اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر تلویزیون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر تلویزیون

سلام
    بنده سه چهارتا تلویزیون crt دارم در سایز های مختلف نسبتا قدیمی . همشون یک مشکل پیدا کردن وقتی روشنشون می کنم فقط یه خط نور افقی روی تصویر پیداس اگه کمک کنید ممنون می شم

پاسخ : تعمیر تلویزیون

نوشته اصلی توسط mela12 نمایش پست ها
    سلام
    بنده سه چهارتا تلویزیون crt دارم در سایز های مختلف نسبتا قدیمی . همشون یک مشکل پیدا کردن وقتی روشنشون می کنم فقط یه خط نور افقی روی تصویر پیداس اگه کمک کنید ممنون می شم
    با سلام :
    اگر کل صفحه لامپ تصویر خاموش، ولی یک یک خط نورانی در وسط صفحه نمایان است، این عیب مربوط به سوختن ترانزیستور های قدرت هوریزنتال می باشد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

مشکلش همینه که فرمودید میشه بگید این ترانزیستورها کدوم قسمت برده و معمولا چه مدلهایی هستند منظور شماره ترانزیستوره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mela12 نمایش پست ها
        مشکلش همینه که فرمودید میشه بگید این ترانزیستورها کدوم قسمت برده و معمولا چه مدلهایی هستند منظور شماره ترانزیستوره
        با سلام :
        شما باید ترانس هوریزنتال را پیدا کنید. معمولا در نقشه های درست و حسابی تلویزیون قسمت بالای ترانس کلمه هوریزنتال نوشته می شود. در نقشه دور بر یک ترانس بگردید، که کولکتور یک ترانزیستور قدرت به آن وصل شده باشد.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

این عکسی از برده گفتم شاید بتونید چیزی رو از روی تجربه تشخیص بدید . مربوط تلویزیون پارس با برد توشیبا. واقعا نوشته ای مربوط به هوریزنتال ندیدم .قسمتی که داخل عکس اول دورش خط کشیدم عکس دومه . راستی بجز های ولتاژ یه ترانس بیشتر روی برد نیست

دیدگاه

سلام.
            وقتی یک خط نورانی به صورت افقی روی تصویر دارید، مربوط به طبقه Vertical هستش نه Horizontal .
            وقتی ورتیکال خراب بشه کشش عمودی تصویر خراب میشه و از بالا و پایین تصویر جمع میشه و یک خط نورانی وسط صفحه نمایش داده میشه.

ترانزیستورهات مشکل ندارن، در قسمت ورتیکال مدار به دنبال یه خازن الکترولیتی بگرد که صفحه بالاییش گود رفتگی پیدا کرده، در بعضی موارد هم باد کردگی پیدا میکنه.
            جدیدترین ویرایش توسط chico67; ۱۷:۰۴ ۱۳۹۵/۰۹/۰۴.

دیدگاه

با سلام خدمت اساتید محترم و دوستان گرامی ; یه تلویزیون سی آر تی پاناسونیک مدل 2117 هست که خاموش شده و با روشن کردن کلید پاور فقط صدای سوت از ترانس قسمت خروجی تغذیه شنیده میشه قبلا هم خاموش شده بود که با تعویض یه خازن 100 ولت 10 میکرو تو همین قسمت مشگل حل شده بود ولی ایندفعه که عوض کردم درست نشد ، در ضمن دفعه قبل
              صدای سوت نبود ..... خیلی خیلی متشکرم اگه از دوستان راهنمایی کنن خیلی ممنون میشم آدرس میل هم میزارم ممنون
              shabanireza98@yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X