اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال فوری در مورد اسید مدار چاپی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال فوری در مورد اسید مدار چاپی

سلام دوستان...
    دوستان من تو یه سایتی پودر اسید مدار چاپی دیدم...فرق این پودر با اسیدش چیه؟؟؟...در ضمن اسمشو نوشته بود پودر اسید فریک کلرید...اسید هم اسمش همینه دیگه؟؟؟...میخواستم ببینم طرز استفاده شون چجوریه؟؟؟...تو یه سایتی خونده بودم واسه استفاده مجدد از اسید مایع باید تو یه ظرف توی فظای باز نگه داری بشه...من میخواستم این پودر رو بگیرم تا هر وقت لازم داشتم به مقدار لازم با آب قاطیش کنم...میشه اینطوری؟؟؟آخه من تا حالا تو ساختن PCB تجربه نداشتم...بعد استفاده باید چیکارش کنم؟؟؟بندازم آشغال ؟؟؟ممنون میشم همین لاآن جواب بدید...چون میخوام با سفارش های دیگه بفرستم بیاد...

پاسخ : سوال فوری در مورد اسید مدار چاپی

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
    سلام دوستان...
    دوستان من تو یه سایتی پودر اسید مدار چاپی دیدم...فرق این پودر با اسیدش چیه؟؟؟...در ضمن اسمشو نوشته بود پودر اسید فریک کلرید...اسید هم اسمش همینه دیگه؟؟؟...میخواستم ببینم طرز استفاده شون چجوریه؟؟؟...تو یه سایتی خونده بودم واسه استفاده مجدد از اسید مایع باید تو یه ظرف توی فظای باز نگه داری بشه...من میخواستم این پودر رو بگیرم تا هر وقت لازم داشتم به مقدار لازم با آب قاطیش کنم...میشه اینطوری؟؟؟آخه من تا حالا تو ساختن PCB تجربه نداشتم...بعد استفاده باید چیکارش کنم؟؟؟بندازم آشغال ؟؟؟ممنون میشم همین لاآن جواب بدید...چون میخوام با سفارش های دیگه بفرستم بیاد...

با سلام
    این اسید ها در سه نوع تولید و بفروش میرسند بصورت سنگ و پودر و مایع
    اگر تجربه اولتون هست از مایع استفاده کنید و اگر خواستید ترکیب کنید باید در فضای باز و از ماسک و عینک و دستکش حتما استفاده کن و ظرف پلاستیکی انتخاب کن چون با فلز واکنش نشون میده
    و میزان پودر حل شده در اب مستقیما روی سریع خوردن مس تاثیر داره
    موفق باشید
    انسان فکر میکند ** ماشین کار میکند

دیدگاه

سلام
      اسمش ( پرکلرودوفر ) هستش که بهش میگیم اسید مخصوص مدارچاپی
      مایعش بهتره
      طرز استفادش هم اب رو جوش میاری بعدش میریزیش داخل یه ظرف پلاستیکی مثلا قالب پنیر بعد خیلی یواش اسید رو بریز داخل و حلش کن تا مثل چایی پر رنگ بشه یکم کمتر حالا بوردت رو باید یه گوششو سوراخ کنی و یه سیم مفتولی بهش ببندی چون باید تکونش بدی داخل استید تا مس خورده بشه (گاهی مواقع سیم مفتولی کنده میشه)می تونی رف رو تکون بدی ولی اون روش که گفتم بهتره سیم رو چند بار بپیچون تا زود خورده نشه.
      بعد از استفاده بندازش دور فقط حواست باشه به جایی نریزه هااا زنگی بشه پاک شدنش دیگه............
      موفق باشی
      Proudly @real_ahmadi
      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

یادم میاد یه سیستم جالب دستی ساخته بودم برای این کار با یک محفظه پلاستیکی و یک درگیری ایجان میکرد بطور منظم با یک موتور که حاصل این درگیری میشد تکون دادن محفظه بصورت منظم خیلی جالب بود اگر فرصت بود مراح ساختشو با شکل میزارم
        علاقه مندان یه آماری بدید که شروع کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atmel-avr نمایش پست ها
          یادم میاد یه سیستم جالب دستی ساخته بودم برای این کار با یک محفظه پلاستیکی و یک درگیری ایجان میکرد بطور منظم با یک موتور که حاصل این درگیری میشد تکون دادن محفظه بصورت منظم خیلی جالب بود اگر فرصت بود مراح ساختشو با شکل میزارم
          علاقه مندان یه آماری بدید که شروع کنیم
          باید سیستم جالبی باشه...کاملا مشتاق این آموزشیم...

دیدگاه

باید سیستم جالبی باشه...کاملا مشتاق این آموزشیم...
            کلا حدود 15 هزارتومان میشه دیگه ریخت و پاش نداره و و کار تمز میشه و دست انسان درگیر اسید نمیشه در اینده نزدیک آموزش ساختش رو شروع میکنیم

دیدگاه

سلام دوستان...
              دوست عزیز برو لوازم ازمایشگاهی بگو کلرید اهن برای اسید مدار چاپی میخوام بعد من ایرانیشو خریدم کیلویی2.5 و خارجیشو نداشت و گفت حدود کیلویی 5 تومنه اونوقت باید بسته 200 گرمیشو بخری 5 تومن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X