اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست معرفی ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست معرفی ترانزیستور

سلام دوستان...
    دوستان من یه ترانزیستور NPN میخوام که جریان کلکتورش 0.3 آمپر یعنی 300 میلی آمپر باشه...ولتاژش هم فرقی نمیکنه...پیدا نمیکنم..خواهشا اگه میدونید معرفی کنید....اگه از خانواده ترانزیستور های BC باشه خیلی بهتره...باز ممنون میشم معرفی کنید...

پاسخ : درخواست معرفی ترانزیستور

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
    سلام دوستان...
    دوستان من یه ترانزیستور NPN میخوام که جریان کلکتورش 0.3 آمپر یعنی 300 میلی آمپر باشه...ولتاژش هم فرقی نمیکنه...پیدا نمیکنم..خواهشا اگه میدونید معرفی کنید....اگه از خانواده ترانزیستور های BC باشه خیلی بهتره...باز ممنون میشم معرفی کنید...
    سلام
    ترانزیستور
    2n2222
    استفاده کن خوبه
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
      سلام
      ترانزیستور
      2n2222
      استفاده کن خوبه
      موفق باشید
      با سلام خدمت آقای مهندس علی احمدی

باید عرض کنم ترانزیستور 2n2222 یه خورده مقاومت کلکتور امیترش بالا هست و همین باعث اعمال توان زیاد بهش میشه

پیشنهاد میکنم ترانزیستور BC639 که npn هست ( جریان کلکتور 1000 میلی آمپر ) رو بگیرید از 2n2222 خیلی بهتره

به این آدرس برید ( پیشنهاد میکنم از روبوایکیو خرید نکنید )
      خرید اینترنتی ترانزیستور BC639 معمولی به صورت خرده و عمده و قیمت انواع ترانزیستور دو قطبی BJT در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو
      جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۷:۵۹ ۱۳۹۵/۰۹/۱۱.
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

bd 139 ترانزیستو ر npn
        و bd140 ترانزیستور pnp
        مزیت ها: فرکانس کاری بسیار بالا (می تونی فرستنده fm بسازی ) - ولتاژ کاری تا 100 ولت - و از همه مهمتر زوج بودنشون - و قیمت پایین 800 تومن
        دیگه گزینه ی دیگه ای براتون نمیزاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
          با سلام خدمت آقای مهندس علی احمدی

باید عرض کنم ترانزیستور 2n2222 یه خورده مقاومت کلکتور امیترش بالا هست و همین باعث اعمال توان زیاد بهش میشه

پیشنهاد میکنم ترانزیستور BC639 که npn هست ( جریان کلکتور 1000 میلی آمپر ) رو بگیرید از 2n2222 خیلی بهتره

به این آدرس برید ( پیشنهاد میکنم از روبوایکیو خرید نکنید )
          http://www.roboeq.ir/products/detail...D8%B1%20BC639/
          جریان 1 امپر زیاده..چرا از روبو ایکیو خرید نکنم؟؟؟
          نوشته اصلی توسط antipa نمایش پست ها
          bd 139 ترانزیستو ر npn
          و bd140 ترانزیستور pnp
          مزیت ها: فرکانس کاری بسیار بالا (می تونی فرستنده fm بسازی ) - ولتاژ کاری تا 100 ولت - و از همه مهمتر زوج بودنشون - و قیمت پایین 800 تومن
          دیگه گزینه ی دیگه ای براتون نمیزاره
          درحدفرستنده نمیخوام..این ترانزیستور 139 و 140 جریانشون 1.5 آمپره..اینا هم زیادن...به نظر من همون 2N2222 عالیه..

دیدگاه

جریان 1 امپر زیاده..چرا از روبو ایکیو خرید نکنم؟؟؟

درحدفرستنده نمیخوام..این ترانزیستور 139 و 140 جریانشون 1.5 آمپره..اینا هم زیادن...به نظر من همون 2N2222 عالیه..
            سلام به شما دوست گرامی

چند نکته :
            1_درسته که جریان شما 300 میلی آمپر هستش اما هیــــــچ ایرادی نداره که یه ترانزیستور بگیرید که ماکزیمم جریان قابل تحملش چند برابر این جریانی باشه که شما میخواید
            2_بهتره ترانزیستوری بگیرید که مقاومت کلکتور امیترش کمترین میزان رو داشته باشه
            این باعث میشه توان کم تری روی ترانزیستور تلف بشه و مصرف کننده شما ( بار ) توان مورد نیاز رو بخوبی دریافت کنه نه این که یه مقدار از توانی که باید به بار برسه رو ترانزیستور تلف شه . . .
            همینطور هرچه مقاومت کلکتور امیتر ترانزیستور شما زیادتر باشه و توان بیشتری روش تلف شه دمای اون هم بالاتر میره و همین مسئله عمر ترانزیستور رو پایین میاره
            3_همیشه وقتی میخواید قطعه بگیرید یه چیزی بگیرید که همه فن حریف باشه . یعنی هرچه پرکاربرد تر باشه بهتره

پس در کل :
            هر چه ماکزیمم جریان ترانزیستور شما بیشتر بهتر
            هر چه ولتاژ ترانزیستور شما بالاتر بهتر
            هر چه توانش بالاتر بهتر
            و . . .

