اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

sim800 با پسوند های مختلف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

sim800 با پسوند های مختلف

سلام،من میخوام از ماژول sim800 فقط یرای کنترل از راه دور با sms استفاده کنم و به بلوتوث ، GPRS و GPS نیاز ندارم.از کدوم ماژول باید استفاده کنم که نیاز به اتصال به کامپیوتر و آپگرید فرم وار هم نداشته باشه؟ممنون.
    جدیدترین ویرایش توسط em_eca; ۱۵:۱۰ ۱۳۹۵/۰۹/۰۹.

پاسخ : sim800 با پسوند های مختلف

دقیق نمی دونم منظورتون چیه ؟
    SIM800C به راحتی می تونه مشکل رو حل کنه ولی نمی دونم منظورتون از اینکه ارتباط با کامپیوتر رو نمی خوام و اینا دقیقا چیه ...
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته نمایش پست ها
      دقیق نمی دونم منظورتون چیه ؟
      SIM800C به راحتی می تونه مشکل رو حل کنه ولی نمی دونم منظورتون از اینکه ارتباط با کامپیوتر رو نمی خوام و اینا دقیقا چیه ...
      قبلا جایی خوندم که sim900A رو که خیلی ارزون تر از sim900 بود رو هم میشه به جای sim900 استفاده کرد ولی باید با برنامه و فایل مخصوص خودش آپدیت بشه.برای این پروژه میخوام به کامپیوتر غیر از برنامه نویسی میکرو دیگه احتیاجی نداشته باشم و همین طور ای سی های مبدل سطح ولتاژ.ممنون میشم یه راهنمایی بفرمایید.

دیدگاه

الان SIM800C هیچ مشکلی نداره و به راحتی و بدون نیاز به هیچ گونه اپدیت سازی می تونید در پروژه هاتون استفاده کنید.
        چرا ناراحتی پاتریک!
        + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
        تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
        محصولات

دیدگاه

از SIM800A استفاده کنم مشکلی ایجاد نمیشه؟

دیدگاه

ادیتشد
            درخواست حذف
            ممنون از مدیران و شرمنده از همه دوستان
            جدیدترین ویرایش توسط electronic_2222; ۲۳:۲۴ ۱۳۹۵/۰۹/۱۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronic_2222 نمایش پست ها
              دوست عزیز شما در هرصورت باید با کامپیوتر باودریت ماژول رو تعیین کنید و این قضیه بدون میکرو نشدنیه
              میکرو که حتما باید استفاده بشه،منظورم اینه که sim800A رو میتونم جای sim800 استفاده کنم در صورتی که فقط با کالر ای دی و اس ام اس سروکار داشته باشم و البته احتیاجی به اپدیت با کامپیوتر هم نداشته باشه؟

دیدگاه

ادیتشد
                درخواست حذف
                ممنون از مدیران و شرمنده از همه دوستان
                جدیدترین ویرایش توسط electronic_2222; ۲۳:۲۴ ۱۳۹۵/۰۹/۱۳.

دیدگاه

اصلاح میکنم:
                  دوست عزیز شما در هرصورت باید با کامپیوتر باودریت ماژول رو تعیین کنید و این قضیه بدون"کامپیوتر" نشد
                  اگه امکانش هست یه لینک معرفی بفرمایید که راه اندازی این ماژول رو از ابتدا توضیح داده باشه.ممنون.

دیدگاه

توی فروشگاه سایت ، یکسری پی دی اف واسه برد کاربردی صنعتی هست. اونها مفید هستن البته توی بخش تغذیه خود ماژول ،تغذیه پین های دیتا ، MAX232 و... باید دقت کنید در عمل

دیدگاه

توی فروشگاه سایت ، یکسری پی دی اف واسه برد کاربردی صنعتی هست. اونها مفید هستن البته توی بخش تغذیه خود ماژول ،تغذیه پین های دیتا ، MAX232 و... باید دقت کنید در عمل
                      از نوت بوک استفاده میکنم که فاقد پورت 232 هست،برای تبدیل TTL به USB باید از چه ای سی و برنامه ای استفاده کنم؟ فقط یک بار احتیاج هست که باودریت تنظیم بشه؟
                      مطمئنید در ابتدا باید به کامپیوتر وصل بشه؟داخل دیتاشیت اومده که ماژول به صورت Autobaunding هست و بصورت اوتوماتیک باودریت میزبان یا همون میکرو رو میشناسه و مطابقت میده.

دیدگاه

ماژول مبدل usb ttl pl2303 رو من با ویندوز هفت استفاده کردم (خروجیش 3.3 هست و باید تقسیم مقاومتی سر پین دیتا بذارید) اوکی بود

پیشنهاد من اینه که کامپیوتر رو بیخیال نشید با کامپیوتر برنامه هایی که واسه میکرو مینویسید رو دیباگ و بررسی کنید.
                        جدیدترین ویرایش توسط electronic_2222; ۲۳:۲۲ ۱۳۹۵/۰۹/۱۳.

دیدگاه

ماژول مبدل usb ttl pl2303 رو من با ویندوز هفت استفاده کردم (خروجیش 3.3 هست و باید تقسیم مقاومتی سر پین دیتا بذارید) اوکی بود

ببینید ماژول قابلیت
                          Autobaunding رو داره ولی میکرو نداره! کامپیوتر هم این قابلیت رو داره (دفعه اول باید حروف بزرگ بزنید تو ترمینال کامپیوتر) درواقع ماژول باود ریت میکرو میفهمه ولی میکرو نمیتونه با ماژول ارتباط برقرار کنه . با کامپیوتر یه باود ریت ثابت میدید و کار میکنید دیگه باهاش.
                          پیشنهاد من اینه که کامپیوتر رو بیخیال نشید با کامپیوتر برنامه هایی که واسه میکرو مینویسید رو دیباگ و بررسی کنید.
                          ممنون بابت وقتی که گذاشتید و البته توضیحاتتون.

دیدگاه

مجددا سلام،این مبدل رو تهیه کردم،گفتید باید با تقسیم مقاومتی به ماژول وصل بشه،میشه بیشتر توضیح بدید؟برای تبدیل 5 ولت این مبدل به 3V3 ولت منظورتون هست؟اگه امکانش هست یه شماتیک از اتصال ماژول به این مبدل بذارید.در ضمن آیا برای ویندوز 7 64 بیتی درایور باید نصب بشه؟

جدیدترین ویرایش توسط em_eca; ۲۰:۰۵ ۱۳۹۵/۰۹/۰۹.

دیدگاه

درایور که باید نصب بشه بله

سر RX ماژول و این مبدل باید بذارید. نه برای تبدیل 3.3 به 2.8. باید خودتون محاسبه کنید دقیق یادم نیست مقدار مقاومتا رو. اگرم نمیدونید تقسیم مقاومتی چیه، توی گوگل بزنید "تقسیم مقاومتی" اولین لینک ویکیپدیا رو ببینید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته با مولتی متر ببینید خروجی دیتای این ماژول 5 هست یا 3.3 که برای تبدیل اون به 2.8 با تقسیم مقاومتی اقدام کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X