اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور تشخیص مانع با برد چندین متر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور تشخیص مانع با برد چندین متر

سلام، عذر میخوام از این که تاپیک تکراری زدم ولی واقعا از تاپیک قبلی نیجه نگرفتم.
    اگه دیده باشید جلوی در ها و یا راهبند و.... از یک سنسور مادون قرمز استفاده میشه که وقتی ماشین بینشون قرار میگیره مانع بسته شدن در میشه.
    مدار این سنسور ها چیه و از نوع سنسور مادون قرمز باید استفاده کرد؟؟
    + این سنسور های در دو طرف در باید نصب بشه تا مانع بینشون قرار بگیره ، شما راه حلی ندارید که سنسور فقط یک طرف نصب بشه و مانع که در فاصله چندین متری هست رو تشخیص بده؟؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ : سنسور تشخیص مانع با برد چندین متر

نوشته اصلی توسط hosseinghaheri نمایش پست ها
    سلام، عذر میخوام از این که تاپیک تکراری زدم ولی واقعا از تاپیک قبلی نیجه نگرفتم.
    اگه دیده باشید جلوی در ها و یا راهبند و.... از یک سنسور مادون قرمز استفاده میشه که وقتی ماشین بینشون قرار میگیره مانع بسته شدن در میشه.
    مدار این سنسور ها چیه و از نوع سنسور مادون قرمز باید استفاده کرد؟؟
    + این سنسور های در دو طرف در باید نصب بشه تا مانع بینشون قرار بگیره ، شما راه حلی ندارید که سنسور فقط یک طرف نصب بشه و مانع که در فاصله چندین متری هست رو تشخیص بده؟؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    با سلام :
    برای این کار شما باید با یک سنسور فرستنده مادون قرمز نوری را به یک نقطه مشخص بفرستید و نوک سنسور گیرنده مادون قرمز دقیقا باید در نقطه تابش فرستنده قرار گیرد، حالا اگر مانعی این رفت و برگشت نور را قطع کند، مدار عکس العمل نشان می دهد. تمام دستشویی هایی که بصورت خود کاربا نزدیک شدن دست به سمت شیر آب کار می کنند، از این روش قرار گرفتن 2 سنسور در یک طرف استفاده می کنند. ( دستشویی بیمارستان ها، فرودگاه ها و ...
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      با سلام :
      برای این کار شما باید با یک سنسور فرستنده مادون قرمز نوری را به یک نقطه مشخص بفرستید و نوک سنسور گیرنده مادون قرمز دقیقا باید در نقطه تابش فرستنده قرار گیرد، حالا اگر مانعی این رفت و برگشت نور را قطع کند، مدار عکس العمل نشان می دهد. تمام دستشویی هایی که بصورت خود کاربا نزدیک شدن دست به سمت شیر آب کار می کنند، از این روش قرار گرفتن 2 سنسور در یک طرف استفاده می کنند. ( دستشویی بیمارستان ها، فرودگاه ها و ...
      ممنون!
      اخه مشکل من اینه که دستشویی ها نهایتا 30 سانتی متر فاصله دارند ولی من در حد چند متر نیاز دارم. سنسور های srf هم که اصلا دقت ندارند.
      در مورد سنسور دو طرفه از چه نوع مادون قرمز باید استفاده کنم؟ گیرنه و فرستنده های معمولی ؟ tcrt5000 ? cny70 ??

دیدگاه

ممنون!
        اخه مشکل من اینه که دستشویی ها نهایتا 30 سانتی متر فاصله دارند ولی من در حد چند متر نیاز دارم. سنسور های srf هم که اصلا دقت ندارند.
        در مورد سنسور دو طرفه از چه نوع مادون قرمز باید استفاده کنم؟ گیرنه و فرستنده های معمولی ؟ tcrt5000 ? cny70 ??
        با سلام مجدد:
        اگر شما بتوانید لنزی جلوی سنسور فرستنده و گیرنده مادون قرمز معمولی قرار دهید که نور را بصورت نقطه ای منتشر و دریافت کند، مشکل حل است . چون پخش شدن نور به صورت غیر نقطعه این مشکل را بوجود می آورد.

دیدگاه

این سنسور های در دو طرف در باید نصب بشه تا مانع بینشون قرار بگیره
          با سلام
          دوست گرامی اینطور نیست
          فرستنده و گیرنده در داخل یک پک و در یک سمت دیوار قرار میگیرند منتها در سمت دیگر یک صفحه بازتابنده قرار داده میشه که نور مادون قرمز رو بازتاب میده و اینطوری نیست که فرستنده یک سمت و گیرنده در سمت دیگر باشد و یا بخواهید اینها رو الاین کنید یا ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020 نمایش پست ها
            با سلام
            دوست گرامی اینطور نیست
            فرستنده و گیرنده در داخل یک پک و در یک سمت دیوار قرار میگیرند منتها در سمت دیگر یک صفحه بازتابنده قرار داده میشه که نور مادون قرمز رو بازتاب میده و اینطوری نیست که فرستنده یک سمت و گیرنده در سمت دیگر باشد و یا بخواهید اینها رو الاین کنید یا ...
            دو طرفه هم هست قبلا دیده بودم. حالا اینش مهم نیست ، اصلا از چه نوع مادون قرمزی و با چه مداری این کار را انجام میدند؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با سلام مجدد:
            اگر شما بتوانید لنزی جلوی سنسور فرستنده و گیرنده مادون قرمز معمولی قرار دهید که نور را بصورت نقطه ای منتشر و دریافت کند، مشکل حل است . چون پخش شدن نور به صورت غیر نقطعه این مشکل را بوجود می آورد.
            این کار یکم سخت میشه.
            در این صورت اگه از لیزر و ldr استفاده کنم فک میکنم اسون تر باشه

