اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از درایور led برای تغذیه میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از درایور led برای تغذیه میکرو

سلام سروران.
    آیا واسه تغذیه میکرو میشه از درایور led استفاده کرد
    البته بعد از رگوله کردن.
    منظورم اینه که آیا اینا میتونن یه تغذیه مطمعنی در طولانی مدت برای میکرو باشن؟
    مخصوصا مدارات مبتنی برbp9021.
    اگر جواب منفیه دوستان چه پیشنهادی دارن؟
    البته هدف استفاده از این مدار فقط سایز خیلی کوچک آن هست.
    بعبارتی میخوام در کوچکترین سایز ممکن برای میکرو تغذیه با جریان دهی حداقل 100ma استفاده کنم.
    از تغذیه خازنی هم استفاده کردم اما اونم مشکلات خاص خودشو داره.
    جدیدترین ویرایش توسط leader.; ۰۱:۵۹ ۱۳۹۵/۰۹/۰۳.

پاسخ : استفاده از درایور led برای تغذیه میکرو

سلام به همه ...
    میشه ولی خیلی قابل اطمینان نیستن ...
    احتمال خرابی توشون زیاده ...
    مخصوصا این درایورهای 3 در 1 ....

دیدگاه

سپاس دوست عزیز.
      دوستان دیگه نظری؟ تجربه ای ؟ پیشنهادی؟

دوستانی که در این مورد صاحب تجربه و علم اند لطفا راهنمایی بفرمایند
      جدیدترین ویرایش توسط ir02x6; ۲۲:۱۲ ۱۳۹۵/۰۹/۰۵.

دیدگاه

سلام ، از مارک های مرغوب چهارتایی یک وات استفاده کنید ، خارن خروجی شون رو با خازن ظرفیت بالا تعویض کنید مثل 1000 میکرو ...
        بعد یک مقاومت ده اهم یک وات با خروجیش سری کنید و بدید به یک رگولاتور مرغوب 15 ولت و بعد رگولاتور مرغوب 5 ولت ...
        خازن 330 میکرو ، 100 نانو ، 10 نانو و 1 نانو موازی با خروجی رگولاتور فراموش نشه ...
        - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
        ارتباط با من : ir02x6
        طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6 نمایش پست ها
          سلام ، از مارک های مرغوب چهارتایی یک وات استفاده کنید ، خارن خروجی شون رو با خازن ظرفیت بالا تعویض کنید مثل 1000 میکرو ...
          بعد یک مقاومت ده اهم یک وات با خروجیش سری کنید و بدید به یک رگولاتور مرغوب 15 ولت و بعد رگولاتور مرغوب 5 ولت ...
          خازن 330 میکرو ، 100 نانو ، 10 نانو و 1 نانو موازی با خروجی رگولاتور فراموش نشه ...
          اینهمه چیز میز میخواستیم بذاریم و خرج کنیم یه هو یه منبع تغذیه میذاشتیم دیگه ))
          حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
          به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leader. نمایش پست ها
            سلام سروران.
            آیا واسه تغذیه میکرو میشه از درایور led استفاده کرد
            البته بعد از رگوله کردن.
            منظورم اینه که آیا اینا میتونن یه تغذیه مطمعنی در طولانی مدت برای میکرو باشن؟
            مخصوصا مدارات مبتنی برbp9021.
            اگر جواب منفیه دوستان چه پیشنهادی دارن؟
            بعبارتی میخوام در کوچکترین سایز ممکن برای میکرو تغذیه با جریان دهی حداقل 100ma استفاده کنم.
            با سلام:
            اگر ولتاژ ورود این مدار درایور ال ای دی کم تر از 8 الی 9 ولت، اما جریان دهی آن حداقل 300 میلی آمپر است، شما با استفاده از ولتاژ رگولاتور 7805 و با نصب یک خازن 100 میکرو در خروجی، به راحتی ولتاژ 5 ولترگوله با 100 میلی آمپر را بدون هیت سینک رگولاتور استفاده کنید.
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

