اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Atmega8 smd ADC-Only pins

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Atmega8 smd ADC-Only pins

سلام،همونطور که میدونید برخلاف پکیج DIP تو اتمگا 8 اس ام دی دو پین 19 و 22 بترتیب ADC6 و ADC7 وجود داره که این ها فقط ورودی ADC هستن و بعنوان IO نمیشه ازشون استفاده کرد.آیا استفاده از این ورودی ها برای ADC مزیتی نسبت به پین های دیگه که هم ADC هستن و هم IO،نداره،مثلا نویز کم تری داشته باشه؟

پاسخ : Atmega8 smd ADC-Only pins

خیر
    هیچ تفاوتی ندارن
    دقت داشته باشید که تمامی زمین و تغذیه ها رو وصل کنید
    پالیگان زیر آی سی خیلی به کم شدن نویز کمک میکنه
    هرگز زیر رله پالیگان نزنید
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    --------------------------------------------------------
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط em_eca نمایش پست ها
      سلام،همونطور که میدونید برخلاف پکیج DIP تو اتمگا 8 اس ام دی دو پین 19 و 22 بترتیب ADC6 و ADC7 وجود داره که این ها فقط ورودی ADC هستن و بعنوان IO نمیشه ازشون استفاده کرد.آیا استفاده از این ورودی ها برای ADC مزیتی نسبت به پین های دیگه که هم ADC هستن و هم IO،نداره،مثلا نویز کم تری داشته باشه؟
      باسلام
      البته فکر کنم این دو کانال اضافی رزولوشنشون 8 بیتی هست اگه اشتباه نکنم

تصحیح:الان که دیتاشیت نگاه کردم فقط کانال 4و5 رو گفته 8بیتی هست سایر کانال ها 10 بیتی
      جدیدترین ویرایش توسط amir_irani; ۱۷:۴۶ ۱۳۹۵/۰۹/۲۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_irani نمایش پست ها
        باسلام
        البته فکر کنم این دو کانال اضافی رزولوشنشون 8 بیتی هست اگه اشتباه نکنم

تصحیح:الان که دیتاشیت نگاه کردم فقط کانال 4و5 رو گفته 8بیتی هست سایر کانال ها 10 بیتی
        ممنون از پاسخ ها.
        دوست عزیز،مطمئنید adc 4 , addc 5 هشت بیتی هستن؟میشه بگید کجای دیتاشیت گفته شده؟
        آخه امروز بعد از ظهر پی سی بی رو زدم،بیشتر قطعات رو هم لحیم کردم،برعکس از کانال 4 ADC هم استفاده کردم و حالا اگر فرمایش شما درست باشه،باید مدار رو دستکاری کنم و از جامپر استفاده کنم،کاری که اصلا دوست ندارم تو مدار انجام بدم.
        جدیدترین ویرایش توسط em_eca; ۰۰:۳۵ ۱۳۹۵/۰۹/۲۹.

دیدگاه

ممنون از پاسخ ها.
          دوست عزیز،مطمئنید adc 4 , addc 5 هشت بیتی هستن؟میشه بگید کجای دیتاشیت گفته شده؟
          آخه امروز بعد از ظهر پی سی بی رو زدم،بیشتر قطعات رو هم لحیم کردم،برعکس از کانال 4 ADC هم استفاده کردم و حالا اگر فرمایش شما درست باشه،باید مدار رو دستکاری کنم و از جامپر استفاده کنم،کاری که اصلا دوست ندارم تو مدار انجام بدم.
          تو صفحه 192 به وضوح اشاره کرده
          اینم سندش
          جدیدترین ویرایش توسط amir_irani; ۰۱:۵۶ ۱۳۹۵/۰۹/۲۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_irani نمایش پست ها
            تو صفحه 192 به وضوح اشاره کرده
            اینم سندش

ممنون دوست عزیز،خیلی خوب شد که این موضوع رو گفتید،اصلا نمیدونستم.
            تو دیتاشیت Atmega8A برای dip گفته 6 تا کانال که هر 6 تا 10 بیتی و تو SMD گفته 8 کانال و هر 8 تا ده بیت،والا من که گیج شدم،شاید موردی که گفتید مربوط به اتمگا 8 قدیمی یعنی بدون پسوند A هست،این نکته هم که هم که 4 و 5 هشت بیتی هستن داخلش نیست.دیتاشیتی که بنده نگاه کردم رو از اینجا میتونید دانلود کنید.

جدیدترین ویرایش توسط em_eca; ۱۴:۱۳ ۱۳۹۵/۰۹/۲۹.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز،خیلی خوب شد که این موضوع رو گفتید،اصلا نمیدونستم.
              تو دیتاشیت Atmega8A برای dip گفته 6 تا کانال که هر 6 تا 10 بیتی و تو SMD گفته 8 کانال و هر 8 تا ده بیت،والا من که گیج شدم،شاید موردی که گفتید مربوط به اتمگا 8 قدیمی یعنی بدون پسوند A هست،این نکته هم که هم که 4 و 5 هشت بیتی هستن داخلش نیست.دیتاشیتی که بنده نگاه کردم رو از اینجا میتونید دانلود کنید.

بله دوست عزیز مثل اینکه در سری A رزولوشن 8 بیتی برداشته شده و همشون 10 بیتی هستن و اصلا حرفی از 8 بیتی به میون نیاورده دیتاشیت بنده مربوط به atmega8 بدون پسوند بود و همینطور نوعL

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X