اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در خصوص ریموت کنترل برق ( لوستر)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در خصوص ریموت کنترل برق ( لوستر)

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    من یه مشکلی برام پیش اومده، خواهش میکنم کمک کنید .
    ما چند وقتی هست که از این ریموت کنترل های برق برای روشنایی خونمون استفاده میکنم

برندش واسه چینه ، و واسه من 4 کانال هست که من برای لوستر ها و چراغ اتاق خواب ازش استفاده کردم.
    مشکل جالب من اینکه ریموت این تا یه ضربه بهش بخوره مثلا از دستت بیافته زمین دیگه کار نمیکنه ،
    هیچ رقمه کار نمیکنه ، تنها راهش اینکه برق اصلی گیرنده ها که همون روشنایی و لوستر باشه رو چند ساعت قطع کنی باتری ریموت رو در بیاری حال بده بهت درست بشه ، تا الان خیلی مواظب بودیم نیافته ولی چند بار اینجور شده تا آخرین بار که دیگه هیچ رقم کار نمیکنه
    میخوام بدونم میشه مثل این ریموت رو درست کنم یا میشه مثلا اگه دوباره درست شد ازش کپی بگیرم همون کپی ریموت ؟؟
    میدونم ریموتش رادیویی یعنی از فاصله زیاد تا 10 یا 20 متر میگیره .
    دلم نمیاد برم یکی دیگه بخرم چون 130 پول دادم از همه بدتر تعویض گیرنده هاش عذابه چون توی سقف کاذب به زور جا کردم و سیم کشی خفن کردم.
    بعدش هم از کجا معلوم اون هم مثل این قبلی نشه .
    ممنون میشم کمک کنید.

پاسخ : کمک در خصوص ریموت کنترل برق ( لوستر)

کسی جواب ما رو نمیده ؟؟

دیدگاه

درود دوست عزیز
      از انجایی که میگید با ضربه به ریموت فرستنده مشکل ایجاد میشه پس مشکل از گیرنده نیست معمولا این نوع فرستندها از ای سی های
      2260-2262-2264 استفاده میشه ریموت فرستنده رو باز کنید یه عکس ازش قرار بدید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
      جدیدترین ویرایش توسط Mehrdad khosravi; ۱۰:۲۷ ۱۳۹۵/۰۹/۱۴.
      طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
      امروز رو کامل زندگی کن...
      (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

من برد ریموت را کامل چک کردم اثری از شکستگی یا خرابی PCB نیست حداقل ظاهری نیست ، بعدش هم من فکر میکنم اشکال از قطعه فرستنده LR1 باشه
        میشه عوض کنیم تست کنم ؟؟ اصلا این قطعه چی هست کارش چیه ؟؟

دیدگاه

همونطور که گفتم ای سی 2260 هست
          اگر بخوای ریموت خودت رو درست کنی میتونی با تعویض اون کریستال 433 مشکل رو حل کنی (معمولا 80٪ موارد ضربه خرابی کریستاله)
          علاوه بر این موتونی یه ریموت 433 فیکس کد تهیه کنی
          لینک زیر یه نمونه از ریموتهای موجود بازاره البته این 315 هست شما به 433 نیاز دارید
          خرید ریموت 4 کانال 315MHz کدفیکس قهوه ای با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه ECA. مرجع انواع ریموت کنترلر و سایر قطعات جدید الکترونیکی

و کد ای سی رو یکی کنی و ریموتها رو گسترش بدی
          موفق و پاینده باشی
          جدیدترین ویرایش توسط Mehrdad khosravi; ۱۴:۴۵ ۱۳۹۵/۰۹/۱۳.
          (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mehrdad khosravi نمایش پست ها
            همونطور که گفتم ای سی 2260 هست
            اگر بخوای ریموت خودت رو درست کنی میتونی با تعویض اون کریستال 433 مشکل رو حل کنی (معمولا 80٪ موارد ضربه خرابی کریستاله)
            علاوه بر این موتونی یه ریموت 433 فیکس کد تهیه کنی
            لینک زیر یه نمونه از ریموتهای موجود بازاره البته این 315 هست شما به 433 نیاز دارید
            خرید ریموت 4 کانال 315MHz کدفیکس قهوه ای با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه ECA. مرجع انواع ریموت کنترلر و سایر قطعات جدید الکترونیکی

