اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل 12 ولت DC به 24 ولت DC جریان بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل 12 ولت DC به 24 ولت DC جریان بالا

سلام
    من یه مدار می خوام که مبدل 12 ولت DC به 24 ولت DC با جریان 30 آمپر باشه و بالعکس ، خواهشا مدیران و اساتید منو راهنمائی کنن.
    با تشکر

.

.

دیدگاه

پاسخ : مبدل 12 ولت DC به 24 ولت DC جریان بالا

سلام مجدد
      اگه امکانش هست شما هر مداری که بیشتر صلاح می دونین به کار بیاد بذارید . خیلی ممنون از پاسختون

دیدگاه

.

.
        فایل های پیوست شده

دیدگاه

.

.

دیدگاه

با سلام . لازم دونستم چند نکته مهم رو یاداوری کنم:
            1- بامحاسبات من شما برای سیم پیچ اولیه 6 لایه سیمAWG12 orD:2 mm نیاز دارید.
            2- هسته EE5555Aدر فرکانس50KHZ توانی معادل 1900W انتقال میدهد. باتوجه به اینکه فرکانس مدار پیشنهادی حدودا 65KHZ میباشد بهتراست از هسته EE4242S استفاده شود.
            3-با توجه به اینکه جریان خروجی 30 امپر میباشد استفاده ازطبقه فیلتر L-C با هسته تورویید پودر اهن لازم می باشد .
            موفق باشید.(Ebi SMPS)
            من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

سلام
              امیر عباس جان و ابی عزیز ممنون از پاسخهاتون

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                با سلام . لازم دونستم چند نکته مهم رو یاداوری کنم:
                1- بامحاسبات من شما برای سیم پیچ اولیه 6 لایه سیمAWG12 orD:2 mm نیاز دارید.
                2- هسته EE5555Aدر فرکانس50KHZ توانی معادل 1900W انتقال میدهد. باتوجه به اینکه فرکانس مدار پیشنهادی حدودا 65KHZ میباشد بهتراست از هسته EE4242S استفاده شود.
                3-با توجه به اینکه جریان خروجی 30 امپر میباشد استفاده ازطبقه فیلتر L-C با هسته تورویید پودر اهن لازم می باشد .
                موفق باشید.(Ebi SMPS)
                میشه خواهش کنم در مورد اون فیلتری فرموده بودین وجودش در خروجی ضروریه و جنسش از پودر آهنه بیشتر توضیح بدید و بگید که
                برای کدوم محدوده فرکانسی جواب میده؟
                افتادگی آموز اگر طالب علمی
                هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

باسلام . انتخاب مقدار سلف بستگی به حداکثر ریپل جریان و حداکثر ولتازدر خروجی دارد . محاسبه: Vmax
                  ------------- =I
                  4*L*F
                  I=حداکثر ریپل جریان و Vmax=حداکثر ولتاز خروجی و L=مقدار سلف و F=فرکانس تغذیه.
                  هسته های تورویید پودر اهن بشکل حلقوی بوده و رنگ شده می باشد ( غالبا زرد رنگ)ومابین پل دیود و خازنهای صافی قرار میگیرد.
                  موفق باشید(Ebi smps)
                  من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

باسلام
                    نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                    باسلام . انتخاب مقدار سلف بستگی به حداکثر ریپل جریان و حداکثر ولتازدر خروجی دارد . محاسبه: Vmax
                    ------------- =I
                    4*L*F
                    I=حداکثر ریپل جریان و Vmax=حداکثر ولتاز خروجی و L=مقدار سلف و F=فرکانس تغذیه.
                    هسته های تورویید پودر اهن بشکل حلقوی بوده و رنگ شده می باشد ( غالبا زرد رنگ)ومابین پل دیود و خازنهای صافی قرار میگیرد.
                    موفق باشید(Ebi smps)
                    لطفا" منبع این فرمول را بفرمایید.در ضمن مشخصات فیزیکی که فرمودید برای فریت هم صادقه ، شناسائیش با پیچیدن سلف راحتتره :rolleyes:

دیدگاه

باسلام. منبع :www.onsemi.com\pub_link\Collateral سایت ای سی های شرکت موتورولا میباشد. پی دی اف شماره: AND8161/D.
                      استفاده ازهسته های تورویید پودر اهنی بعنوان فیلتر خروجی بهترین عملکرد را دارد.
                      این نوع هسته ها در بازار بصورت حلقوی رنگ شده(غالبا زرد رنگ) موجود است.موفق باشید(Ebi SMPS)

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                        نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                        باسلام. منبع :www.onsemi.com\pub_link\Collateral سایت ای سی های شرکت موتورولا میباشد. پی دی اف شماره: AND8161/D.
                        استفاده ازهسته های تورویید پودر اهنی بعنوان فیلتر خروجی بهترین عملکرد را دارد.
                        این نوع هسته ها در بازار بصورت حلقوی رنگ شده(غالبا زرد رنگ) موجود است.موفق باشید(Ebi SMPS)
                        در مورد منبع فرمول متشکرم. در مورد نوع هسته ها بعنوان فیلتر خروجی ظاهرا" اتفاق نظر نداریم .

دیدگاه

باسلام. منبع جامع برای محاسبه و طراحی پوش پول:
                          Swiching Power Supply Design :LM5030 PushPull Converter. michele.sclocchi@nsc.com (National Semiconductor

دیدگاه

سلام
                            من به کمی راهنمایی در باره ساخت مدار کنترل یک مبدل dc-dc نیازمندم.لطفا راهنمایی کنید
                            ممنون

دیدگاه

سلام خدمت اساتید
                              آقا مبدل های dc -dc آماده جواب نمیده ؟
                              به جز مشکل قیمت مشکل دیگری هم داره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X