اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در شکل موجهای منبع سویچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در شکل موجهای منبع سویچینگ

سلام
    این شکل موجهای یه پاور کامپیوتر هست که متغییرش کردم .
    تو دو شکل اول سیگنال بالایی(کانال یک) شکل موج گیته و سیگنال پایینی(کانال دو) شکل موج درین سورس سویچه ،توپولژی منبع نیم پل هست . تو شکل یک سلف خروجی حدود سی میکرو هانریه و تو شکل دو سلف خرو جی رو حدود سیصد میکرو گذاشتم .
    شکل موج سوم هم درین به سورس هست، وقتی که ولتاژ رو کم کردم یعنی از ده ولت پایین تر اومدم که شکل موج کامل شبیه مثلث شد و اون تیکه تخت بال رو هم از دست داد ومنبع شروع به سوت زدن کرد. وشکل موج رو صفحه میلرزید.
    حالا سوال اینه که چرا تو سیگنال درین به سورس لحظه خاموش شدن ترانزیستور سیگنال عمود نمیاد پایین وشیب داره ؟ در حالی که سیگنال گیت هیچ مشکلی نداره.
    من یه باره حدود نیم امپر به خرو جی وصل کردم اگه بار رو یک نیم امپر کنم شکل موج درست میشه .

جدیدترین ویرایش توسط javad-10; ۱۹:۲۴ ۱۳۹۵/۰۹/۱۴.

پاسخ : مشکل در شکل موجهای منبع سویچینگ

نوشته اصلی توسط javad-10 نمایش پست ها
    سلام
    حالا سوال اینه که چرا تو سیگنال درین به سورس لحظه خاموش شدن ترانزیستور سیگنال عمود نمیاد پایین وشیب داره ؟ در حالی که سیگنال گیت هیچ مشکلی نداره.
    من یه باره حدود نیم امپر به خرو جی وصل کردم اگه بار رو یک نیم امپر کنم شکل موج درست میشه .
    سلام ، اون شکل تو حالت بی باری و جریان کم عادیه ...
    برای منابع متغییر سلف رو باید بیشتر از حالت معمول قرار بدید ...
    و چون احتمالا شما رفرنس رو تغییر دادید ، باعث ناپایداری مدار و صوت کشیدن ترانس شده ...

پیشنهاد میکنم به تاپیک ، متغییر کردن تغذیه پاور که نوشته دوست خوبم جناب محمد شاهی هست یه سر بزنید ...
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

پاسخ : مشکل در شکل موجهای منبع سویچینگ

نوشته اصلی توسط ir02x6 نمایش پست ها
      سلام ، اون شکل تو حالت بی باری و جریان کم عادیه ... برای منابع متغییر سلف رو باید بیشتر از حالت معمول قرار بدید ... و چون احتمالا شما رفرنس رو تغییر دادید ، باعث ناپایداری مدار و صوت کشیدن ترانس شده ... پیشنهاد میکنم به تاپیک ، متغییر کردن تغذیه پاور که نوشته دوست خوبم جناب محمد شاهی هست یه سر بزنید ...
      سلام ممنون از پاسختون من تقریبا تمام تاپیکهای متغیر کردن تغذیه پاور رو خوندم .مسءله اینه که من تقریبا سلف خروجی رو ده برابر کردم ولی شکل موج مخصوصا شیب پایین اومدن ولتاژ کلکتور امیتور تغییر محسوسی نکرد. نیم امپر جریان کمی نیست. علت این شیب چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X