ضمن این که قیمت این ترانزیستور همش 1000 ریال هستش و در واقع قیمتی هم که نداره همینطور برخلاف ترانزیستور های bd جمع و جور و کوچیک هست و جا نمیگیره
            پس با توجه به نکاتی که عرض کردم bc639 نسبت به 2n2222 گزینه مناسب تری هستش

در مورد روبوایکیو هم باید بگم بنده قبلا مشتریش بودم اما به دلیل کیفیت پایین محصولاتش و همینطور قیمت بالا دیگه ازش خرید نمیکنم

موفق و موید باشید

یا حق
            جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۹:۱۰ ۱۳۹۵/۰۹/۱۱.

دیدگاه

ممنون آقا رضا...بعد یه سوال دیگه....شما میگیر هر چی مقاومت بین کلکتور و امیتر بیشتر باشه توان ترانزیستور زیاده...این یعنی زیاد مصرف میکنه منظورم روی زمان دشارژ شدن باتری تاثیر داره؟؟؟
              -------------
              در مورد روبوایکیو انصافا فروشگاه خوبیه...نمیدونم شما چرا میگید کیفیتش کمه و قیمتش بالا...اتفاقا من میگم کیفتش بالا و قیمتش کمه..انصافا خیلی خدمات خوبی داره...مخصوصا تخفیف واسه تعداد بالا...

دیدگاه

ممنون آقا رضا...بعد یه سوال دیگه....شما میگیر هر چی مقاومت بین کلکتور و امیتر بیشتر باشه توان ترانزیستور زیاده...این یعنی زیاد مصرف میکنه منظورم روی زمان دشارژ شدن باتری تاثیر داره؟؟؟
                -------------
                در مورد روبوایکیو انصافا فروشگاه خوبیه...نمیدونم شما چرا میگید کیفیتش کمه و قیمتش بالا...اتفاقا من میگم کیفتش بالا و قیمتش کمه..انصافا خیلی خدمات خوبی داره...مخصوصا تخفیف واسه تعداد بالا...
                سلام به شما
                خواهش میکنم
                من گفتم هر چ مقاومت کلکتور امیتر ترانزیستور بیشتر باشه هنگام عبور جریان از کلکتور امیتر توان بیشتری به ترانزیستور اعمال میشه نه این که هر چی مقاومت بین کلکتور و امیتر بیشتر باشه توان ترانزیستور زیاده . . . من که اینو نگفتم
                خواهش میکنم دقت کنید

حالا هر چه ترانزیستور توان بیشتری مصرف کنه در واقع مقداری از توان منبع تغذیه یا باتری رو مصرف کرده و همین مقدار توان رو از بار محروم کرده
                در این مواقع خود ترانزیستور تبدیل به یک مصرف کننده کوچک توان میشه و انرژی باتری رو هدر میده .
                در این مورد اگه بازم سوالی داشتید یا مسئله نامفهوم بود بگید توضیح بدم

در مورد روبوایکیو هم باید بگم ما قبل از شما این مراحل رو طی کردیم و حالا که من یه چیز میگم با تجربه و آگاهی هست
                مشتری eca بشی خیلی بهتره . . .

خود دانی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                  2_بهتره ترانزیستوری بگیرید که مقاومت کلکتور امیترش کمترین میزان رو داشته باشه
                  این مقاومت و در دیتاشیت به چه صورتی بیان میکنند میشه یه توضیحی بدهید.در مورد این مقاومت داخلی .

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

درمورد روبروایکیو هم با اقارضا موافقم.ازش نخر
                  eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                    این مقاومت و در دیتاشیت به چه صورتی بیان میکنند میشه یه توضیحی بدهید.در مورد این مقاومت داخلی .

درمورد روبروایکیو هم با اقارضا موافقم.ازش نخر
                    سلام و درود به شما جناب نامور

در مورد ماسفت ها خیلی راحت همون اول مینویسن Rds(on) یعنی مقاومت درین سورس در حالتی که ماسفت روشنه
                    اما در مورد bjt ها حقیقتا ندیدم تو دیتاشیت در خصوص مقاومت کلکتور امیتر چیزی بگه و فقط با تجربه تا الان جلو رفتم

دیدگاه

با تشکر از همه دوستان...مقاومت کلکتور و امیتر با مولتی متر قابل اندازه گیریه؟؟بهترین اندازه مقاومت این دو تا پایه چه قدره؟؟؟
                      ---------------
                      روبوایکیو هم چشم...باز تجربه دوستان بیشتر به کار آدم میاد...ممنون که ما رو مطلع ساختین...

دیدگاه

این همه ترانزیستور توی دنیا هست _ چراسردرگمی؟؟؟

ازBC640 استفاده بنما
                        ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

من 2n2222 رو پیشنهاد میکنم
                          چون هم محدوده جریان بالاتری نبست به مواردی که دوستان اشاره کردن داره
                          هم بتای بالاتری داره(حدود 5برابر بیشتر از موارد معرفی شده)
                          هم ولتاژ اشباع کالکتور امیتر پایین تری داره. یعنی تلفات کم
                          هم توان قابل تحمل بالاتری دار

درضمن چیزی به اسم "مقاومت کلکتور امیتر" در خانواده bjt نداریم.

اگر میخواد به میکرو وصلش کنید یه مقاومت 1کیلو بین بیس و پایه میکرو بذارید
                          من مقاومت رو برای جریان 0.7آمپر در نظر گرفتم تا ترانزیستور کامل روشن بشه و Vce اشباع به حداقل برسه و تلفات کم بشه.
                          با کامل روشن شدن ترانزیستور شما میتونید از 0تا 0.7آمپر از ترانزیستور عبور بدید

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X