اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باتری بک اپ برای میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باتری بک اپ برای میکرو

دوستان سلام.
    من می خوام برا ی خود میکرو باتری بک اپ بذارم.به عبارتی می خوام از یه باتری سکه ای واسه میکروئ استفاده کنم.زمان که تغذیه قطع شد تغذیه میکرو به باتری سکه ای تامین بشه وبقیه قطعات در حالت خاموش باشند.به عبارتی در این حالت میکرو فقط دیتاهای موجود در حافظه زود گذر خودشوحفظ کنه.یعنی اینجوری میشه؟یا نمیشه.
    اگه میشه بگویید .به نظر خود من این میشه حالا شاید باتری سکه ای کوچیک باشه از باتری های موبایل استفاده کنم.
    eshop-hodhod.ir

پاسخ : باتری بک اپ برای میکرو

سلام
    مدت زمانی که می خواین باتری مدار رو پشتیبانی کنه مهمه. در کل باید یه مدار دتکتور قرار بدین و با قطع تغذیه اصلی سریعا میکرو وارد مدهای sleep بشه. دتکتور رو وصل کنید به وقفه ها تا با وصل مجددا اون دوباره میکرو حالت اولیه رو بازیابی کنه.
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته نمایش پست ها
      سلام
      مدت زمانی که می خواین باتری مدار رو پشتیبانی کنه مهمه. در کل باید یه مدار دتکتور قرار بدین و با قطع تغذیه اصلی سریعا میکرو وارد مدهای sleep بشه. دتکتور رو وصل کنید به وقفه ها تا با وصل مجددا اون دوباره میکرو حالت اولیه رو بازیابی کنه.
      از یه مدار ساده استفاده م کنم طوری که یکی ولتاژ5ولت تغذیه رو به یکی از پین های میکرومیدم واونو در شرایط منطقی یک نگه داره و با قطع تغذیه این پین به موقعیت صفربره.حالا با این تغییر ساده می تونیم به وجود تغذیه و یا نبود اون پی بریم.

این متن اگر سوالیه من نظرم اینکه ولتاژ ورودی رو بدین به یه اپتو تا به محض قطع تغذیه میکرو رو ببره تو مد sleep.
      جدیدترین ویرایش توسط سوران آراسته; ۱۳:۳۹ ۱۳۹۵/۰۹/۲۱.
      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته نمایش پست ها
        سلام
        هنگامی که میکرو به حاالت sleep میره لازم نیست همه ی پورت ها رو به حالت ddrx=0x00 و portx=0x00 تغییر دهیم ؟ twi لازم هست غیر فعال کرد یا نه ؟
        قراره برنامه ایی بنوسم که تاریخ و ساعت را بعد از برداشتن باتری حفظ کنه یک چیزی شبیه گوشی موبایل - چندوقت قبل یک باتری قابل شارژ در دستگاهم آتش گرفت و اگر آنجا نبودم کل کار گاه را به اتش میکشید
        حالا سوال من اینه که این باتری ها خطر انفجار ندارند و این که مدار شارژشان چگونه است ؟

