اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

داغ کردن سنسور اوپتوکانتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

داغ کردن سنسور اوپتوکانتر

سلام دوستان...
    من امروز ب ه مشکل عجیبی برخوردم...به تازگی رفتم یه دونه سنسور اوپتوکانتر گرفتم..میخواستم تستش کنم...با یه ال ای دی...وقتی به تغذیه وصلش میکنم ، 400 میلی آمپر جریان ناقابل رو میکشه میبره...یه بوی سوختگی هم میده شبیه بوی سوختن ال ای دی....البته درست کار میکنه هاااا...
    فقط میخوام بدونم این واسش ظرری که نداره؟؟؟؟بعدا مشکل نمیشه؟؟؟
    اینم عکسش...

---------------
    ممنون میشم جواب بدید...

پاسخ : داغ کردن سنسور اوپتوکانتر

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
    سلام دوستان...
    من امروز ب ه مشکل عجیبی برخوردم...به تازگی رفتم یه دونه سنسور اوپتوکانتر گرفتم..میخواستم تستش کنم...با یه ال ای دی...وقتی به تغذیه وصلش میکنم ، 400 میلی آمپر جریان ناقابل رو میکشه میبره...یه بوی سوختگی هم میده شبیه بوی سوختن ال ای دی....البته درست کار میکنه هاااا...
    اینم عکسش...

---------------
    ممنون میشم جواب بدید...
    با سلام :
    یا پایه ها را درست وصل نکردید، یا برق بیش تر از مورد نیاز به آپتو کانتر دادید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان...
    اینم عکسش...

---------------
    ممنون میشم جواب بدید...
    ولتاژ تغذیه را چند ولت انتخاب کردید.؟
    ولتاژ این قطعه 3.3 الی 5 ولت و جریان مصرفی آن 15 میلی آمپر است.!!!
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

والا تو توضیحات سایت فروشنده نوشته 5 ولت...من هم 3 ولت دادم...زیاد نه...اول پایه ها رو استباه زده بود ال ای دی کار نمیکرد و سنسور هم بو نمی داد...ولی بعدا که پایه ها رو درست زدم سنسور به خوبی کار میکرد و بو هم میداد...

دیدگاه

والا تو توضیحات سایت فروشنده نوشته 5 ولت...من هم 3 ولت دادم...زیاد نه...اول پایه ها رو استباه زده بود ال ای دی کار نمیکرد و سنسور هم بو نمی داد...ولی بعدا که پایه ها رو درست زدم سنسور به خوبی کار میکرد و بو هم میداد...
        با سلام:
        ولتاژ تغذیه 3.3 ولت الی 5 ولت می باشد، چون شما 3 ولت دادید نور ال ای دی ضعیف تر روشن می شود اما کار می کند، پس مشکل سوختن این قطعه بخاطر ولتاژ بیش تر نبوده بلکه وصل پایه اشتباه می باشد. ( چون قطعه بو می دهد، به احتمال قوی سوخته است با جریان 450 میلی آمپر، یعنی جریان 30 برابر بیش تر).

دیدگاه

نه ولی کار میکنه...الانم داره کار میکنه...مشکلی نداره فقط بو میده...همین...کارش هم به صورت درسته...

دیدگاه

نه ولی کار میکنه...الانم داره کار میکنه...مشکلی نداره فقط بو میده...همین...کارش هم به صورت درسته...
            اگر شما پایه ها به ترتیب زیر وصل و با ولتاژ 5 ولت کار کنید.
            1- شماا باید پایه های 2 و 4 را گراند یا به خط منفی وصل کنید.
            2- پایه 2 را با یک مفاومت بین 250 الی 330 اهم به ولتاژ +5 ولت وصل کنید.
            3 - پایه 3 را با یک مقاومت 10 کیلو اهم به +5 ولت وصل کنید.
            اگر شما تمام پایه ها را درست وصل کرده باشید، زمانی که جسمی در شیار این قطعه نباشد، ولتاژ بین گراند و پایه 3 باید صفر ولت باشد ولی اگر جسمی در شیار این قطعه قرار گیر ولتاژ بین پایه 3 و گراند باید چیزی در حد +5 ولت باشد. آیا این ولتاژ ما را دارید.؟ البته برای ولتاژ تغذیه 3 ولت حدود اعداد قراعت شده باید حدود 3 ولت باشد.فقط بفرمائید، حالا که مدار از نظر شما به درستی کار می کند، جریان مصرفی چند میلی آمپر است.؟ لطفا گرادش کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X