اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت CNC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت CNC

سلام
    بنده میخواستم یه CNC بسازم! از پایه! و این که میکروش از سری stm32f4 باشه.
    میخوام خودش Gcode رو بخونه و باهاش کار کنه
    از کجا باید شروع کنم؟

پاسخ : ساخت CNC

من باشم از قسمت مکانیکی شروع می کنم و ابتدا مکانیک دستگاه رو می سازم و بععد از اون طبق طراحی موتورها رو انتخاب می کنم و همینطور پیش میرم تا پردازنده و کدنویسی و ... .
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

بد نیست به این لینکم یه سر بزنین
      با آردوینو یه cnc ساخته :
      با استفاده از این آموزش ساختنی یک دستگاه برش لیزری CNC با توان 1.6 وات درست کنید و برای پروژه های خودتان یک دستگاه برش لیزری داشته باشید.
      ساختنی ، نسل نو !

جدیدترین ویرایش توسط hossein110110; ۱۳:۰۰ ۱۳۹۵/۰۹/۱۷.

دیدگاه

آخه میخوام بتونم کارهای دیگه ای هم بکنم، کارهای پردازشی سنگین و ...

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

الان مکانیک سیستم رو دارم انجام میدم، برای باقیش کمک میخوام

راستش یه برد دیدم، میخوام بتونم مشابهش رو بسازم... و البته مهم تر از بردش، کدش هست!!!

این اون بردیه که دیدم:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadegh4PC نمایش پست ها
          آخه میخوام بتونم کارهای دیگه ای هم بکنم، کارهای پردازشی سنگین و ...

الان مکانیک سیستم رو دارم انجام میدم، برای باقیش کمک میخوام

راستش یه برد دیدم، میخوام بتونم مشابهش رو بسازم... و البته مهم تر از بردش، کدش هست!!!

این اون بردیه که دیدم:
          http://faramojco.ir/index.php/1395/0...nc_controller/

همه ی CNC ها خودشون G-Code رو می خونن و اجرا میکنن (لطفا واضح تر بیان کنید)
          چه CNC می خواید بسازید ؟
          منظور از پردازش های سنگین چی هستش؟
          ملاک شما برای انتخاب این پردازنده شامل چه مواردی میشه ؟
          چه ابعادی رو برای دستگاه در نظر دارین ؟
          If the wind will not serve, take to the oars

دیدگاه

خوب اولا من دیدم که خیلی از CNC ها از طریق Mach-3 کنترل میشن و نه این که خودشون فایل g-code رو مستقلا پردازش کن...

یه CNC کوچک و رومیزی، نهایتا 80 * 50

میخوام بتونم غیر از کار CNC یه پردازش تصویر ساده که حالا بحثش مفصله اون کنار انجام بدم...

ملاک من از انتخاب این پردازنده داشتن پروتکل dcmi هست که میتونه دوربین رو مستقیما و با سرعت خیلی بالا کنترل کنه.
            همچنین تداد ورودی و خروجی های خیلی زیادی داره، پس میتونم موارد زیادی رو مدیریت کنم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadegh4PC نمایش پست ها
              خوب اولا من دیدم که خیلی از CNC ها از طریق Mach-3 کنترل میشن و نه این که خودشون فایل g-code رو مستقلا پردازش کن...

یه CNC کوچک و رومیزی، نهایتا 80 * 50

میخوام بتونم غیر از کار CNC یه پردازش تصویر ساده که حالا بحثش مفصله اون کنار انجام بدم...

ملاک من از انتخاب این پردازنده داشتن پروتکل dcmi هست که میتونه دوربین رو مستقیما و با سرعت خیلی بالا کنترل کنه.
              همچنین تداد ورودی و خروجی های خیلی زیادی داره، پس میتونم موارد زیادی رو مدیریت کنم...
              چه نوع CNC ؟ ( لیزر - فرز - پلاسما - pick and place ... ) اینها آرایش و روش ساخت متفاوتی دارن.
              کتابخانه grbl برای arduino اینکار رو انجام میده - با دریافت g-code از رایانه و پردازش اون
              دو روش میتونید انتخاب کنید
              هم اینکه این کتابخانه رو برای میکروی خودتون تبدیل کنید (بهترین گزینه که کار سختی هم نیست)
              یا اینکه همین arduino رو برای کنترل cnc بکار ببرید و با میکروی خودتون بهش فرمان بدید.

