اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشی برای کاهش سرعت اینترنت در مودم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشی برای کاهش سرعت اینترنت در مودم

با درود و خسته نباشید
    آیا راهی هست که توی تنظیمات مودم سرعت اینترنت کاهش داد مثلا اگه سرعت اینترنت 8 مگ هست روی 128 کیلو تنظیمش کرد که بیشتر نشه ؟؟؟

پاسخ : روشی برای کاهش سرعت اینترنت در مودم

کار عجیبی است اما ابتدا علت را مشخص کنید و بعد بفرمایید کاربرانی که قرارست محدود شوند با وایرلس متصلند یا کابل. و آیا می خواهید همه ی استفاده کنندگان محدود شوند یا فقط تعدادی.
    پس شد سه سوال.

دیدگاه

هدفتون باید مشخص باشه
      کارتون وسیعه یا مثلا مثله من مهمون که میاد کله ترافیک رو بدون تعارف و پررویی هاپولی میکنه براتون
      البته من کاری کردم که دیگه اینجور نشه و کسی صرفش نکنه اینترنت من رو هاپولی کنه اونم با مودم معمولی اما جدید
      اما اگر کار شما گسترده تره مثل کافی نت یا شرکت بهتره برید سراغ روتر های میکروتیک

دیدگاه

ممنون. مودم با کابل هست به 4 کامپیوتر متصل میشه
        برای هر 4 تا باید کم بشه.
        علت اینه که اگه 6 گیگ توی 2 روز تموم بشه بهتر اینه که سرعت بیارم پایین . توی یک ماه 180000 هزینه اینترنت برام اومده .

دیدگاه

دوست عزیز
          شما دو راه در مقابلتان قرار داره
          یا همانطور که saeid_k68 اشاره کردند استفاده زا یک روتر میکروتیک و یا استفاده از یک کامپیوتر به عنوان Gate way
          مورد اول سخت افزار را خریداری کنید و البته کانفیگش هم نیازمند مقدار تجربه میباشد
          در مورد دوم ابتدا اینترنت با یک مورد وارد یک کامپیوتر به عنوان Gate way میگردد و در آنجا پس از share شدن توسط نرم افزارهایی مشابه Net Limiter محدود میگردد .... دقت داشته باشید در این روش قابلیت وای فای مودم نیز با غیر فعال گردد و در صورت نیاز کارت وای فای به کامپیوتر Gate way اضافه گردد ( در حقیقت نرم افزار فقط بر روی وسایلی که از Gate way اینترنت گرفته باشند کنترل دارد )
          پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

اگر امکان نصب برنامه روی کلاینت ها دارید می توانید از برنامه هایی مثل NetLimiter برای مدیریت پهنای باند هر یک استفاده کنید
            در غیر اینصورت داخل تنظیمات مودم/روتر بسته به برند و مدل، بخشی با عنوان Bandwidth Control و یا bandwidth management و یا QoS می تواند راه حل باشد
            برای نمونه در صفحه ی زیر، شبیه ساز یکی از مودم های برند Dlink است و بشما نشان می دهد چطور Downstream و یا Upstream را محدود کنید

و یا در صفحه ی زیر هم روش کار را در Dlink توضیح داده

اگر برند و مدل متفاوت بود از وبسایت سازنده و گوگل کمک بگیرید ...
            جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۲۰:۲۳ ۱۳۹۵/۰۹/۲۲.

دیدگاه

QOS نمیتونه سرعت رو کنترل کنه
              اما به قول شما بسته به برند و مدل مودم
              Bandwidth Control و یا bandwidth management و یا در مودم من (TP-Link) با عنوان Trafic control اونم با فیلتر آی پی میشه سرعت رو محدود کرد
              برای استفاده از این حالت باید برای هر وسیله در تنظیمات مودمتون آی پی استاتیک تعریف کنید و تو قسمتی که گفتم برای آی پی تعیین شده محدودیت سرعت اختصاص بدید
              گذشته از این موارد اگر شما از سرعت بالا ناراضی هستی با اپراتورتون تماس بگیرید و ازشون بخواید تا سرعتتون رو محدود کنن
              نه به این دلیلی که شما میخواین ولی خودم بارها به دلیل بالا رفتن SNR یا نویز روی خطم به دلایل مختلف و تشدید اون با پهنای باند بالا تماس گرفتم و پهنای باند رو برام آوردن پایین تا مشکلم حل بشه و الان با پهنای باند 4 مگ دارم کار میکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X