اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیدبک گیری از ولتاژ مستقیم بزرگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیدبک گیری از ولتاژ مستقیم بزرگ

باسلام خدمت اساتید
    از مدار زیر میشه برای فیدبک گیری از ولتاژ DC مثلا 220 ولت دی سی یا بالاتر برای ADC در LPC1768 استفاده کرد؟
    تو مدار پایین از یک ولوم و یک زنر برای اینکار استفاده شده تا ولتاژ خروجی دوسر led ها اندازه گیری بشه
    خیلی ممنون

جدیدترین ویرایش توسط omaxali; ۱۲:۴۴ ۱۳۹۵/۰۹/۲۸.

پاسخ : فیدبک گیری از ولتاژ مستقیم بزرگ

تو این مدار گیت ترانزیستور به کجا متصل میشه اگر ترانزیستور خاموش بشه مدارت دود میشه میره هوا
    میخوای ایزوله باشه مدارت ؟ اگر نمیخوای ایزوله باشه فقط یه تقسیم مقاومتی بذار مقاومت ها رو تا حدی بزرگ بگیر که مقاومت داخلی ADC
    باعث افت ولتاژ نشه و خیلی هم کوچیک نباشه که داغ بشن و جریان بکشن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri نمایش پست ها
      تو این مدار گیت ترانزیستور به کجا متصل میشه اگر ترانزیستور خاموش بشه مدارت دود میشه میره هوا
      میخوای ایزوله باشه مدارت ؟ اگر نمیخوای ایزوله باشه فقط یه تقسیم مقاومتی بذار مقاومت ها رو تا حدی بزرگ بگیر که مقاومت داخلی ADC
      باعث افت ولتاژ نشه و خیلی هم کوچیک نباشه که داغ بشن و جریان بکشن
      ممنون از پاسختون
      گیت با اپتوکوپلر به همون میکرویی وصله که ADC به اون وصل میشه
      تو مدار بالا مگه با اون تقسیم مقاومتی از 220 ولت، تو حروجی حدود 1.8 ولت نمیوفته؟
      -با مدار بالا یدونه میکروم سوخت- زنر سوخت میکرو هم داغ کرد بعد دیگه ...ولی هنوز نفمیدم چرا
      چطور میشه ورودی به ADC رو هم ایزوله کرد؟

دیدگاه

کدوم خروجی رو دادی به adc؟ شما الان دو تا خروجی داری. گراند میکرو به کجا وصله؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط magician نمایش پست ها
          کدوم خروجی رو دادی به adc؟ شما الان دو تا خروجی داری. گراند میکرو به کجا وصله؟
          همون جا که تو عکس نوشته ADC یه سرش به adc یه سرش به گراند میکرو-وقتی زنر میسوزه adc به گراند خود میکرو وصل میشه، نه؟اون زنر فک کنم اضافه هست اونجا
          جدیدترین ویرایش توسط omaxali; ۰۸:۴۹ ۱۳۹۵/۰۹/۲۹.

دیدگاه

اوکی
            اولا شما تا بیای ماسفت رو با میکرو روشن کنی و اون مدار تقسیم ولتاژ رو ببندی، یه مقدار زمان میبره و قبل از اون بایدببینی چه اتفاقی میفته
            دوما دقت کن که گراند تغذیه ای که باهاش میکرو رو روشن میکنی، از گراند 220 ایزوله باشه. یعنی حتما ترانس داشته باشه تو ورودیش. در این صورت نباید مشکلی باشه. اون ماسفت رو هم فعلا حذف کن و مستقیم مدار رو وصل کن به زمین

