اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد انتخاب میکرو موتور برای کوادکوپتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد انتخاب میکرو موتور برای کوادکوپتر

سلام دوستان...
    دوستان من تو یه سایتی یه سری میکرو موتور دیدم..خیلی ازشون خوشم اومد...میخواستم ببینم این موتوری که مشخصاتشو قرار دادم ، به درد یه کواد کوپتر کوچیک و جمع و جور میخوره؟؟؟؟
    ---------------------------------
    عکسش:::

--------------------
    وزن::1.5 گرم...
    • 40000RPM
    • طول با احتساب شافت: 18 میلی متر
    • طول بدنه: 14 میلی متر
    • قطر بدنه: 6 میلی متر
    • قطر شافت: 0.8 میلی متر
    • طول سیم: 5 سانتی متر
    • ولتاژ 2.5 الی 4 ولت
    • -----------------------تازه گارانتی هم داره...قیمتش هم عالیه...میخواستم ببینم این واسه یه کواد کوپتر کوچیک و شیک و جمع و جور به درد میخوره؟؟؟در ضمن اینو باید چه جوری به فریم کواد بست؟؟؟یکیم اینکه واسه این حتما باید ملخ با سوراخ 0.8 بندازم؟؟همچین ملخی پیدا میشه؟؟؟؟
    • ممنون میشم جواب بدید...
    • -------------

پاسخ : سوال در مورد انتخاب میکرو موتور برای کوادکوپتر

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
    سلام دوستان...
    دوستان من تو یه سایتی یه سری میکرو موتور دیدم..خیلی ازشون خوشم اومد...میخواستم ببینم این موتوری که مشخصاتشو قرار دادم ، به درد یه کواد کوپتر کوچیک و جمع و جور میخوره؟؟؟؟
    ---------------------------------
    عکسش:::

--------------------
    وزن::1.5 گرم...
    • 40000RPM
    • طول با احتساب شافت: 18 میلی متر
    • طول بدنه: 14 میلی متر
    • قطر بدنه: 6 میلی متر
    • قطر شافت: 0.8 میلی متر
    • طول سیم: 5 سانتی متر
    • ولتاژ 2.5 الی 4 ولت
    • -----------------------تازه گارانتی هم داره...قیمتش هم عالیه...میخواستم ببینم این واسه یه کواد کوپتر کوچیک و شیک و جمع و جور به درد میخوره؟؟؟در ضمن اینو باید چه جوری به فریم کواد بست؟؟؟یکیم اینکه واسه این حتما باید ملخ با سوراخ 0.8 بندازم؟؟همچین ملخی پیدا میشه؟؟؟؟
    • ممنون میشم جواب بدید...
    • -------------
    یکی از این موتورها رو یکی از شاگردام اورده بود .موقعی که به تغذیه وصل میشد با اون حجم کوچیکش به راحتی رو هوا می موند.حالا اگه نیروی چهارتا از این میکرو موتورها رو، برای کواد کوپتورجمع ببندیم به راحتی گشتاورللازم و تولید می کنند.البته اون می گفت از روی یه هلی کوپترجدا کرده.پس میشه.خودم هم می خوام این کاررو بکنم.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

پس به درد میخوره....این ملخش رو چیکار کنم؟؟؟اینجور ملخ با سوراخ 0.8 پیدا میشه؟؟اصلا هست همچین ملخی؟؟؟

دیدگاه

این حلقه ها چین؟؟؟

سلام دوستان ...
        من تو یه سایتی یه سری ملخ واسه کواد کوپتر دیدم....تو عکساشون یه سری واشر مانند سیاه رنگ کنارشون بود...میخواستم ببینم اینا چین؟؟؟عکسو ببینین...

------------------
        این حلقه ها تبدیل آیا؟؟؟
        الآن این ملخی که میبینید قطر سوراخش 0.8 میلی متر هست...مثلا با اینا میشه این ملخ رو روی شفت 1 میلی متر یا 0.5 میلی متر بست؟؟؟
        ممنون میشم جواب بدید...فوری هست...

دیدگاه

سلام دوستان...
          با سلام و درود
          بله با چنین موتورهایی می توان ربات پرنده ی کوچک ساخت.
          به عنوان مثال ربات Crazyflie که یک طرح متن باز است نیز از چنین موتورهایی استفاده می نماید.
          برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ربات متن باز Crazyflie این پایگاه مجازی را مشاهده نمایید:
          Home | Bitcraze

این موارد را نیز می توانید بررسی نمایید:
          1- [ROBOTIC] آموزش ساخت پهپاد QuadCopter - نانو کوپتر - CJMCU
          2- [ROBOTIC] آموزش ساخت پهپاد QuadCopter - نانو کوپتر

سلام دوستان ...
          من تو یه سایتی یه سری ملخ واسه کواد کوپتر دیدم....تو عکساشون یه سری واشر مانند سیاه رنگ کنارشون بود...میخواستم ببینم اینا چین؟؟؟عکسو ببینین...

------------------
          این حلقه ها تبدیل آیا؟؟؟
          الآن این ملخی که میبینید قطر سوراخش 0.8 میلی متر هست...مثلا با اینا میشه این ملخ رو روی شفت 1 میلی متر یا 0.5 میلی متر بست؟؟؟
          ممنون میشم جواب بدید...فوری هست...
          با سلام و درود
          واشرهایی که همراه ملخ عرضه می شود برای این است که از آن ملخ بتوان روی موتورهایی که محورهایی با اندازه های متفاوت دارند استفاده نمود مثلا اگر اندازه محور موتور کوچک باشد از واشری با سوراخ کوچکتر استفاده می شود.

ملخ های این نوع Micro Motor ها فاقد داشر می باشند و ملخ با فشار به محور محکم می شود.

باید دقت داشته باشیم که ملخ ها را به صورت ساعتگر(CW) و پادساعتگر(CCW) تهیه نماییم. مثلا یک ربات پرنده ی 4 موتوره نیازمند 2 ملخ از نوع ساعتگر(CW) و 2 ملخ از نوع پادساعتگر(CCW) است.

در انتخاب ملخ و موتور باید به میزان نیروی پیشرانه ی تولیدی توسط آن ها و متناسب بودن میزان پیشرانه به وزن ربات نیز دقت داشت.

اگر نتوانستید ملخ مناسب پیدا کنید می توانید از این موتورها که ملخ نیز همراهشان عرضه می شود استفاده نمایید:
          1- میکرو موتور 16mm با ملخ CW/CCW 46mm*8mm
          2- میکرو موتور 21mm با ملخ CW/CCW 55mm*8mm
          جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۲۰:۲۳ ۱۳۹۵/۱۰/۱۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X