دیدگاه

فرستنده گیرنده های 38 کیلوهرتز ریموت ها ی تلویزیون به راحتی تا 5 متر رو جواب میدهند

دیدگاه

فرستنده گیرنده های 38 کیلوهرتز ریموت ها ی تلویزیون به راحتی تا 5 متر رو جواب میدهند
                اها اتفاقا میخواستم همینو بپرسم که شما زودتر گفتید.
                مدار و کار کردن باهاش چطوریه؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

منظورتون اینه دگ؟؟

دیدگاه

بله این و انواع مشابهش
                  سرچ کنید اینترنت پره از راه انداری این گیرنده ها
                  تو انجمن هم دیدم قبلا بگردید پیدا میکنید

دیدگاه

برا ی کار شما لیزر و گیرندهای اون مناسبترین عنصره .یکم تو این فروشگاهها بگردهمون هم همین کاربرد رو داره هر شی که پرتو های لیزر رو قطع کنه و باعث بشه این پرتو ها وارد گیرنده نشن .میکرو متوجه شی میشه.
                    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                      برا ی کار شما لیزر و گیرندهای اون مناسبترین عنصره .یکم تو این فروشگاهها بگردهمون هم همین کاربرد رو داره هر شی که پرتو های لیزر رو قطع کنه و باعث بشه این پرتو ها وارد گیرنده نشن .میکرو متوجه شی میشه.
                      منظورتون این لیزر هاست؟؟؟

دیدگاه

منظورتون این لیزر هاست؟؟؟
                        http://www.merqc.com/Categories/view...8C%D8%B2%D8%B1
                        بله
                        من اطلاعات زیادی درمورد نحوه کار وراه اندازی این سنسورهای لیزری ندارم.ولی میدونم که مناسب کارشماست.این سنسورها به شب روز و گرد و غبارحساسیتی ندارندو به عبارتی این عوامل نمی تونندمزاحمت ی ایجاد کنند.شما اگه از سنسورهای مادون قرمزنتیجه نگرفتید می تونید روی این مدل سنسورها حساب کنید.
                        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

بسیار ممنون !!!!!!!!!!!!!
                          فردا میخرم و تستشون میکنم

دیدگاه

با سلام
                            دوست گرامی اینطور نیست
                            با سلام :
                            من نگفتم جدا استفاده شوند، بلکه هر دو داخل یک پک، اما با قرار دادن یک لنز جلوی فرستنده بمنظور تمرکز نور در یک نقطه و قرار دادن یک لنز دیگر که باز تاب نور فرستنده را حس و مدار عمل کند.
                            لطفا آزمایش زیر را انجام دهید.
                            بجای تاباندن نور مادون قرمز از دستگاه کنترل تلویزیون از روبرو به تلویزیون، به پشت دستگاه تلویزیون رفته و این بار، نور را مستقیم به دیوار روبروی تلویزیون بتابانید نور برگشتی از دیوار به سنسور گیرنده، درست مثل حالتی عمل می کند که انگار این نور از روبرو به گیرنده تابیده می شود. این فاصله حتی تا چند متر هم قابل انجام است.

دیدگاه

با سلام :
                              من نگفتم جدا استفاده شوند، بلکه هر دو داخل یک پک، اما با قرار دادن یک لنز جلوی فرستنده بمنظور تمرکز نور در یک نقطه و قرار دادن یک لنز دیگر که باز تاب نور فرستنده را حس و مدار عمل کند.
                              لطفا آزمایش زیر را انجام دهید.
                              بجای تاباندن نور مادون قرمز از دستگاه کنترل تلویزیون از روبرو به تلویزیون، به پشت دستگاه تلویزیون رفته و این بار، نور را مستقیم به دیوار روبروی تلویزیون بتابانید نور برگشتی از دیوار به سنسور گیرنده، درست مثل حالتی عمل می کند که انگار این نور از روبرو به گیرنده تابیده می شود. این فاصله حتی تا چند متر هم قابل انجام است.
                              متوجه منظورتون شدم، اتقافا قبلا هم با کنترل تلوزیون تست کرده بودم ولی اینکه میگم یکم سخت میشه واسه اینکه باید براش جعبه و لنز طراحی بشه!
                              این چیزی که میگید امادش توی بازار نیست!؟؟
                              نمیشه بجای لنز از یک لوله شبیه نی برای فرستنده استفاده کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X