اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای یک مدار ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای یک مدار ساده

سلام دوستان...
    دوستان من یه مدار ساده میخواستم که بتونم با میکرو بهش دستور بدم که مثلا هر وقت خروجی میکرو یک شد ، قطب خروجی به ترتیب مثبت و منفی باشه و اگه صفر شد قطب خروجی به ترتیب منفی و مثبت باشه...چجوری میشه؟؟؟؟با ترانزیستور میشه؟؟؟ممنون میشم یه مدار ساده هم لطف کنید...
    کلا میخوام قطب خروجی عوض کنم...
    ممنون میشم...

پاسخ : راهنمایی برای یک مدار ساده

سلام
    دقیق تر و واضح تر بگو...یعنی چی قطب خروجی مثب و منفی یا منفی و مثبت باشه؟؟/یعنی یکی از پین های میکرو هم مثبت باشه هم منفییعنی چی منظورت..واضح بگو
    بدرود
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ببین آقای مهندس...من یه مداری میخوام که با یه پایه میکرو تحریک بشه....شما فرض کن این مدار یک ورودی که اسمش IN هست و دو خروجی به ترتیب به نام A و B هست...من میخوام هر وقت IN یک باشه A=1 و B=0 باشه..و هر وقت هم IN صفر بود A=0 و B=1 بشه...همین...انگار دارم جهت چرخش یک موتور رو با یه پایه میکرو انجام میدم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
        ببین آقای مهندس...من یه مداری میخوام که با یه پایه میکرو تحریک بشه....شما فرض کن این مدار یک ورودی که اسمش IN هست و دو خروجی به ترتیب به نام A و B هست...من میخوام هر وقت IN یک باشه A=1 و B=0 باشه..و هر وقت هم IN صفر بود A=0 و B=1 بشه...همین...انگار دارم جهت چرخش یک موتور رو با یه پایه میکرو انجام میدم...
        دوتا شرط بنویس واسه میکرو اگه فالان پایه 0بود b=1 وa=0 وقتی هم همون پایه 1شدa=1وb=0بشه حالا توی سخت افزار باید یه حالت اولیه مشخص کنی با مقاومت پول اپ یا پول داون اگه اپ بزاری باید یه کلید بزاری که صفر کنه پایه رو اگرم دون گزاشتی یه کلید بزار که اپ کنه پایه رو
        موفق باشی
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نه میخوام یه مدار ترانزیستوری باشه چون میخوام ازش 500 میلی جریان بکشم...

دیدگاه

نه میخوام یه مدار ترانزیستوری باشه چون میخوام ازش 500 میلی جریان بکشم...
            خب میتونی پایه میکرو رو با یه مقاومت به بیس یه ترانزیستور وصل کنی اینطوری میتونی جریان بالا داشته باشی
            ترانزیستور رو در حالت امیتر مشترک ببند
            آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نه در این حد نیس...خب شما از این مداری هایی دیدی که بدون آیسی درایور میاد با چهرتا ترانزیستور یه مدار چپ گرد راست گرد واسه موتور میسازه بعد با میکرو راه میندازه...از همونا میگم...حالا 500 میلی هم نه 250 میلی....آمپر...

دیدگاه

نه در این حد نیس...خب شما از این مداری هایی دیدی که بدون آیسی درایور میاد با چهرتا ترانزیستور یه مدار چپ گرد راست گرد واسه موتور میسازه بعد با میکرو راه میندازه...از همونا میگم...حالا 500 میلی هم نه 250 میلی....آمپر...
                سلام
                خوب چرا میخوای کار رو سختش کنی؟؟؟از l293استفاده کن...بهتره که
                بدرود
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

میتونی از یه رله دو کنتاکت استفاده کنی که با یه C945 درایو شده باشه
                  اگه جریان بیشتر هم میخوی از یه IRF9530 استفاده کن
                  موفق باشی
                  ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

سلام ، کافیه یک پل H با چهار تا ماسفت درست کنید ، بعد با میکرو ضربدری به گیت هاشون فرمان بدید ...
                    به راحتی میتونید قطب هارو عوض کنید.
                    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
                    ارتباط با من : ir02x6
                    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X