اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استاندارد دیود های زینر موجود در بازار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استاندارد دیود های زینر موجود در بازار

با سلام :
    در این پست، استاندارد دیود های زینرموجود در بازار را برای کاربران علاقه مند، آپلود می کنم. امید است مورد توجه کاربران گرامی قرار گیرد.

علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

پاسخ : استاندارد دیود های زینر موجود در بازار

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
    با سلام :
    در این پست، استاندارد دیود های زینرموجود در بازار را برای کاربران علاقه مند، آپلود می کنم. امید است مورد توجه کاربران گرامی قرار گیرد.

با سلام و تشکر از اطلاعاتتون ، لطفا در مورد دیود های زنر ۳ و ۴ پایه هم مختصر توضیحی بدید
    من یک دیود زنر برای منبع تغذیه سوئیچینگ از بازار تهیه کردم که چهار پایه داشت ،فک میکنم شمارش ۱n4148 بود .بعدا عکسش رو هم میذارم . با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      با سلام :

رگولاتورها ی خطی و دیود های زنرعملکرد مشابهی دارند.البته در ظاهر.ایااز استانداردوترکیب ساختاری با هم شباهت دارند یا کلامتفاوتند؟مثلا می شود گفت که رگولاتور7805 نوعی زنر است؟
      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
        رگولاتورها ی خطی و دیود های زنرعملکرد مشابهی دارند.البته در ظاهر.ایااز استانداردوترکیب ساختاری با هم شباهت دارند یا کلامتفاوتند؟مثلا می شود گفت که رگولاتور7805 نوعی زنر است؟
        با سلام :
        دیود های زینر و ولتاژ رگولاتورها فقط از نظر تثبیت کننده ولتاژ با هم متشابه می باشند، اما دیود های زینر زیر بنای ساخت رگولاتور ها می باشند. مثلا برای ساخت یک رگولاتور ترانزیستوری 5 ولت ما باید یک زینر 4.3 ولت + یک ترانزیستور و یک یا 2 مقاومت استفاده کنیم کلا این رگولاتور ترانزیستوری 3 پایه می شود، پس این قطعه را بصورت یک تکه داخل یک پک قرار دادند و شد رگولاتور 5 ولت. پس هیچ ولتاژ رگولاتوری را نمی توان یافت که در آن از دیود زینر استفاده نشده باشد.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط RAMONA نمایش پست ها
        با سلام و تشکر از اطلاعاتتون ، لطفا در مورد دیود های زنر ۳ و ۴ پایه هم مختصر توضیحی بدید
        من یک دیود زنر برای منبع تغذیه سوئیچینگ از بازار تهیه کردم که چهار پایه داشت ،فک میکنم شمارش ۱n4148 بود .بعدا عکسش رو هم میذارم . با تشکر
        با سلام:
        دیود 4148 یک دیود معمولی سیگنال است و 2 پایه می باشد. و دیود های ولتاژ رفرنس 3 پایه و ولتاژ رگولاتور های سری 78 و 79 همگی 3 پایه. اما ولتاژ رگولاتور های بیش از 3 پایه هم وجود دارند ماننده 723
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X