دیدگاه

قبل از هر چیزی توصیه می کنم بخش مربوط مدهای sleep رو در میکرویی مثل mega32 مطالعه کنید.
          در مورد انفجار نظری ندارم چراکه نوت7 با اون همه متخصص و مهندس دانا باز اتیش گرفت
          باید نکات و موارد زیادی رو رعایت کنید و سخت افزار همیشه از وضعیت خودش باخبر باشه. یک سری چیزها رو میشه پیشگیری کرد.
          در مدارات شارژر باتری های لیتیومی باید دقت کنید با جریان کم شارژ بشن تا حرارت ایجاد نشه. این خودش یک مبحث خیلی مهمه. بتونم در مورد این شارژرها و ساخت یه نمونه شارژر خوب یه تاپیک خواهم زد.
          جدیدترین ویرایش توسط سوران آراسته; ۲۰:۲۷ ۱۳۹۵/۰۹/۲۱.
          چرا ناراحتی پاتریک!
          + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
          - از دیدنش ناراحت شدی؟
          + نه
          پس چی ناراحتت کرده
          + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
          تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
          محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط antipa نمایش پست ها
            قراره برنامه ایی بنوسم که تاریخ و ساعت را بعد از برداشتن باتری حفظ کنه یک چیزی شبیه گوشی موبایل - چندوقت قبل یک باتری قابل شارژ در دستگاهم آتش گرفت و اگر آنجا نبودم کل کار گاه را به اتش میکشید
            حالا سوال من اینه که این باتری ها خطر انفجار ندارند و این که مدار شارژشان چگونه است ؟
            پیشنهاد من اینه که از ds1307 برای حفظ ساعت و تاریخ استفاده کنید.
            اگه باتری لیتیوم یون یا لیتیوم پلیمر استفاده میکنید یه مدار شارژر مناسب به همراه یه محدود کننده جریان خودکار نیاز دارید ولی برای یه ساعت و تاریخ ds1307 به صرفه تره.
            www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi نمایش پست ها
              پیشنهاد من اینه که از ds1307 برای حفظ ساعت و تاریخ استفاده کنید.
              اگه باتری لیتیوم یون یا لیتیوم پلیمر استفاده میکنید یه مدار شارژر مناسب به همراه یه محدود کننده جریان خودکار نیاز دارید ولی برای یه ساعت و تاریخ ds1307 به صرفه تره.
              سلام همه نظرشون رو گفتن بنده هم یه نظر میدم
              شما تغذیه میکرو رو از خروجی 7805 میگیرید درست؟
              خوب یه دیود بزارید و یه باتری 3.7 ولت هم قبلش تا وقتی که تغذیه اصلی وصله 5 ولت داریم ودیود خاموشه وقتی تغذیه اصلی قطع شد دیود روشن میشه و میکرو رو نجات میده سرعتش هم زیاده اصلا سیستم خاموش نمیشه متوجه نشدید بگید مدار میدم
              موفق باشید
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                خوب یه دیود بزارید و یه باتری 3.7 ولت هم قبلش تا وقتی که تغذیه اصلی وصله 5 ولت داریم ودیود خاموشه وقتی تغذیه اصلی قطع شد دیود روشن میشه و میکرو رو نجات میده سرعتش هم زیاده اصلا سیستم خاموش نمیشه متوجه نشدید بگید مدار میدم
                شماتیک و بذار.تقریبا می دونم چی می خواهید بگید .اما می خواهم دوستان هم نظر بدهند.و اینکه مشکلی ایجاد خواهدکرد یا نه؟
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                  شماتیک و بذار.تقریبا می دونم چی می خواهید بگید .اما می خواهم دوستان هم نظر بدهند.و اینکه مشکلی ایجاد خواهدکرد یا نه؟
                  سلام
                  این مداری که ازش صحبت می کردم:

میتونید از باتری 4.7 یا 3.7 ولت استفاده کنید.فقط حواستون باشه ولتاژ بعد از دیود که وقتی تغذیه اصلی قطع هستش و باتری داره تغذیه مدار رو تامین می کنه کم نباشه و در محدوده ولتاژ کاری میکروکنترلر باشه.واسه همین از دیود شاتکی و باتری 4.7 استفاده کنید تا خیالتون راحت باشه(با3.7 هم تست بزنید اگه خوب بود که هیچ)
                  مدار طرز کارش اینه که تا وقتی ولتاژ بعد از دیود که از رگولاتور میاد بیشتر باشه دیودd1 خاموش خواهد بود و به محض این که ولتاژ کم شد d1روشن شده و تغذیه میکرو رو تامین می کنه
                  من یه همچین مداری رو گزاشتم واسه یه میکرو که یه ساعته قراره چند روز روشن باشه البته باتری بک اپ 12ولت هستش و پشت رگولاتور قرار داره(تستش کردم مشکلی نداشت وخیلی هم خوب کار کرد)
                  سوالی بود در خدمتم
                  موفق باشید در پناه حق
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X