اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقسیم مقاومتی بین میکرو و sim900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقسیم مقاومتی بین میکرو و sim900

سلام خسته نباشید.
    تو ارتباط میکرو و sim900 باید پایه rx ماژول sim900 که به پایه tx میکرو وصل میشه باید ولتاژشون یکی باشه (یعنی ولتاژ حدود ۲.۸ باشه)ولی من اندازه گرفتم ولتاژشو زیاد بود.
    یکی به من گفت که باید از روش تقسیم مقاومتی استفاده کنم. که منم روش تقسیم مقاومتی بلد نیستم.
    دوستان کی در این مورد اطلاع داره؟؟؟ ممنون

پاسخ : تقسیم مقاومتی بین میکرو و sim900

دوست عزیز بسیاری از سوالات فقط و فقط با سرچ در گوگل از بین خواهند رفت . همین عبارت " تقسیم مقاومتی " رو توی گوگل سرچ کن بببین چند صد جواب بدست میاری . اینطور خیلی زودتر به جوابت میرسی . گوگل رو پیش فرض صفحه اول مرورگرت انتخاب کن

دیدگاه

سرچ کردم ولی در مورد تقسیم مقاومتی برای sim900 نبود

دیدگاه

سلام من از sim800L استفاده میکنم و از تقسیم مقاومتی زیر بین میکرو و sim800 استفاده کردم و پایه DTR رو هم PULL DOWN کردم
        اما ارتباط برقرار نمیشه ،TX ماژول رو بدون مقاومت هم به RX میکرو وصل کردم باز هم نمیشه.کد برنامه میدونم مشکلی نداره

اینم بگم اوایل از مدار زیر استفاده میکردم

نمیدونم چی شد که دیگه تو این حالت کار نکرد،تو حالت تقسیم مقاومتی هم کار نمیکنه
        کسی میتونه کمک کنه
        ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته خود ماژول شبکه رو پیدا میکنه و با زنگ خوردن هم پایه RI تغییروضغیت میده
        [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
        [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
        [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
        [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
        صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

دلیل استفاده از این تقسیم مقاومتی عدم تطبیق ولتاژ میکرو با ماژوله ؟
          اگر که جواب مثبته در وهله اول ولتاژ هردورو 4 ولت بگیرید تا نیاز به مقاومت نباشه.
          بعد از این خروجی میکروکنترلر رو وصل کنید به پورت سریال در کامپیوتر ببینید اصلا دیتا دارین در خروجی یا نه و همچنین ماژول رو هم تست کنید تا از صحت عملکرد هر دو بخش مطمئن بشین.
          چرا ناراحتی پاتریک!
          + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
          - از دیدنش ناراحت شدی؟
          + نه
          پس چی ناراحتت کرده
          + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
          تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
          محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید رضا باباتبار نمایش پست ها
            سلام من از sim800L استفاده میکنم و از تقسیم مقاومتی زیر بین میکرو و sim800 استفاده کردم و پایه DTR رو هم PULL DOWN کردم
            اما ارتباط برقرار نمیشه ،TX ماژول رو بدون مقاومت هم به RX میکرو وصل کردم باز هم نمیشه.کد برنامه میدونم مشکلی نداره

اینم بگم اوایل از مدار زیر استفاده میکردم

نمیدونم چی شد که دیگه تو این حالت کار نکرد،تو حالت تقسیم مقاومتی هم کار نمیکنه
            کسی میتونه کمک کنه
            ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته خود ماژول شبکه رو پیدا میکنه و با زنگ خوردن هم پایه RI تغییروضغیت میده
            با سلام
            در حالت کلی برای ارتباط سریال دو میکرو با ولتاژ های متفاوت ، تقسیم مقاومتی روی کدام پایه( RX یا TX) باید باشه و کدامیک PULLDOWN بشه؟
            یعنی هر میکرو مسئول تامین ولتاژ کدام یک از پایه های TX و RX خودش هست؟
            به نظرم نوع سیم کشی Sim800l با Arduino pro mini 5v و Sim800l با Arduino pro mini 3v3 باید متفاوت باشند
            البته من تازه کار هستم تو الکترونیک و نمیدونم سوال درستی پرسیدم یا نه ، فقط می خوام سر در بیارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mehdi325 نمایش پست ها
              با سلام
              در حالت کلی برای ارتباط سریال دو میکرو با ولتاژ های متفاوت ، تقسیم مقاومتی روی کدام پایه( RX یا TX) باید باشه و کدامیک PULLDOWN بشه؟
              یعنی هر میکرو مسئول تامین ولتاژ کدام یک از پایه های TX و RX خودش هست؟
              به نظرم نوع سیم کشی Sim800l با Arduino pro mini 5v و Sim800l با Arduino pro mini 3v3 باید متفاوت باشند
              البته من تازه کار هستم تو الکترونیک و نمیدونم سوال درستی پرسیدم یا نه ، فقط می خوام سر در بیارم
              سلام
              تقسیم مقاومتی برای این انجام میشه که میکروکنترلر یا تراشه با سطح تحمل پایین تر آسیب نبینه. در رابط UART در دو سمت TX و RX داریم که به صورت ضربدری بهم متصل میشن. تقسیم مقاومتی برای TX تراشه با سطح ولتاژ بالاتر انجام میشه و خروجی تقسیم مقاومتی به RX تراشه دوم متصل میشه. بر عکس این کار یعنی برای TX تراشه با سطح ولتاژ پایین تر معمولا نیاز نیست انجام بشه؛ حتی بعضی IC های واسط هستن که عمل تقویت انجام میدن که سیگنال رو به سطح ولتاژ تراشه سمت دیگه برسونن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
                سلام
                تقسیم مقاومتی برای این انجام میشه که میکروکنترلر یا تراشه با سطح تحمل پایین تر آسیب نبینه. در رابط UART در دو سمت TX و RX داریم که به صورت ضربدری بهم متصل میشن. تقسیم مقاومتی برای TX تراشه با سطح ولتاژ بالاتر انجام میشه و خروجی تقسیم مقاومتی به RX تراشه دوم متصل میشه. بر عکس این کار یعنی برای TX تراشه با سطح ولتاژ پایین تر معمولا نیاز نیست انجام بشه؛ حتی بعضی IC های واسط هستن که عمل تقویت انجام میدن که سیگنال رو به سطح ولتاژ تراشه سمت دیگه برسونن.
                خیلی ممنون از پاسخ شما
                توضیح کامل و جامعی دادید
                این شماتیک منو سردرگم کرده بود

به نظرم دیگه تو این مورد هیچ وقت مشکل پیدا نکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X