اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل من با پروژه آردینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل من با پروژه آردینو

سلام دوستان من یک مشکلی با پروژه آردینو داشتم و خواستم با شما همفکری کنم که آیا من اشتباه میکنم و یا نظرم درسته

از روز اول تا الان من هیچ علاقه ای به آردینو نداشتم چون احساس میکنم کتابخانه و هرچیزی که داره باعث میشه من خیلی بیسواد بشم و هیچی یاد نگیرم
    مثلا الان تو اینترنت با چهار تا کتابخونه فلایت کنترلر میسازند خوب این بنظر من هنر نیست کسی که از 0 تا 100 رو طراحی کنه هنر وگرنه کتابخانه آماده که ارزشی نداره و باعث میشه ما بیسواد بار بیایم مثل کدویزارد کدویژن که باعث شده همین الان به من بگن تاخیر 1 میلی ثانیه درست کن نتونم

نظر شما دوستان راجب صحبت های من چیه ؟

سپاس
    جدیدترین ویرایش توسط Azadfalah; ۲۲:۵۸ ۱۳۹۵/۰۹/۰۲.
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : مشکل من با پروژه آردینو

سلام
    دقیقاً نظرتون درسته..
    البته شاید لفظ بی سواد به جا نباشه! ولی لقمه های آماده هرگز به کار حرفه ای ها نمیاد..
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

خب نکته همین جاست...
      بهتره ببینید اصلا بردهای اردوینو چرا ساخته شدن و هدف از تولید اونها چی بوده ؟؟
      وقتی میگید حرفه ای منظور فردی خواهد بود که در زمینه الکترونیک و طراحی سخت افزار و نرم افزار در حد قابل قبولی باشه که این شخص عملا نیازی به اردوینو نداره.
      چرا ناراحتی پاتریک!
      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      محصولات

دیدگاه

سلام
        محبوبیت آردینو به خاطر 2 تا چیزه
        1.برنامه نویسی سطح بالاتر و درگیر ریجستر و ... نشدن
        2.ماژول، شیلد و کتابخونه های بسیاررررررر زیاد
        چنتا نکته :
        1.اول از همه آردینو مزیتش اینه که افرادی که الکترونیکی نیستند مثلا (کامپیوتری ها یا مکانیکی ها ) بتونند ایدشون پیاده کنند.
        2. نظر من برعکس شماس. مثلا یکی بگه آخه سی و کدویژن چیه فقط اسمبلی هم حجم کد کمتره هم بهینه تر . به نظرم دوران این حرفا تموم شده الان با ارزون تر شدن منابع (resource) و افزایش سرعت پردازنده ها دیگه زمان مهم شده این که چقدر بتونی سریع یک محصولو تولید کنی
        این مورد فقط به آردینو مربوط نمیشه الان تو FPGA هم این موضوع هست یا توی ARM کتابخونه های CMSIS و تعریف شدن یکسری تابع و کتابخونه دیگه روی CMSIS نشان دهنده این ماجراست. به نظرم مهم اینه که بتونی ایده تو پیاده کنی در کمترین زمان و ساده ترین روش.
        حرف شما زمانی مصداق پیدا میکنه که یک محصول قراره در تعداد زیاد تولید بشه اون موقع میصرفه بری سمت میکروهای ارزونتر که آردینو پشتیبانی نمیکنه یا بردهاش گرون تره و خودت کدشو بزنی
        3.زمانی هست که نیازه یک ایده validate بشه . در این جور مواقع نمیصرفه وقت گذاشت و یک برد طراحی کردو برنامشو نوشت.
        مثلا خودم برای کنترل موتور از آردینو استفاده کردم. پکیج های آردینو در سیمولینک موجوده و به راحتی میشه در متلب طراحی کرد و بدون نوشتن یک خط کد روی برد ریخت!
        4.یک نمونه دیگه مثلا در رباتیک ازش استفاده میشه چون اون جا شخص میخواد یک الگوریتم روی ربات تست کنه. چرا باید وقت بزار روی کنترل موتورها و خواندن انکودر و .... هدف الگوریتمه نهاییه
        5. در آخر اگه آدم فقط به برنامه نویسی آردینو نگاه کنه با توجه به محدودیت هایی که داره ممکنه فک کنه بیخوده
        آردینو وقتی جالب میشه که میبینی همیشه یک نفر کتابخونه ای که میخوایو نوشته یا یک نفر دیگه روی موضوع مورد نظر تو اون ور دنیا کار کرده و یا ماژول آماده ی اون چیزی که میخوای درست کنی هست و دردسر نداره
        یا توی نرم افزارهایی مثل متلب لب ویو و ... میشه باهاش کار کرد. کلی پروژه و ایده روش تعریف شده و خیلی از ماژول ها برنامه نویسیشون مثل آردینوه.
        و ...

اینا را گفتم که استفاده از آردینو کمی روشنتر بشه

قضیه فلایت هم همینه کسی که با آردینو ساخته هدفش خود ساخت فلایت حرفه ای نبوده ممکنه هدفش کارهای دیگه ای با کواد بوده بنابراین ارزش نداشته بیاد روی این وقت بگذاره و کامل از اول طراحی کنه
        شما میتونید سوادتو در ساخت برد فلایت بدست بیاری یا میتونی در پیاده سازی الگوریتما یا ایده های روی این بردها بزاری.
        موفق باشی
        جدیدترین ویرایش توسط aminta; ۰۹:۵۶ ۱۳۹۵/۰۹/۰۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X