اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پلاریته باتری خشک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پلاریته باتری خشک

من یک عدد باتری خشک از روی ماشین های اسباب بازی بزرگ جدا کردم.این باتری با تغذیه خازنی شارژمیشه.ولی روی باتری هیچ علامتی که نشون بده پایه منفی و مثبت کدوم ند ،نیست .دوستان راهنمایی کنید و بگویید من چطوری هم پلاریته هارو بشناسم و هم ولتاژوامپرساعت باتری را؟

جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۱۵:۵۰ ۱۳۹۵/۰۹/۰۴.
    eshop-hodhod.ir

پاسخ : تشخیص پلاریته باتری خشک

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
    من یک عدد باتری خشک از روی ماشین های اسباب بازی بزرگ جدا کردم.این باتری با تغذیه خازنی شارژمیشه.ولی روی باتری هیچ علامتی که نشون بده پایه منفی و مثبت کدوم ند ،نیست .دوستان راهنمایی کنید و بگویید من چطوری هم پلاریته هارو بشناسم و هم ولتاژوامپرساعت باتری را؟

اگر ولت متر داری، سیم قرمز ولت متر را به یکی از قطب ها و سیم مشکی را به قطب دیگر باتری بزنید، اگر علامت منفی روی ولتمتر نبود سیم رنگ قرمز به هر قطب که وصل بود قطب مثبت و سیم مشکی قطب منفی باتری می باشد. در ولت متر های عقربه ای انحراف عقربه به راست قطب سیم قرمز به هر کجا که وصل بود قطب مثبت و انحراف عقربه به چپ سیم قرمز به هر کجا که وصل باشد قطب منفی می باشد. ولتاژ باتری و ابعاد فیزیکی باتری را برحسب سانتی متر بگوئید تا حدود ظرفیت باتری را بگویم.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      اگر ولت متر داری، سیم قرمز ولت متر را به یکی از قطب ها و سیم مشکی را به قطب دیگر باتری بزنید، اگر علامت منفی روی ولتمتر نبود سیم رنگ قرمز به هر قطب که وصل بود قطب مثبت و سیم مشکی قطب منفی باتری می باشد. در ولت متر های عقربه ای انحراف عقربه به راست قطب سیم قرمز به هر کجا که وصل بود قطب مثبت و انحراف عقربه به چپ سیم قرمز به هر کجا که وصل باشد قطب منفی می باشد. ولتاژ باتری و ابعاد فیزیکی باتری را برحسب سانتی متر بگوئید تا حدود ظرفیت باتری را بگویم.
      با سلام و درود
      در صورت امکان بفرمایید که چگونه با دانستن ولتاژ و اندازه باتری ظرفیت آن را به صورت حدودی حدس می زنید؟ آیا به صورت تجربی است یا از روش خاصی استفاده می نمایید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
        با سلام و درود
        در صورت امکان بفرمایید که چگونه با دانستن ولتاژ و اندازه باتری ظرفیت آن را به صورت حدودی حدس می زنید؟ آیا به صورت تجربی است یا از روش خاصی استفاده می نمایید؟
        با سلام :
        فقط با روش تجربی، با دانستن ولتاژ و ابعاد فیزیکی و مقایسه آن با نوع مشابه. باتری هایی که دارای ولتاژ و آمپر ساعت بیش تری هستند، از حجم و وزن زیاد تری استفاده می کنند. باتری های اسیدی بالاترین وزن را دارند.

دیدگاه

پاسخ : پلاریته باتری خشک

مگه ابعاد و ولتاژ باتری به ظرفیت اون ربطی هم داره؟؟؟
          مگه ظرفیت و ولتاژ به مواد شیمیایی داخلش بستگی نداره؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
            مگه ابعاد و ولتاژ باتری به ظرفیت اون ربطی هم داره؟؟؟
            مگه ظرفیت و ولتاژ به مواد شیمیایی داخلش بستگی نداره؟؟؟
            دست شما درد نکنه.....حرفای خارجی می زنین

اگه به اندازش بستگی نداره پس چرا باتری ماشین که حدود 50تا80 امپره (بسته به مدل های مختلفش که هست همه جورش)اینقدر بزرگه؟؟؟

شما یه باتری اسیدی 1امپرساعت رو با 7 امپرساعت مقایسه کن خیلی اندازه هاشون فرق می کنه که به خاطر همون جریان بالا اندازه و وزنش زیاد میشه
            موفق باشی
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
              با سلام و درود
              دوست عزیز
              روش تخمینی که خوب برای دوستان با تجربه مفیده ولی به صورت دقیق از ظرفیت سنج باتری battery capacity meter استفاده میشود

مدار نمونه با میکرو
              پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

با تشکر از تمامی دوستان عزیز که نظر دادنو مشکل بنده رو حل کردند.تونستم پلاریته مثبت رو پیدا کنم.و مقدار تقریبی امپرساعت و ...
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

خوشحالم به نتیجه رسیدید اما اضافه کنم چند سال قبل باتری دقیقا مشابه مورد شما را از روی چراغ قوه ی شارژی جدا و سرپوش آن را جدا کردم متوجه شدم باتری خشک نیست و دارای الکترولیت اسید بود .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Skylake نمایش پست ها
                    خوشحالم به نتیجه رسیدید اما اضافه کنم چند سال قبل باتری دقیقا مشابه مورد شما را از روی چراغ قوه ی شارژی جدا و سرپوش آن را جدا کردم متوجه شدم باتری خشک نیست و دارای الکترولیت اسید بود .
                    با سلام :
                    و ضمن تائید فرمایش جنابعالی. در اصل چیزی بنام باتری خشک وجود ندارد، که قابلیت شارژ داشته باشد. به این نوع باتری ها سیلد اسیدگفته می شود، که یک درپوش مستطیلی شکل که با چسب روی تمام خانه های باتری را به جای درب باتری و چیزی ماننده پشم شیشه در درون سوراخ های خانه باتری را، جهت جلوگیری از ریزش آب اسید به بیرون نصب کرده اند. در زمان های گذشته به باتری های غیر قابل شارژ، ماننده رادیو، ضبط و چراغ قوه باتری خشک یا DRY BATTERY می گفتند، باز هم خشک نبودند، چون اگر کسی درون آنها را می شکافت، خمیری از محلول نشادور و ... در درون آن ها یافت می شد. ( چون احتیاج به محلول الکترولیت داشتند برای تولید برق داشتند)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X