اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی

سلام به همه استادای عزیز
    من یه مدار پیدا کردم برای چشمکزن ال ای دی 8 کانال
    چون تازه کار هستم یجاییشو نمیفهمم

اون قطعه که دورش خط کشیدم چیکارس
    اگه ممکنه یکی اینو برام ساده توضیح بده
    گشتم تو نت نوشته بود بسته مقاومت
    ینی میشه بجاش دونه دونه مقاومت گذاشت؟
    از کجا مقدارشو بدونم؟
    وقتی بشینی کنار جاده زندگی چیزهای زیاد جالبی جز
    رفت آمد ماشینهای توی جاده نمیتونی ببینی
    باید بلند بشی و جاده زندگیتو خودت
    قدم بزنی آروم قدم بزنی و
    زیباییهاشو کشف کنی
    بعضی چیزها فقط برای تو آماده شده

پاسخ : درخواست راهنمایی

به این قطعه مقاومت array وبا به اشتباه مقاومت اره ای میگن
    این قطعه رو زمانی که نیاز به پول اپ و داون دسته جمعی باشه استفاده میکنن
    درواقع یکسری مقاومت هستن که یک سرشون بصورت مشترک در اومده و سر دیگه مقاومت ها آزاد هست (این نوع معمول این قطعه هست)
    یک نوع خاص هم وجود داره که هر دونوع رو توی تصویر زیر میتونید مشاهده کنید

نوع اول پاسخگوی شماست

میشه به جای اون مقاومت ساده گذاشت و یک سر اون ها رو بصورت مشترک به زمین یا Vcc وصل کرد

مقدار اون هم بسته به مدار از 1تا 10کیلو مورد استفاده قرار میگیره
    شما برای این مدار میتونید بین 4.7کیلو تا 10 کیلو قرار بدید

این محصول رو میتونید از این بخش فروشگاه تهیه کنید
    خرید مقاومت Array شانه ای آرایه ای اری resistor کاربرد تقسیم ولتاژ دیتاشیت و مشخصات فنی قطعات الکترونیکی پکیج DIP , SMD با قیمت مناسب در فروشگاه ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MILAD3410 نمایش پست ها
      سلام به همه استادای عزیز
      من یه مدار پیدا کردم برای چشمکزن ال ای دی 8 کانال
      چون تازه کار هستم یجاییشو نمیفهمم

اون قطعه که دورش خط کشیدم چیکارس
      اگه ممکنه یکی اینو برام ساده توضیح بده
      گشتم تو نت نوشته بود بسته مقاومت
      ینی میشه بجاش دونه دونه مقاومت گذاشت؟
      از کجا مقدارشو بدونم؟
      ا ون قطعه ای که شمادورش رو خط کشیدیدمقاومت ارایه ای هست.
      این مقاومت های ارایه ای پول داون شده و مقادیرپول دون باید 10 کیلو بذارید .البته از 4.7 کیلو تا 10 کیلو
      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

این همون مقاومت خودمونه فقط دسته جمعیه...واسه پول آپ و پول داون استفاده میشه...حالا پول آپ و پول داون چی هست؟؟؟...
        ---------
        ببین شما فرض کن به میکرو برنامه دادی هر وقت پایه مثلا A یک شد َ(یک منطقی) این کارو انجام مثلا لامپ رو روشن کن..و این پایه A که جزو ورودی ها هست یا باید 0 باشه یا یک به غیر از این نباید باشه...0 یعنی همون زمین یا منفی----1 هم یعنی همون پنج ولت....خب حالا ما که به میکرو گفتیم هر وقت یک شد..پس باید میکرو در حالت صفر قرار بگیره و گرنه قاطی میکنه...برای همین میایم یه مقاومت مثلا 10 کیلو رو یه پایه اش به منفی و یک پایه اش هم به پایه A میکرو..با این کار ما یه صفر به میکرو دادیم که توسط مقاومت ضعیف شده و به میکرو میره...میکرو هم که قربونش برم می فهمه که بله الآن هنوز وضعیت پایه A صفره...اربابم گفته بود هر وقت یک شد لامپ رو روشن کنم...
        --------------
        حالا چرا مقاومت وصل میکنیم؟؟؟چرا منفی رو یکسره به پایه A نمیزنیم؟؟؟...واسه اینکه وقتی ما به میکرو یک رو بدیم یک و صفر با هم درگیر میشن اون وقت میکرو کلا قاطی میکنه و حتی احتمال سوختنش هم هست..مقاومت اون صفر رو انقدر ضعیف میکنه که یک یا همون پنج ولت میتونه به راحتی روی اون غلبه کنه و وارد میکرو بشه و بقیه مراحل توسط میکرو انجام بشه...در صورت نذاشتن مقاومت بین یک و صفر اتصال کوتاه انجام میشه...
        ---------------------
        این شد پول داون یعنی مقاومت پایین آورنده...یعنی سطح ولتاژ رو پایین میاره....حالا پول داون یعنی چی؟؟؟...فرض کن این دفعه به میکرو گفتی هر وقت پایه A صفر شد لامپ رو روشن کن...این دفعه باید مقاومت رو پول آپ کنیم یعنی مقاومت بالا آورنده..یعنی یه پایه مقاومت به مثبت 5 ولت و پایه دیگه به پایه A...اینجوری ما به میکرو یک ضعیف دادیم تا میکرو قاطی نکنه...میکرو فکر کنه که الآن وضعیت این پایه یک هست ....برنامه نویس گفته بود هروقت صفر شد...به این میگن پول آپ
        -----------------
        و فرآیند صفر و یا یک شدن یا همون دستور دادن منطقی به میکرو با کلید و سنسور و اینا که به امید خدا در آینده یاد میگیری آقا میلاد....
        ----------------
        مقدار مجاز مقاومت پول آپ یا پول داون باید بین 4.7 کیلو تا 10 کیلو اهم باشه...که 10 کیلو تو خیلی از موارد جواب داده و مطمئن هست...
        ----------------
        حالا اینی که شما تو عکس دورش خط کشیدی مقاومت اری یا همون آرایه ای هست....شما یه موقع میخوای که پورت میکرو که 8 تا بیت یا همون 8 تا پایه رو داره میخوای به عنوان ورودی قرارش بدی...میخوای به میکرو دستور بدی...نمیشه که 8 تا مقاومت جدا جدا وصل کنی...میای از این استفاده میکنی که نقشه داخلیش هم دوست عزیزمون قرار دادن...یه پایه مشترک هست که به منفی یا پنج ولت میره بسته به پول آپ یا پول داون...بقیه مقاومت ها هم که به همون پایه های میکرو میرن...
        ----------
        موفق باشی آقا میلاد...
        جدیدترین ویرایش توسط amir4elec; ۱۵:۱۵ ۱۳۹۵/۰۹/۱۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X