اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برخورد امواج با سطح موازی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برخورد امواج با سطح موازی

سلام
    دوستان محترم اگر نظر علمی در این باره دارید با استدلال و ترجیحا ذکر منبع ، بفرمایید (کمک کنید)

سوال اینه که : موج با فرکانس ثابت، هنگام برخورد به یک دیوار با ضخامت ثابت چی میشه؟

مثلا موج 100MHz با طول موج 3 متر با دیوار به ضخامت 1m : در واقع: 1m = 0.3 landa

هر نظری بدید بهتر از هیچی یه :agree:
    ممنون

پاسخ : برخورد امواج با سطح موازی

همونطور که دوستمون توضیح دادن بستگی به جنس مانع داره.
    در همین زمینه یک نکته جالب یادم اومد که شنیدنش خالی از لطف نیست. در شمال کشور به علت رفلکس زیاد امواج ساطع شده از آنتن BTS توسط برگ درختان، مهندسان مجبور شدن که ارتفاع آنتنها رو کاهش بدن تا این رفلکس به حداقل برسه. پس در ارتفاعات اونجا ممکنه موبایلتون آنتن نده !!! :mrgreen:
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر عباس عزیزی

منبع با شکل و فرمول و توضیحات بیشتر : www.modares.ac.ir/fhum/farajzam/courses/RS/2-physics%20of%20RS.ppt
      این فایل مطالب خوبی داشت اما نمی دونم چجوری میشه مراجع مطلب های این فایل را پیدا کرد
      البته راه حلش search کردن هست :redface: اما قبلا هرچی search میکردم این مطالب را پیدا نکرده بودم :eek:

دیدگاه

من حتی ایمیل دادم برای کسی که این PDF را از سایتش دانلود کردم
        اما جناب آقای دکتر جواب دادند که "منابع در قسمت اول مباحث معرفی شده است" :redface: من که پیدا نکردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر عباس عزیزی
          قبل از این فایل power point نه pdf یه فایل دیگه ای هم هست که حجمش 18 مگ است شاید سورس مطالب در اون فایل باشد .
          موفق باشید .
          چک کردم 18.4 مگ بود، 5 slide آخر عکس روی جلد 5 کتاب مرجع بود!!!!! خیلی آدرس دهی جالبی یه! البته بهتر از هیچی یه
          اما اصول اعلام reference فک کنم اینه که باید مشخص باشه کدام مطلب مربوط به کدام مرجع است! به هر حال از همگی ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X