه دیگه ایی جای ترانزیستور بزارم ؟
                    از یه ترانزیستور pnp استفاده کن ببین میشه یا نه
                    بدرود
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

از یه ترانزیستور pnp استفاده کن ببین میشه یا نه
                      بدرود
                      مهندس خیلی ممنون از متشکرم یک نکته ایا از اپتوکوبلر هم میشه استفاده کرد
                      ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

مهندس خیلی ممنون از متشکرم یک نکته ایا از اپتوکوبلر هم میشه استفاده کرد
                        ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                        بله از اپتوکوپلر هم میشه استفاده کرد اند دیودش رو به مثبت بده کاتد دیودش رو به خروجی ای سی3914
                        موفق باشید
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X