و کد ای سی رو یکی کنی و ریموتها رو گسترش بدی
            موفق و پاینده باشی
            آقا واقعا ممنون از راهنماییت ، خیلی قشنگ توضیح دادی
            فقط یه سوال کریستال کارش ارسال سیگنال هست ؟
            و اینکه اول باید این ریموت رو درست کنم بعد کپی روی ریموت دوم بشه
            یا نه اگه ریموت دوم بخرم میتونم بدون تعویض کریستال اونو درست کنم ؟ البته منطق میگه اول باید درست بشه
            بعد یکی کردن کد ها کار من هست من خودم یک مقدار فنی هستم نه مثل شما استاد .
            حدود قیمت کریستال چنده ؟ پاساژ امجد احتمالا داره بخرم ؟

در ضمن این ریموت میشه دیگه ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط balhayeabi نمایش پست ها
              آقا واقعا ممنون از راهنماییت ، خیلی قشنگ توضیح دادی
              فقط یه سوال کریستال کارش ارسال سیگنال هست ؟
              و اینکه اول باید این ریموت رو درست کنم بعد کپی روی ریموت دوم بشه
              یا نه اگه ریموت دوم بخرم میتونم بدون تعویض کریستال اونو درست کنم ؟ البته منطق میگه اول باید درست بشه
              بعد یکی کردن کد ها کار من هست من خودم یک مقدار فنی هستم نه مثل شما استاد .
              حدود قیمت کریستال چنده ؟ پاساژ امجد احتمالا داره بخرم ؟

در ضمن این ریموت میشه دیگه ؟؟
              http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D9%86%D9%...%B1%D9%86.html
              ;کریستال قلب تپنده مدار هست
              نیازی نیست حتما این ریموت رو درست کنی ریموتای دیگه به راحتی کد میخوره فقط کافیه پایهای 1 تا8 ای سی رو مطابق ریموت اصلی به زمین یا مثبت وصل کنید برای تکثیر هم به همین ترتیب عمل میکنی
              بله کار خیلی ساده ای هست فقط همونطور که گفتم پایهارو وصل میکنی در مدار شما پایه 2 ایسی به مثبت و پایه 8 به منفی وصل شده بقیه ریموتها هم همین کار رو انجام بدید
              کریستال هم زیر 1000 تومان باید باشه
              بله پاساژ امجد گیتون میاد
              نه این ریموت کد لرن هست شما باید کد فیکس بگیرید بگید ریموت کد فیکس 433 مکا هرتز میخوام
              موفق و پیروز باشید
              (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

ظاهرا داخل ریموت کد فیکس 433 مگا هرتز که شما گفتین از ای سی های مختلف مثل PT2262 و یا PT2264 استفاده میکنه ، آیا اینها باهم برای کار بنده فرقی میکنه
                لینکی از یه ریموت مورد تایید از لحاظ میشه لطف کنید بذارید.
                این خوبه ؟؟

یا این http://iran-micro.com/%D8%B1%DB%8C%D...87-p-7989.html

دیدگاه

تفاوتی نداره هر یه مدل جواب میده 2260-2262-2264 هر سه مشابه هستند
                  (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

سلام مجدد
                    پس از گشت زیاد توی پاساژ امجد و غیره اخر نتونستم کریستال 433 جداگانه پیدا کنم ، یه ماژول فرستنده پیدا کردم توش همین کریستال 3 پایه داشت قراره از اون باز کنم بزنم به ریموت خودم.
                    من یه راهنمایی دیگه میخواستم ، طبق این عکس ای سی دو تا ریموت باهم فرق میکنه البته قبلا گفتید تفاوتی نمیکنه ولی ظاهرا این 9 پایه است برای همین نمیدونم الان بخوام پایه 2 و هشت رو طبق ریموت خودم لحیم کنم از کدوم ور 1 میشه ؟؟
                    بعدشم اینکه روی برد خیلی سخت میشه مثبت و منفی رو تشخیص داد ، میشه راهنمایی کنید چطور لحیم کنم ؟؟
                    واقعا ممنون