دیدگاه

بهترین کار برای ایزوله کردم استفاده از آی سی های تبدیل ولتاژ به فرکانس هست . شما از k331 استفاده کن . با یک تقسیم مقاومت ولتاژ بده به آی سی و خروجی اون بسته به ولتاژ ورودی تغییر میکنه . خروجی آی سی بده به اوپتو کوپلر و فرکانس خروجی اوپتو کوپلر با میکرو بخون .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
                بهترین کار برای ایزوله کردم استفاده از آی سی های تبدیل ولتاژ به فرکانس هست . شما از k331 استفاده کن . با یک تقسیم مقاومت ولتاژ بده به آی سی و خروجی اون بسته به ولتاژ ورودی تغییر میکنه . خروجی آی سی بده به اوپتو کوپلر و فرکانس خروجی اوپتو کوپلر با میکرو بخون .
                خلیلی ممنون
                روش خیلی جالبی هست- فقط منظورتون از k331 همون lm331 هست؟
                k331 رو پیدا نکردم!
                lm331 یکم گرونه

دیدگاه

سلام، اون دیودی که توی ورودی قرار دادی بین 0 ولت و 220 ولت هست؟ (یه علامت منفی گذاشتی کنار کاتدش) اگه اینجوری هست که این دیود مستقیم بایاس شده و اتفاقای بدی پیش میاد
                  اگر قصد ایزولاسیون رو داری از IL300 که یه اپتوکوپلر خطی هست هم میتونی استفاده کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gordany نمایش پست ها
                    سلام، اون دیودی که توی ورودی قرار دادی بین 0 ولت و 220 ولت هست؟ (یه علامت منفی گذاشتی کنار کاتدش) اگه اینجوری هست که این دیود مستقیم بایاس شده و اتفاقای بدی پیش میاد
                    اگر قصد ایزولاسیون رو داری از IL300 که یه اپتوکوپلر خطی هست هم میتونی استفاده کنی.
                    فرض کن اون چند تا led سری شده هست که بایاس مستقیمشون جمعا 220 ولت میشه
                    در ضمن هدف از فیدبک گیری ولتاژ کنترل جریان اونا هست-یعنی جریانشون محدوده میشه موقع روشن شدن-
                    چه اتفاقی پیش میاد؟

تو این اپتوکوپلر il300 خروجی با ورودی متناسب هست؟درسته؟
                    جدیدترین ویرایش توسط omaxali; ۱۱:۴۷ ۱۳۹۵/۰۹/۲۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omaxali نمایش پست ها
                      تو این اپتوکوپلر il300 خروجی با ورودی متناسب هست؟درسته؟
                      سلام، آره متناسب هست، دیتاشیت قطعه رو بخونی کامل متوجه میشی.

دیدگاه

یکم رو مدارت فک کن ببین یه چیز کاملا غیر اصولی و غیر کاربردی درست کردی اصلا این مدار جواب نمیده
                        فک کن وقتی ترانزیستور خاموش هست چی میشه یعنی اتصال باز هست و عملا تو مدار نیست با این حساب
                        فقط یه مقاومت سری کردی با مدار همین

اگر میخوای ایزوله باشه باید از اپتو هایه خطی که داخلشون ترانزیستور داره استفاده کنی یا ایسی هایه شرکت ad که خیلی گرون هست
                        دقیقا بگو میخوای چیکار کنی تا راهنمایی کنم
                        اون میکرو هم حق داشته بسوزه مستقیم ولتاژ بالا رو دادی بهش میخواستی چی بشه خب

دیدگاه

سلام منم این مشکل را دارم. البته تا حالا تستش نکردم.
                          ماکزیمم ولتاژ dc ورودی من 110 ,ولت هست!
                          احساس میکنم تقسیمات مقاومتی یکم جالب نباشه!
                          یه سوال داشتم ! نمیشه با تقسیمات مقاومتی ولتاژ را کاهش بدیم و بعدیک اپ امپ با گین 1 بزاریم سره راهش؟ که اگه خواست بسوزه فقط اپ امپ بسوزه

دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان
                            من همون مدار اولی رو البته بدون زنر تست کردم جواب میده-البته به نظر میرسه نویز بالایی داره چون وقتی میخام از خروجی uart مقدار adc روبخونم موقع وصل کردن تغذیه به مدار، uart قطع میشه و دیگه چیزی نشون نمیده
                            فکر میکنم استفاده از اپتوکوپلر های خطی که قبلا دوستان فرمودن بهترین گزینه باشه-البته من فعلا نتونستم از اونها بخرم و تست کنم فروشگاه سایتم که نداره.

دیدگاه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X