اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل لرزش نور در استفاده از PWM و مشکل دقت کلیدهای تاچ در PIC توسط MCC در کامپایلر XC8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل لرزش نور در استفاده از PWM و مشکل دقت کلیدهای تاچ در PIC توسط MCC در کامپایلر XC8

سلام دوستان. من برای راه اندازی یک مدار با چند کلید تاچ از میکرو PIC16f1947 و کامپایلر XC8 توی MPLABX استفاده می کنم. همه چیز خوبه بجز اینکه بعضی وقتا کلیدها بدون اینکه تاچ بشن عمل می کنن و انگاری که تاچ صورت گرفته و مدار الکی فرمان میگیره. از طرف دیگه می خوام سرعت تاچ شدن رو ببرم بالاتر و و کلیدها سریعتر تاچ شدن رو تشخیص بدن. کسی میدونه که بایستی چکار کرد؟
    یک مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که من با PWM یک سری LED رو به صورت FADE روشن و خاموش میکنم اما مشکل اینه که نور LED ها میلرزه. سعی کردم با دستکاری فرکانس درستش کنم اما همچنان حتی وقتی که duty =100% هم هستش مشکل لرزش وجود داره کسی در این مورد چیزی میدونه؟

پاسخ : مشکل لرزش نور در استفاده از PWM و مشکل دقت کلیدهای تاچ در PIC توسط MCC در کامپایلر XC8

چون شما یک بار پایه رو سنس میکنی و فرمان میدی، پایه کپ سنس خیلی حساسه و نویز برق شهر به عنوان ورودی میگیره.شما باید ۵،۶بار پشت هم اون پایر چک کنی،وقتی مطمئن شدی یک شده فرمان صادر کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X