اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فهمیدن فرکانس با اسیلوسکپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فهمیدن فرکانس با اسیلوسکپ

با سلام
    اگر میشه یکی یک مثال بزنه که فرکانس 320 هرتز را با اسیلوسکپ proteus اندازه گیری کنه

پاسخ : فهمیدن فرکانس با اسیلوسکپ

سلام.برای فهمیدن فرکانس با اسکوپ باید تعداد خونه هایی که یک سیکل کامل از شکل موجت روی محور افقی میگیره رو اندازه گیری کرده و در عددtime divisionا اسکوپ ضرب کنی این مدت زمان یک سیکلت میشه و چون فرکانس رابطه عکس با زمان دارد باید یک را تقسیم بر مدت زمان اندازه گیری شده کنی تا فرکانس بدست بیاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahsanjan
      با سلام
      اگر میشه یکی یک مثال بزنه که فرکانس 320 هرتز را با اسیلوسکپ proteus اندازه گیری کنه
      این کار را با multisim خیلی راحت میشه انجام داد ، شاید توی proteus هم همچین چیزی را بتونید پیدا کنید ، البته من اصلا proteus نمی دونم
      توی multisim:

از منوی Simulate:
      Simulate -> Instruments -> Frequency counter
      or
      Simulate -> Instruments -> Measurement Probe
      Measurement Probe خیلی راحت فرکانس، جریان و ولتاژ rms & p-p & dc را نشون میده

در واقع من صورت مسئله شما را پاک کردم و یک راه جدید ارائه دادم

دیدگاه

من این کار رو بلدم که خونه های افقی را باید ضربدر زمان کنم اما این کار رو می کنم ولی فرکانس اشتباه بدست می آید اگر میشه شما فرکانس 320 هرتز را بدست بیاورید فقط از کارتون عکس بگیرید ممنون میشم

دیدگاه

کسی نیست که کمکم کنه چون کارم مونده به خاطر این مسئله خواهش می کنم کمکم کنین

دیدگاه

بین این همه مهندس یکی پیدا نمیشه محض رضای خدا جواب بده اگر منظورم رو درست متوجه نشدید بگین یک بار دیگه بگم ولی خواهشن جواب بدین

دیدگاه

آقای امیر عباس عزیزی لطفا کمکم کنید کارم لنگ مونده

دیدگاه

سلام

دوست عزیز من تا به حال با نرم افزار های proteus و چیزهای دیگر کار نکردم و اعتقادی هم به این چیزها ندارم .
                شما برای جواب سئوالتون بهتره تو بخش *آموزش نرم افزارهای آنالیز و شبیه ساز* و انجمن زیر گروه proteus یک
                تاپیک ایجاد کنید و مشکلتون رو مطرح کنید . اونجا همشون proteus باز حرفه ای هستند .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X