اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اضاف کردن مدل سه بعدی قطعه به pcb (بدون فایل پروژه و شماتیک)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اضاف کردن مدل سه بعدی قطعه به pcb (بدون فایل پروژه و شماتیک)

با سلام به همه ی دوستان
    یک فایل pcb در محیط التیوم دارم که فایل شماتیک و فایل کلی پروژه نداره یعنی از کل پروژه فقط یک فایل با پسوند (.PcbDoc) موجود هست بعضی قطعات دارای مدل سه بعدی هست و بعضی دیگر مدل سه بعدی ندارند و من فقط از طریق شماتیک میتونم مدل سه بعدی رو به pcbاضاف کنم آیا راهی داره که مستقیم و بدون فایل شماتیک مذل سه بعدی را اضافه کنم ؟
    با تشکر
    انسان فکر میکند ** ماشین کار میکند

پاسخ : اضاف کردن مدل سه بعدی قطعه به pcb (بدون فایل پروژه و شماتیک)

از منوی design گزینه make pcb library رو انتخاب کن.یه محیط کتابخانه pcb ایجاد میشه که تو اون قطعات موجود در کتابخونه نمایش داده میشه.هر قطعه ای رو که میخوایی انتخاب کن بعد از منوی place گزینه 3d body رو انتخاب کن.توی پنچره باز شده گزینه generic step model رو انتخاب کن و قطعه مورد خودت رو بهش اضافه کن.یا با استفاده از ابزارهای موجود مدل سه دعدیت رو خودت درست بکن.

پ ن :برای اضافه کردن مدل سه بعدی باید فایل مدلت رو با پسوند .step داشته باشی.یه زمانی توی سایتم یه سری از مدل های پر کاربرد رو گذاشته بودم که الان......برای به دست آوردن این مدل های سه بعدی برو سایت 3dcontentcentral.com و هر مدلی رو که دوست داری دانلود کن.و برای سلامتی من هم یه دعایی کن
    حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

با سلام
      اون فایلی که شما میگید pcblibrary هست این اموزش برای این کار که می فرمایید کامل هست

عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

دیدگاه

با سلام شما میتونید مدل های سه بعدی قطعات را از سایت زیر پیدا کنید و به راحتی به مدل های خودتون اضافه کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X