از لطف دوستان سپاسگذارم.
              دغدغه اصلی من در این مورد جواب دادن این نوع تغذیه ها در طولانی مدت بدون ایجاد مشکل هست.
              بعبارتی اگر از این نوع تغذیه استفاده کنم و بعد از یکسال همین تغذیه دچار مشکل شود باید کلی خسارت پرداخت کرده یا تعویض شان کنم که اونم آبروریزی بزرگی واسمون میشه.
              کلا هدف از این پست مطمعن شدن از کارکرد درست و بدون سوختگی این نوع تغذیه در طولانی مدت هست و بلحاظ آمپراژ یا ولتاژ مشکلی باهاش ندارم چون تا 350میلی آمپر جوابگو هستند و من 50 میلی امپر لازم دارم.
              دوستان اگر تجربه ، نظر و پیشنهادی در مورد استفاده طولانی مدت در مورد این نوع تغذیه یا موارد جایگزینی دارند لطفا دریغ نفرمایند
              البته قبلا از تغذیه خازنی استفاده میکردم که اونم مشکلات خاص خودشو داره.

دیدگاه

از لطف دوستان سپاسگذارم.
                دغدغه اصلی من در این مورد جواب دادن این نوع تغذیه ها در طولانی مدت بدون ایجاد مشکل هست.
                بعبارتی اگر از این نوع تغذیه استفاده کنم و بعد از یکسال همین تغذیه دچار مشکل شود باید کلی خسارت پرداخت کرده یا تعویض شان کنم که اونم آبروریزی بزرگی واسمون میشه.
                کلا هدف از این پست مطمعن شدن از کارکرد درست و بدون سوختگی این نوع تغذیه در طولانی مدت هست و بلحاظ آمپراژ یا ولتاژ مشکلی باهاش ندارم چون تا 350میلی آمپر جوابگو هستند و من 50 میلی امپر لازم دارم.
                دوستان اگر تجربه ، نظر و پیشنهادی در مورد استفاده طولانی مدت در مورد این نوع تغذیه یا موارد جایگزینی دارند لطفا دریغ نفرمایند
                سلام
                اگه روی کارتون حساسید و کارکرد مدارتون در طولانی مدت واسون مهمه(چیزی که خیلی واسه من مهمه)از ترانس استفاده کنید یه ترانس 300میلی بگیر خیلی هم کوچیکه راحت خیال خودتو راحت کن
                موفق باشید
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

علت اینکه سایز این منابع تغذیه که فک کنم نیم پل باشن کوچیکه بخاطر اینه که در ال ای دی ها نویز تاثیرزیادی نداره .اگه نویز در یه ال ای دی رخ بده بخاطرتوان خیلی کم یه موج سوزنی تو خود ال ایدی مصرف میشه و اسیبی هم به مجموعه نمیزنه.اگه هم روی نور ال ای دی تاثیر بذاره نهایتش اینه ال ایدی برای یه لحظه نورش کم و زیاد میشه.
                  ولی در میکرو نویز خیلی مهمه وکوچکترین نویزممکنه که عملکرد قابلیت های میکرو رو بهم بریزه.مانندadc..
                  بنابراین در این مدارات نیاز به خازن های مختلف حذف ریپل یا مدارات جانبی رگولاسیون و... نیست.بخاطر همینه که تعداد قطعات مورد استفاده خیل ی کمه و حجم مدارهم کاهش پیدا می کنه.
                  eshop-hodhod.ir

دیدگاه

از لطف دوستان سپاسگذارم.
                    با سلام :
                    اگر حداکثر، جریان مصرفی شما در دراز مدت فقط 50 میلی آمپر است، از رگولاتور 78l05 که حد اکثرجریان خروجی آن 100 میلی آمپر است استفاده کنید. شما به خروجی این مدار 5 ولت یک مقاومت 50 اهم 1/2 وات وصل کنید و بگذازید مدار برای چندین روز بطور پیوسته کار کند، اگر مشکلی پیش نیامد، سپس تصمیم گیری کنید.
                    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                      علت اینکه سایز این منابع تغذیه که فک کنم نیم پل باشن کوچیکه بخاطر اینه که در ال ای دی ها نویز تاثیرزیادی نداره .اگه نویز در یه ال ای دی رخ بده بخاطرتوان خیلی کم یه موج سوزنی تو خود ال ایدی مصرف میشه و اسیبی هم به مجموعه نمیزنه.اگه هم روی نور ال ای دی تاثیر بذاره نهایتش اینه ال ایدی برای یه لحظه نورش کم و زیاد میشه.
                      ولی در میکرو نویز خیلی مهمه وکوچکترین نویزممکنه که عملکرد قابلیت های میکرو رو بهم بریزه.مانندadc..
                      بنابراین در این مدارات نیاز به خازن های مختلف حذف ریپل یا مدارات جانبی رگولاسیون و... نیست.بخاطر همینه که تعداد قطعات مورد استفاده خیل ی کمه و حجم مدارهم کاهش پیدا می کنه.
                      سپاس.
                      بله فرمایشات شما در مورد دلایل سایز کوچک این تغذیه کاملا بجا و درسته.
                      حالا
                      تنها راحلی که فعلا به فکرم رسیده همینه.
                      البته بازم تاکید میکنم فقط بخاطر مشکل فضا از این استفاده میکنم.
                      که اندازه اش 1.5 در 2 سانت هست.
                      اگر دوستان تجربیات و پیشنهادات خود را در خصوص روشهای حذف نویز در خروجی این مدارات دارند بطوریکه فضای زیادی را اشغال نکند لطف بفرمایند دریغ نکنند