دیدگاه

درود دوست عزیز
                      مشکلی ایجاد نمیکنه شما به بقیه پایه ها کاری نداشته باشید پایه 1تا 8 هر دو ای سی مربوط به کد دهی هست
                      در ای سی 2260 پایه 9 منفی و پایه 16 مثبت هست در ای سی 2262 هم پایه 9 منفی و پایه 18 مثبت برای اینکه متوجه بشی پایه کد به مثبت وصل شده یا منفی میتونی پرا بازر مولتی متر رو به این پایه ها بزنی و مسیرو دنبال کنی
                      پیشنهاد میکنم اول ریموتی رو که گرفتی کد دهی کنی و از عملکرد گیرندها مطمعن بشی سپس اگر خواستید کریستال رو جابه جا کنید
                      موفق و پیروز باشد.
                      (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

درود دوست عزیز
                        مشکلی ایجاد نمیکنه شما به بقیه پایه ها کاری نداشته باشید پایه 1تا 8 هر دو ای سی مربوط به کد دهی هست
                        در ای سی 2260 پایه 9 منفی و پایه 16 مثبت هست در ای سی 2262 هم پایه 9 منفی و پایه 18 مثبت برای اینکه متوجه بشی پایه کد به مثبت وصل شده یا منفی میتونی پرا بازر مولتی متر رو به این پایه ها بزنی و مسیرو دنبال کنی
                        پیشنهاد میکنم اول ریموتی رو که گرفتی کد دهی کنی و از عملکرد گیرندها مطمعن بشی سپس اگر خواستید کریستال رو جابه جا کنید
                        موفق و پیروز باشد.

سلام - طبق عکس های من پیش رفتم ولی تو هیچ کدوم از راه های کار نکرد ، یعنی اول به توصیه شما ریموت رو کد دادم امیدوارم درست داده باشم ولی جواب نداد ،
                        بعدش هم من کریستال LR1433.92 پیدا نکردم ولی عین همین رو پیدا کردم روش زده HCR433.92 حالا نمیدونم چه فرقی میکنه روی ریموت اصلی بستم لحیم کردم اونم کار نکرد .
                        حالا جالبه اگه از گیرنده باشه ، باید مثلا یکیش خراب باشه نه چهار تاش
                        چه کنم ؟؟
                        عکس 1 کریستال قبلی

عکس دوم : کریستال جدید

عکس سوم : لحیم کاری من کریستال جدید

عکس چهارم : کد دهی به ریموت جدید که گفتید طبق ریموت قبلی پین 2 مثبت و پین 8 منفی که ردیف پایین منفی و ردیف بالا مثبت

جدیدترین ویرایش توسط balhayeabi; ۱۱:۴۸ ۱۳۹۵/۰۹/۱۷.

دیدگاه

درود دوست عزیز
                          موفق و پیروز باشد.
                          من کریستال ریموت اصلی خودم رو هم با یه 433 عوض کردم جالبه اون هم درست نشده البته من حدس میزنم کریستال ش باید عین خودش باشه
                          کریستال LR1433.92 ولی کریستال من روش زده R433A که به آیا تفاوت داره ؟؟
                          حالا من از رسیور هم یه عکس میذارم شاید بتونه کمک کنه

ای سی تصویر : SYN470R - 1238 و کریستال هم زده 6.7458 که کلا درک نمیکنم چرا این هارو این چشم بادومی های چینی استفاده کردن

دیدگاه

این پست های دوستان هست که در مورد این کریستال و ای سی به کار رفته در گیرنده بحث کردن ، ظاهرا من باید حتما از کریستال 433.92 استفاده کنم این 92 یه چیزی داره چون هم کریستال خود ریموت جدید که خریدم روش زده 433 و همچنین کریستال نو که خریدم گفتم 433.92 پیدا نکردم از روی یدونه ماژول باز کردم زده 433 .

دیدگاه

درود دوست عزیز
                              درسته این مشکل برمیگرده به فرستنده و گیرنده دلیلش هم میتونه نداشتن همخوانی بین ماژول گیرنده و فرستنده باشه
                              که اگر کریستال مشابه خودش رو پیدا نکردی میتونی ماژول گیرنده رو هم یه تست بزنی تا مشکل کار پیدا بشه
                              برای این کار پیشنهاد میکنم یه گیرنده ask433 بگیری و ماژول گیرنده روی برد رو عوض کنی ببینی مشکل حل میشه یا نه

نکته دیگه ای هم که در ریموتهای جدید بایدنظر بگیری برای گیرنده مقاومت اسیلاتور ای سی فرستنده هست که مقدارش در دیکد شدن گیرنده موثر هست
                              موفق باشی
                              (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X