اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

avr با کریستال 24 مگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

avr با کریستال 24 مگ

با درود و خسته نباشید
    من برای افزایش سرعت درایو lcd96 مجبور شدم کریستال 24 مگ برازم که خیلی عالی جواب میده حتی ارتباط سریال و تایمر ها هم مثل اسب کار میده فقط میکرو یکم گرم میشه . آیا توی دراز مدت مشکلی پیش میاد ؟؟؟؟

پاسخ : avr با کریستال 24 مگ

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
    با درود و خسته نباشید
    من برای افزایش سرعت درایو lcd96 مجبور شدم کریستال 24 مگ برازم که خیلی عالی جواب میده حتی ارتباط سریال و تایمر ها هم مثل اسب کار میده فقط میکرو یکم گرم میشه . آیا توی دراز مدت مشکلی پیش میاد ؟؟؟؟
    میکروتون چیه.این کریستال خارج ازدامنه avrهستش.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

cpu همه avr ها تقریبا یه جوره atmega64
      دیتاشیت نوشته 16 ولی من تستش کردم تا 25 میکرو کار میکنه بیشتر بهش بدی دیگه انگار کلاک نمیخوره . یکم میکرو گرم میشه . فقط میخواستم ببینم توی بلند مدت
      مشکلی پیش میاد و کسی تجربه ای داره
      دما میکرو حدود 41 درجه میشه .

دیدگاه

تضمین کارخانه سازنده برای عملکرد همه سخت افزارهای میکروکنترلر در تمام محدوده های مجاز تغذیه و دما و ... محدود به همان فرکانسی است که ذکر شده و بنابراین در کاربردهای صنعتی و حساس، استفاده از شرایط over clock توام با ریسک است.
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

ممنون مهندس.
          فکر میکنید چه قسمت هایی ممکنه درست کار نکنه ؟؟ چون از eeprom استفاده نمیکنم . ارتباط سریال هم درست کار میکنه و تایمر هم استفاده نمیکنم .
          ولتاژ میکرو هم 3.3 ولت هست فقط adc میکرو ولتاژ ref 5 ولته .

دیدگاه

وقتی شما یک و نیم برابر کلاک مجاز را اعمال می کنید ممکن است هر یک از بخش های سخت افزار در شرایطی مثل تغییر دما یا تغذیه یا افزایش Baud Rate و ... به درستی عمل نکنند. مثلا همین سخت افزار شما اگر در محیط سردتری قرار بگیرد، امکان دارد که از کار بیافتد و دلیلی ندارد که چون در شرایط آزمایش شما به درستی عمل می کند، با تغییر شرایط باز هم به خوبی جواب بدهد. چون گارانتی و تضمینی برای عملکرد درست از طرف شرکت سازنده برای این شرایط داده نشده است.
            جدیدترین ویرایش توسط طراح; ۱۵:۰۶ ۱۳۹۵/۰۹/۰۲.
            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

حداقل ولتاژ کار میکرو را به 5 ولت برسانید توی دیتاشیت رابطه ولتاژ و فرکانس اومده

دیدگاه

با سلام - من هم همین مشکلو دارم - میخوام برای افزایش سرعت lcd n96 یه فکر درست حسابی کنم اما فرکانس بالای 16 مگ رو اصلا توصیه نمیکنم - ما باید بیایم کتابخونه های مربوط به این ال سیدی رو بهینه کنیم - ولی من در این حد تجربه و تسلط ندارم - از دوستان با تجربه طلب کمک میکنیم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

یک سوال دیگه - اگه به پایه های دیتای ال سیدی ولتاژ 5 ولت اعمال بشه مشکل پیش میاد ؟ چون من میخوام ولتاژ میکرو را 5 کنم در حالیکه ولتاژ تغذیه ی ال سیدی 3.3 است - در این صورت روی پایه های دیتای السیدی ولتاژ 5 اعمال میشه - آیا این مشکلی برای ال سیدی بوجود میاره ؟ نمیسوزه ؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xxxx123 نمایش پست ها
                  با سلام - من هم همین مشکلو دارم - میخوام برای افزایش سرعت lcd n96 یه فکر درست حسابی کنم اما فرکانس بالای 16 مگ رو اصلا توصیه نمیکنم - ما باید بیایم کتابخونه های مربوط به این ال سیدی رو بهینه کنیم - ولی من در این حد تجربه و تسلط ندارم - از دوستان با تجربه طلب کمک میکنیم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

یک سوال دیگه - اگه به پایه های دیتای ال سیدی ولتاژ 5 ولت اعمال بشه مشکل پیش میاد ؟ چون من میخوام ولتاژ میکرو را 5 کنم در حالیکه ولتاژ تغذیه ی ال سیدی 3.3 است - در این صورت روی پایه های دیتای السیدی ولتاژ 5 اعمال میشه - آیا این مشکلی برای ال سیدی بوجود میاره ؟ نمیسوزه ؟!
                  نمایشگری که با 3.3 کا میکنه رو اگر بیشتر بدید معیوب میشه !!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X