دیدگاه

ممنون، میخوام cnc لیزر بسازم
                آره، فک کنم استفاده از اون کتابخونه خیلی خوب باشه! ممنون

دیدگاه

سلام خسته نباشید،آقا من تو قسمت مکانیکی مشکل دارم و اونم اینه که طرح کلی بدنه cnc رو میدونم ولی تو ریزه کاریش موندم،مثلا اینکه قسمت های مختلف رو چجوری به هم وصل کنم و...
                  آیا تو این زمینه میتونید کمکی بکنید؟
                  باتشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir27ba نمایش پست ها
                    سلام خسته نباشید،آقا من تو قسمت مکانیکی مشکل دارم و اونم اینه که طرح کلی بدنه cnc رو میدونم ولی تو ریزه کاریش موندم،مثلا اینکه قسمت های مختلف رو چجوری به هم وصل کنم و...
                    آیا تو این زمینه میتونید کمکی بکنید؟
                    باتشکر
                    همیشه باید این سوال رو بپرسم : چه نوع CNC می خواید بسازید و چه ابعادی رو در نظر دارید؟
                    و اینکه چه مدل CNC رو الگو برای ساخت گذاشتید؟ ( اگه تونستید تصویر بزارید)

دیدگاه

[IMG]C:\Users\wolf\Downloads\photo_2017-01-07_18-19-35.jpg[/IMG]

ِسلام،cnc تراش،سایز40*40،و می خوام از اکسترود شکافی استفاده کنم

دیدگاه

[IMG]C:\Users\wolf\Downloads\photo_2017-01-07_18-19-35.jpg[/IMG]
                        ِسلام،cnc تراش،سایز40*40،و می خوام از اکسترود شکافی استفاده کنم
                        عکس رو جایی آپلود کنید تا بشه مشاهده کرد.
                        برای ساخت شاسی میتونید آهن ناودانی بکار ببرید.
                        برای ریل ها میتونید (شفت پایه دار + بلوک بلبرینگ خطی شیاردار) یا اگه برای کار سنگینتری می خواید باید (ریل و واگن) بکار ببرید.
                        البته بین ده تا بیست سانتیمتر باید ریل ها رو بیشتر در نظر بگیرید چون واگن ها کمی از فضای حرکتی رو اشغال میکنند.
                        منظورتون از اکسترود شکافی رو متوجه نشدم.

دیدگاه

سلام خسته نباشید،آقا من این طرح بدنه رو حاضر کردم،حالا بر انتخاب موتور باید چه محاسباتی رو انجام بدم،منظورم اینه که برجابجا کردن فلان وزن باید چه موتوری با چه توانی انتخاب کنم؟

دیدگاه

سلام خسته نباشید،آقا من این طرح بدنه رو حاضر کردم،حالا بر انتخاب موتور باید چه محاسباتی رو انجام بدم،منظورم اینه که برجابجا کردن فلان وزن باید چه موتوری با چه توانی انتخاب کنم؟
                            برای چیزی مثل cnc تراش میتونید موتوری بین بیست تا چهل کیلوگرم سانتیمتر گشتاور تهیه کنید
                            انتخاب موتور به چندین عامل وابسته است.
                            ابعاد، وزن، سرعت، جنس قطعه کار، نوع دستگاه
                            اگه فرض کنیم فقط می خواید چوب تراش بدید. در اینصورت موتور سیزده کیلوگرم سانتیمتر هم کافی خواهد بود.

دیدگاه

سلام مرسی از راهنماییتون،بیاید یکم صورت مسئله رو عوض کنیم،شما دستگاه cnc رو تراش در نظر نگیرید و اینجوری فکر کنید که این یه دستگاه cnc با ابعادی که در بالا اشاره کردم هستش،و فکرکنید این دستگاه فعلا هیچ وزنی بجز وزن خودش رو جابجا نمیکنه و البته هیچ چیزی رو تراش نمیده،
                              حالا با این شرایط چه موتوری انتخاب کنم؟
                              لطفا توجه کنید که این یه پرژه دانشجویی هستش و بیشتر مد نظر من در این پروژه که پروژه ی اولیه دستگاه cnc هستش فقط حرکت دادن محور ها و gcode گرفتن و فلان و بهمان می باشد، بطور خلاصه نمونه ی آزمایشی هستش.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X