دیدگاه

سپاس.
                        بله فرمایشات شما در مورد دلایل سایز کوچک این تغذیه کاملا بجا و درسته.
                        حالا
                        تنها راحلی که فعلا به فکرم رسیده همینه.
                        البته بازم تاکید میکنم فقط بخاطر مشکل فضا از این استفاده میکنم.
                        که اندازه اش 1.5 در 2 سانت هست.
                        اگر دوستان تجربیات و پیشنهادات خود را در خصوص روشهای حذف نویز در خروجی این مدارات دارند بطوریکه فضای زیادی را اشغال نکند لطف بفرمایند دریغ نکنند

با سلام مجدد

ما واسه تغذیه میکرو از خازن های 100نانو که باید نزدیک پایه میکرو نصب بشن استفاده می کنیم خازن الکترولیت هم 470 میکرو می تونی بزاری ولی پیشنهاد من 1000میکرو هستش یه سلف 15میکروهانری هم بزاری خوبه ولی کلا پیشنهاد دارم بیخیال این تغذیه بشید چون پیش میاد بعضی مواقه مدار میره توبازی...بازم تصمیم با خودتون
                        موفق باشید
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                          با سلام مجدد

ما واسه تغذیه میکرو از خازن های 100نانو که باید نزدیک پایه میکرو نصب بشن استفاده می کنیم خازن الکترولیت هم 470 میکرو می تونی بزاری ولی پیشنهاد من 1000میکرو هستش یه سلف 15میکروهانری هم بزاری خوبه ولی کلا پیشنهاد دارم بیخیال این تغذیه بشید چون پیش میاد بعضی مواقه مدار میره توبازی...بازم تصمیم با خودتون
                          موفق باشید
                          سپاس.
                          آیا بنظرتان راحلی جایگزین برای این قضیه هست؟
                          یعنی این تغذیه را بزارم کنار و به جاش از چه گذینه ای استفاده کنم.؟

دیدگاه

سپاس.
                            آیا بنظرتان راحلی جایگزین برای این قضیه هست؟
                            یعنی این تغذیه را بزارم کنار و به جاش از چه گذینه ای استفاده کنم.؟
                            جریان شما کم هستش گفتید که حدود 100میلی امپره
                            یه ترانس 300 میلی امپر بگیرید کوچیک هستش
                            راستی میخوای کجا بزاری اینارو؟می پرسم چون میخوام بدونم چقدر جا داری واسه ترانس ومدار میکرو و......هرچیز دیگه ای که میخوای بزاری
                            بدرود
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                              جریان شما کم هستش گفتید که حدود 100میلی امپره
                              یه ترانس 300 میلی امپر بگیرید کوچیک هستش
                              راستی میخوای کجا بزاری اینارو؟می پرسم چون میخوام بدونم چقدر جا داری واسه ترانس ومدار میکرو و......هرچیز دیگه ای که میخوای بزاری
                              بدرود
                              حداکثر فضای ممکن برای جادادن تغذیه مبدل 220 به کمتر از 24 ولت و حداقل جریان 50ma در حدود22mm×16mm×10mm هسن.یعنی بیشتر از این فضا ممکن نیست.
                              دوستان پیشنهاد میدن که از ترانس استفاده کنم.اگر ترانسی در این سایز با خروجی فوق وجود داره و ممکنه که من ندیدم و لطفا معرفی کنند

یه سری دستگاه هست که به دلیل تغییرات در نحوه عملکردشان این قسمت براشون اضافه میشه.که فضا برای تغذیه دیگه ازین بیشتر نیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X